Bolesti i lečenje krava

Potreban mi je vas savjet,sad sam bio u stali i jednoj kravi je vime zazareno,uvecano i crveno sta uraditi da li odmah zvati veterinara ili nesto drugo pokusati?
 
Oteljena pre 3 meseca mleka ima oko 20 litara a ja sam je kupio prije 4 mjeseca i do sad mi je prvi put da joj se to desi.
 
Nije bilo nikakvih primjesa u mleku znaci mleko je nepromjenjenog izgleda ali prednje cetvrti tj. iz prednje polovine vimena mleko nije moglo da se izmuze iz zadnjih je moglo ali iz prednje nije moglo.
 
хладне облоге одмах, леда ..

то је прва помоћ, шта може одмах да уради, да помогне док ветеринар не стигне, после антибиотик широког спектра, па антибиограм, па одговарајућа терапија - нисам био прецизан до краја, прочитао сам - шта урадити одмах , извињење колеги ::sramota::
 
Evo da se javim sinoc zvat veterinar dolazio,krava ima upalu vimena udario je lijek Shatopen,lijek je na bazi pencilina i streptomicina.Mlijeko nije za upotrebu 5-7 dana zbog tih antibiotika,sinoc je dao lijek jutros je vec malo bolje tj. nije bas onoliki otok i nije zazareno.
 
Kakva su vam iskustva sa grčevima kod krava, moja večeras imala prilično jake, steona je sedam meseci.
Dajem novalgetol 10cc i masiram je, dosad je uspevalo.
Šta vi koristite?
 
Kakva su vam iskustva sa grčevima kod krava, moja večeras imala prilično jake, steona je sedam meseci.
Dajem novalgetol 10cc i masiram je, dosad je uspevalo.
Šta vi koristite?
skuvaj joj laneno sjeme 500 grama u 5 l vode skuvaj i čim se malo ohladi odmah procjedi i hladno daj da popije ili je zalij to važi i kod teladi samo davati litru dnevno kao pomoć kod proljeva ,jako dobro obnavlja crijevnu floru

---------- Poruka napisana u 20:07 ---------- Prethodna poruka je at 20:06 ----------

šta ima na bazi penicilina za goveda povoljno kod vas da se kupi
 
Imam jednu junicu koja je osemenjena pa je povadjala sad je steona 3 meseca pregledao veterinar,a mleka ima kao koza oko 3 do 5 litara,sta to moze da bude obrok povecam smanjim isto jede detelinu i livadsko seno.
 
треба разјаснити јел у питању јуница која треба први пут да се тели или првотелка - отељена јуница -
 
Prvotelka, sigurno. Od teljenja prošlo 2-3 meseca dok je potražila, pa mesec u povađanju i sada tri steonosti. Kad se sabere ona ima već 6-7 meseci laktacije, ako ne jede ili malo konc. hrane eto rezultata...
Ovo je hipotetički dok se kolega ponovo ne pojavi.
 
Nazad
Vrh