Bolesti i lečenje krava

Tetanija je sirok pojam imas nekoliko tetanija,drhtanje nemora da znaci odma da je tetanija,drhtavica dolazi i kod telesnog premora i oslabljenja imuniteta....
 
Na jednoj kravi odnosno na vimenu napipao sam dve neravnine odprilike kao kokosije jaje na prednjem delu vimena prema glavi krave iznad sisa odprilike na zavrsetku vimena prema stomaku,krava je dobro nema nikakvih problema jede,mleko sve normalno sta mislite sta to moze biti?
 
Pre neki dan kod jedne junice,steona tek 3 mjeseca,primijetio sam kada leži da ispada di maternice.
Kada se digne,vrati se.

Zamolio bih za savjet.

Da li je ova pojava zabrinjavajuća i da li da se riješim ovog grla.
 
Ustanovili smo kod onog juneta sto se ljuljalo.da je bio problem sa zivcima ,kao da je dozivelo nervni slom u prevodu.Dao joj je veterinar nesto za zivce i sad je dobro.Mislio sam da je ostavim za kravu,posto je od jako dobre majke,al sad necu utovicu je i na kile.Prvi put mi se desilo tako nesto ,a sa kravama sam skoro 30 godina.Bas ima svega.Pricam danas sa jednim poznanikom koji isto ima puno krava kad mi on kaze,,ej nekaze se za dzabe da je stocarstvo teska indistrija poljuprivrede,,.Prvi put sam za do cuo da se to govori ,al kad covek razmisli stvarno je tako.
 
Neznam Nikolas nije mi riekao veterinar ali razmisljam jedva se sad izvukla ko zna sta bi bilo na teljenju.Ma to da si video nezna di je hrana di je voda kao da je skroz izgubjena ,lulju se pada ,ma cudo.
 
Pre neki dan kod jedne junice,steona tek 3 mjeseca,primijetio sam kada leži da ispada di maternice.
Kada se digne,vrati se.

Zamolio bih za savjet.

Da li je ova pojava zabrinjavajuća i da li da se riješim ovog grla.
Ikod mene se to dešavalo sa kravom koju smo uvezli!Ali kada je bila u 8 mjesecu steonosti,kod nas se otelila bez problema, pa smo je sjemenili ali nije ostala steona pa smo je prodali, kada smo je uvozili platili 2000€ a prodali za 900€
 
Neznam Nikolas nije mi riekao veterinar ali razmisljam jedva se sad izvukla ko zna sta bi bilo na teljenju.Ma to da si video nezna di je hrana di je voda kao da je skroz izgubjena ,lulju se pada ,ma cudo.[/QUOTE
Ja je ne bih prodavao. Ipak pitaj veterinara.

---------- Poruka napisana u 23:44 ---------- Prethodna poruka je at 23:42 ----------

Igore to se desava jednoj mojoj kravi kad udje u 8. mesec steonosti krene pomalo da isada i do teljenja sve vise i vise ja dosta slame stavljam i taj deo se uzdigne malo . Kad se oteli za nedelju dana sve normalno opet.
 
Sta je ovo ovoj junici?Kao da je puno necega,do sad nisam primetio nego tek juce kad sam je pustio u ispust
kf2lhx.jpg

qzj9zs.jpg
 
Sta je unutra to ce se viditi kad se otvori,treba to opipati,ako je mekano onda je gnoj,a ako je tvrdo moze biti i zulj od tvrdog lezista.Opipaj to pa ces znati,a u svakom slucaju zovi veterinara ako je gnoj da punktira.....
 
Nazad
Vrh