Bolesti i lečenje krava

Da kolega tako je otelila se !trazila osemenjena,povadjala, ponovo osemenjena i sad je steona nesto vise od 3 meseca potvrdjena steonost.Izvinjavam se nisam se bas naj bolje ozrazio:ppozdrav:
 
hteo bih nesto da pitam.
krava je osemenjena 5.februara, posle mesec i po dana trazi ponovo dolazi veterinar pregleda je i kaze da mora da se poleci nesto oko jajnika tada je ubacio lek proslo je par dana krava ponovo trazi dolazi isti veterinar kaze da mora da se ispira sto je i uradio, ovo me interesuje kaze da krava zadrzava mokracu u nekim kanalima, da li neko zna da mi to malo objasni? vredi li se to leciti i da li se to leci, da li je ta krava za dalje cuvanje?
hvala
 
Kod nekih krava dolazi do oslabljenja ligamenata vagine i usled toga jedan se deo mokrace zadrzava u vagini oko ulaza u matericu i time povecava ph vrednost u vagini.Taj problem se naziva UROVAGINA.Sto se tice tih krava one cesto povadjaju upravo zbog povisenog ph nivoa koji ubija spermatozoide.Kod takvih krava se vrsi ubacivanje 3-5% rastvora sode bikarbone(koja je rastvorena u fizioloski rastvor ili destilovanu vodu)pola sata pre osemenjavanja.Znaci kad je spremna za osemenjavanje ubacite to popijte kafu i osemenite kravu.:ppozdrav:
 
Pozdrav.Kojedne krave imam problem sa UROVAGINOM ostala je steona iz prvi put ali je sa dva ipo meseca imala abortus interesuje me dali izbacivanje ploda nije mozda posledica urovagine.
 
Ja mislim da jeste,kod jedne krave pre nekoliko godina sam imao slucaj urovagine i veterinar je rekao da postoji mogucnost abortusa,ali se kod mene nikad nije desio...
 
Možda je nekome poznat ovakav slučaj pa nek prokomentariše. Krava slabo uzima hranu (inače je vrlo alava), skoro nikako, preživa i balega vrlo malo. Veterinar je pogledao i zaključio da joj se klimaju (ljuljaju) zubi. Preporučio da zube-desni trljamo limunom, kao najefikasnije rešenje. Interesuju me i druga moguća rešenja kao i uzroci nastanka ovog problema.
 
Drugari imam jedan problem,unapred se izvinjavam ako nisam postavio pitanje u odgovarajucu rubriku,nadam se da admin nece zameriti,i ako je vec bio ovakav problem i odgovor na njega jer ja ga nisam pronasao.....elem stvar je sledeca,primetio sam na biku na samom pocetku repa prosle nedelje kako postoje kao dva pecata na kojima je otpala dlaka,ti pecati su bili velicine recimo pivskog zatvaraca,danas gledam to se znatno prosirilo i stvorile su se krvave ranice,utrljao sam malo joda na to mesto ali sumnjam da ce to ista pomci...jel se susretao iko sa ovim problemom,evo i slike....
 
Poslednja izmena:
dragane ,ukoliko se peruta koza i bik se cese postoji verovatnoca da je dobio sugu. pored toga moze da bude i nedostatak vitamina A i mikroelemenata.
 
Nesto slicno sam i ja primetio na dva moja bika. Na korenu repa su imali kruzice precnika oko 5mm. Jedan dva pecata, a drugi jedan. Nije bilo ovako gadno, samo im je falila dlaka. Na ovom sa dva pecata je nestalo samo od sebe, a na drugom se jos uvek vidi. Prvi put sam primetio pre 20-ak dana.
 
Lako je moguce da su gljivice u pitanju,a nebi bio lose istretirati bikove i ektanonom protiv suge
 
Izgleda motornim,jos ako je motor konstantno kuvao onda je izgorelo pravo.Salu na stranu ni ja bas nisam razumeo koje ulje:sta:
 
Imam cudan problem sa junicom posle prvog telenja.Nakon desetak dana od teljenja zatecemo je u katastrofalnom stanju.Izgledala je kao grlo neuhranjeno,bez ikakve kondicije,sa prednjim stavom nogu u kolenima spolja izbacenim,ledja sedlasta ulegla se do pola stomaka,sva se sklopila i podrhtava.Nedelju dana je proslo od tada,posle intervencije sa nekim antibiotikom sirokog spektra delovanja,jer i veterinar nema tacnu predstavu sta je u pitanju.Njoj se stanje stabilizuje,pa naglo propadne vec opisano.Sinoc opet dolazio vet. temperatura 40 step. zeludac konstantno radi,hranu konstantno uzima,mozda za nijansu slabije zbog stanja.Oseca se na slusalice reskije disanje,materica se valjano skupila,gledao je vaginalno i **greška i kaze da je tu u redu.Ostala sumnja na neku upalu ocigledno,ali nigde dijagnostifikovanu s njegove strane i sad je lecimo otprilike.Sinoc joj dao nesto za respiratorne puteve i bas me brine jer to traje blizu 10 dana.Sreca u nesreci je da ona hranu uzima konstantno,sto je i njemu cudno pri visokim temperaturama i ukupnom njenom stanju.S ovim se nisam jos sretao,vi necete verovati da smo konstatovali sa veterinarom,posle "tog napada" ona izgubi odokativno 200-250 kg,to izgleda kao groblje.Aj sto je meni nepoznato nego se i veterinar cudi,zato svaka pomoc iz licnog iskustva je dobrodosla.Pozdrav svima i unapred hvala.
 
Nazad
Vrh