Bolesti i lečenje krava

Nije posisalo. Kad bi mu smjeli dati i neku drugu hranu?
 
Ova krava je bila jedina u selu a snijeg zatrpao pa su tek za dva dana uspjeli donijeti mlijeko druge krave.
 
Jutros nađem jedno tele u štali onako neveselo i pogrbljeno,izmerim mu temperaturu i bila je 36,5.Po savetu veterinara ja ga utoplim i on primi neku terapiju oko 12h ali temperatura nikako da se podigne,utopljavao sam ga sve do 17h i tada je uginuo,jel zna neko šta bi moglo da bude uzrok?
 
Ako nije prevremeno rodjeno onda se smrzlo i tu nema pomoci ,ako je krava vezana nije bila u mogucnosti da ga osusi(polize) .
 
Ja se izvinjavam nisam ja to baš najbolje objasnio,ovako; kupio sam telad pre 5 dana težine su od 100 do 120 kg, e sad sa njim nisam imao nikakvih problema ovih dana sem što je juče dobio proliv i nekako mi je puno pio vode i primetio sam da nešto škripi sa zubima ali mu je temperatura bila OK.I jutros ga nađem tako pokunjenog,skoro ceo dan sam ga utopljavao na razne načine a temperatura mu se nije ni pomakla sa 36,5-37 stepeni.Čak je i jutros pio malo vode da bi se do poslepodne stanje pogoršalo i na kraju je uginuo.Neznam zašto mu je temperatura pala jer bilo je i hladnijih noći npr. taj dan kad su stigli i sutradan noću je bilo oko -25 a sinoć "svega"-10.Interesuje me šta bi moglo biti uzrok padu temperature jer obično kad se telad razbole temperatura im poraste.
 
Telad skrgucu zubima kad imaju grceve(stomacni problemi),a pad temperature je obicno znak trovanja i mnogo teze se dovodi u normalu nego kad je temp. visoka.
 
Moguće,jer juče je ceo dan škrgućao zubima a sinoć je pio baš dosta vode mnogo više nego inače i dobio je jak proliv ali je i dobio inekciju za proliv još sinoć,proliv je imao i danas zapravo to je više bila neka voda.
 
Poslednja izmena:
ако је већ изгурало 3 дана онда може млеко од које било краве по мени и потребно је мало више да се води рачуна о њему - да му се дува у ду*е, док не ојача

Ovde može svašta da se pročita i pametno i manje pametno al ovo..., ako si mislio ozbiljno - pokri glavu, ovo može da bude sve i svašta, al kao spas ili lek nikako. Ovo nisam video ni u filmovima.
P.S. Ne se ljuti.
 
eto kod mene je krava isto užasno škripala zubima a imala je težak začep knjižavca i hvala bogu izvukli smo je
 
kolega djendrag da li ste mislili mozda na dislokaciju sirista?
Da, da, dislokacija sirista je bila u pitanju, hvala kolega Igorvet na ispravci, nismo je operisali na vrijeme i nije joj bilo spasa, a autopsiom ili kako se to strucno kaze smo utvrdili da je to bilo u pitanju, prvi slucaj u nasoj blizini, dok je prosle godine desilo se dva slucaja za koje znam i obje su operisane i uspjesno se oporavile.
 
Ovde može svašta da se pročita i pametno i manje pametno al ovo..., ako si mislio ozbiljno - pokri glavu, ovo može da bude sve i svašta, al kao spas ili lek nikako. Ovo nisam video ni u filmovima.
P.S. Ne se ljuti.
@Golube; Duvanje u **greška i titranje jaja su metode koje su opšte poznate i koriste još od davnina,neznam šta je tebi tu toliko čudno.Nisam nikad lično probao ali sam čuo da su vrlo efikasne.PS, Ne se ljuti.
 
@Golube; Duvanje u **greška i titranje jaja su metode koje su opšte poznate i koriste još od davnina,neznam šta je tebi tu toliko čudno.Nisam nikad lično probao ali sam čuo da su vrlo efikasne.PS, Ne se ljuti.

Pa zato nam i cveta poljoprivreda pošto duvamu dobro i titramo jajca, to ako se zezamo, al u ovom slučaju čoveku oko teleta nije mu do šale bar ja tako mislim a ti ako neveruješ pitaj ga, da bi se uverio i ja.
Ja tu metodu lečenja ne prihvatam, a tebi ako se sviđa slobodno duvaj i titri jaja...:haha:
 
Nazad
Vrh