Benzinska kosacica

@SeljakizGrada Ne mislim da kosim ponovo sto je pokoseno u kontra smeru,nego kosim travu tako sto vucem kosilicu u nazad,ne guram je.
@mirosti Evo kosilice,danas sam kosio nesto trave,poprilicno cisto ispod otkad sam joj napravio tu bocnu plastiku pa da moze izbacivati travu sa strane,da ne malcira,a i taj drugi noz sam stavio,njen fabricki je malo drugaciji.Noz sam menjao prvo jer je jako mnogo trave propustala,ali posle najvise sam dobio ipak kad sam prepravio da izbacuje travu sa strane,noz je izgleda mogao ostati stari.Mada svejedno ,i sad malo to sto ostavlja nepokoseno bas me nervira,stara kosilica kosi kako hocu ,i da je gura i da je vucem i da trcim po travi,i tup i ostar noz,uvek kosi,a ovo sr... prosto da covek ne poveruje koji joj je ocin.





 
To bi trebala biti kvalitetna kosačica. Ne vidim dobro na slici, ali mi se čini da je nož baš tup. Ima li taj Brigs potrebne obrtaje,?

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
@SeljakizGrada Ne mislim da kosim ponovo sto je pokoseno u kontra smeru,nego kosim travu tako sto vucem kosilicu u nazad,ne guram je.
@mirosti Evo kosilice,danas sam kosio nesto trave,poprilicno cisto ispod otkad sam joj napravio tu bocnu plastiku pa da moze izbacivati travu sa strane,da ne malcira,a i taj drugi noz sam stavio,njen fabricki je malo drugaciji.Noz sam menjao prvo jer je jako mnogo trave propustala,ali posle najvise sam dobio ipak kad sam prepravio da izbacuje travu sa strane,noz je izgleda mogao ostati stari.Mada svejedno ,i sad malo to sto ostavlja nepokoseno bas me nervira,stara kosilica kosi kako hocu ,i da je gura i da je vucem i da trcim po travi,i tup i ostar noz,uvek kosi,a ovo sr... prosto da covek ne poveruje koji joj je ocin.





Koliko mi deluje sa slike kosačica mi se čini poprilično doboka. Takodje otvor za izbacivanje je dosta veliki. Moguće je da ovaj nož sa reckavim krilcima ne uspava da napravi dovoljan "lift" tj vakum za travu kako bi je kosio kako teraba. Ako je to u pitanju nož bez tih resa i sa više zakrvljenim krilcima rešio bi problem.
 
@mirosti Iskreno nisam gledao ostrinu noza,naosten je kao skalpel pre montiranja,nije mnogo pokosila od tad,mozda je tad manje ostavljala nepokoseno,ali je i tad bilo toga.Sto se tice obrtaja,nisam merio ,ali sigurno da ima obrtaje,ovo i ujedno da odgovorim za @dusanboss ,kosilica sa bocne strane ima bas dobro vazdusno strujanje,oseti se itekako,baca travu daleko.
Mogu probati vratiti njen originalni noz,nekako sam skeptican da bih dobio nesto time ali nije problem da ih zamenim,brzo to ide.Javicu sta i kako bude kad dodje na vreme sledece kosenje trave,sad nemam sta da kosim xd,jedino komsijama

:LOL: .
 
@dusanboss ,kosilica sa bocne strane ima bas dobro vazdusno strujanje,oseti se itekako,baca travu daleko.
Mogu probati vratiti njen originalni noz,nekako sam skeptican da bih dobio nesto time ali nije problem da ih zamenim,brzo to ide.Javicu sta i kako bude kad dodje na vreme sledece kosenje trave,sad nemam sta da kosim xd,jedino komsijama

:LOL: .
Ima sa strane, ali ja se pitam da li ima dovljno srtrujenja vazduha prema gore tj. da ispravi travu dok je nož lupa. To je princip po kome kosačice seku travu. Mislim sekle bi i bez toga, ali znatno slabije jer nemaju toliki broj obrtaja kao npr. trimeri kojima ovaj efekat nije potreban zbog mnogo više obrtaja.

Ako dva sa strane dobro trebalo bi da ima i tog vakuma koji drži travu gore mada ne mora da znači. Probaj sa tim nožem kada je zatvoren bočni izbacivač. Ako opet propušta onda nije ovo o čemu govorim.
 
Koseno je vec sa ovim nozem bez bocnog izbacivanja,zato sam i resio da napravim tu bocnu plastiku jer nije kosila kako treba.
 
Nazad
Vrh