Bolesti i lečenje krava

Trba uraditi antibiogram.Uzme se uzorak mleka i odnese u najblizi veterinarski institut i onda se zna tacno sta da se ubaci,ovako na slepo ne vredi
 
Vecer kolege...Trebam savjet oko bolesti papaka kod krava,naime kod komsije krava nekako cudno izgleda u zadnjim nogama,pokusavali smo pogledati da nije sta upalo ili da se nije obola,ali nismo uspjeli.Koje su najcesce bolesti papaka i koji su nacini lijecenja? hvala
 
Pa nemora da znaci da se ubola,sigurno su joj narasli dosta ili su zagnojili ispod i napravili zuljeve,neka zovne ljude koji rade ciscenje papaka i to se resi brzo,ali bi trebalo sto pre jel to dosta utice na grlo! Pozdrav
 
Juče moji otišli da muzu krave kad jedna u prvoj desnoj sisi ima upalu,čak se neda ni pomusti, zovnem veterinara on dođe oko podne ona dobila i u zadnju. I samo pola vimena tvrdo ko kamen ali samo poviš sisa, veterinar im dao injektore za krave u laktaciji MASTIQUICK od 5g a sastav je Prokain benzilpencilin 100mg
Streptomicin sulfat 100mg
Neomicin sulfat 100mg
prednizolon 10mg
Jutros joj ja dao i sutra ujutru imamo da damo danas je već bolje ali prva je tvrda pa se bojim da neostane bez mlijeka u njoj inače krava se otelila 16 novembra.
 
Prije par dana sam kupio troje malih teladi od 7 dana starosti i sad kad sam ih hranio vidim jedno od njih malo "grebe" dok dise - pocetak upale pluca.Veterinar bio,dao inekcije i rekao za tri dana da ga zovem.Ono sto me zanima je sta je uzrok upale pluca,da nije mozda promaja,leziste ispod njih sta je uzrok da tele dobije upalu?

I da li da ga odvojim negdje vani iz stale na svjez vazduh,da li bi to imalo kakve koristi,da nije u stali sa ostalima?
 
Upala pluca moze biti i virusnog porekla,antibiotici se moraju davati najmanje 3-5 dana,samo treba razgraniciti dali je pneumonija ili bronhopneumonija.
 
Kod upale pluca goveda disu iz stomaka,tacno se vidi kako se stomak trese u slabinama,a kod bronhopneumonije dolazi do jakog ucestalog kaslja i goveda cesto spustaju glavu dole izbace jezik i tesko disu.
 
Nazad
Vrh