Benzinska kosacica

Miro koje ulje ide u motor honde, a koje ide u transmisiju? I koliko uopste ima mjesta na njoj za ispust ulja, nesto od dole ja ne primjetih, na brzinu.
 
Ja sam u motor sipao 10W40 polusintetiku. Mislim da sam negde našao da Honda to preporučuje. Postoji u bolje opremljenim radnjama pakovanje ulja 0,6l za kosačice.
Što se tiče menjača, ja sam usuo SAE140 a može i SAE90, jer nema tu neke brzine.
E sad čini mi se da ima neka caka gde ulje usuti, koliko se sećam nije uopšte predviđeno da se menja ulje u prenosu.
Čini mi se da sam ja ubacio ulje tako što sam odvio vijak koji pritiska oprugu sa kuglicom za fiksiranje stepena prenosa i tu ubrizgao koliko je moglo stati.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Kupio ovih dana staru tomo vinkovic SRK-70 (samohodna roto kosilica 70cm) hoda se iza nje.
Na njoj je brigsov motor od 6ks , nije original i slab je , treba 9-10ks.
Ima od 9ks benzinac kohler ch395 , mislim da je bivsi lombardini , dodje sa pdv oko 530E
Ima dosta jeftiniji od 9ks AMA G270F , talijani potpisali ali mislim da je loncin G270F dodje 300E
ima onda AMA390F taj ima navodno 13ks , i 15E skuplji od ovog 9ks.

Jel valjaju ti loncin , treba mi 4 puta godisnje za 1500m2, odustao od trimera :)

kosilica kao ova sa snimke , nije moja

 
Ma svi ti benzinci od preko 350 kubika to teraju bez problema. Uzmi u obzir i Hondu 390 koja bi bila možda i najbolja opcija..
Mada sa ovim cenama goriva, šta misliš da staviš dizel Kipor 186f koji je kod nas ispod 300€. Ostao bi ti džaba na uštedi goriva ..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Pozdrav svima!

Vec neko vreme sam u potrazi za benzinskom kosacicom, citao sam mnoga iskustva na netu, pa i ovu celu temu, koja ima najvise konkretnih informacija, ali sto vise gledam, sve manje znam...:D
Trebalo bi mi par saveta u vezi kosacice, jer nisam bas siguran da li su mi neke stvari/funkcije neophodne, da bih suzio izbor i nesto kupio...

Potrebna mi je samohodna kosacica za kosenje povrsine oko 500m2, a kad se rasciste neke stare supe, bice i do 1000m2.

Ono sto me zanima da li je sirina noza do 50/51cm ok, obzirom da je povrsina koju sam naveo iz jednog dela, ali ima naravno i ono oko kuce, pored staza, gde je malo uze, pa ne bih uzimao sa sirim ili pak moze i manji(48cm)?

Da li je neophodno da ima varijabilnu brzinu kretanja ili je dovoljno i fiksna, inace ove gde postoji mogucnost menjanja brzine su osetno skuplje?

Da li je bitno da zadnji tockovi budu veceg precnika od prednjih, pomaze li to nesto prilikom upravljanja, ako je veca trava itd. ili je nebitno, koliko vidim Honda kosacice koje su "Mercedes" u svetu kosacica imaju iste velicine(200mm), tako da nisam siguran...

Nekako gledam da bude B&S motor, on je valjda neka "zlatna sredina", vidim imaju neki modeli Oleo-Mac sa Emak motorom, ne znam kakvi su oni, inace i za Oleo-Mac sam prvi put cuo kad sam poceo da trazim kosacicu/kosilicu, ali vidim da ih hvale...

Kupio bih sa korpom obavezno, mada bih mozda nekad "proterao" i bez, onako brzinski, da ima opciju malciranja, kod Husqvarne se posebno kupuje kit, sto je bezveze:rolleyes: i nisam siguran za izbacivanje sa strane, smatram da je korisno i to...:unsure:

I eto, ranije sam u prolazu u nekim radnjama gledao motorne kosacice ono 30-tak hiljada, ali sada kad sam se bacio u potragu, vidim da mi treba bar jos toliko...:LOL:
Tako, da je svaka pomoc, predlog konkretnog modela kao i savet dobrodosao, ja nemam ama bas nikakvog iskustva!:)

P.S.
Samo da znate da nije kraj, treba mi i trimer, al' to cu u odgovarajucoj temi...:D
 
Bilo je u oglasima 2 odlicne John Deer kosilice,jedna samohodna,druga obicna,ja idiot cekao ,nisam bas ni nesto vremena imao zbog prskanja ,i one naravno obe prodate ...takve nove,tj bar jedna od tih koje sam gledao kosta nesto preko 1200 eura.7.5ks motor,53 ili 55cm noz,3 brzine ,obican karburator sa plovkom,ne glupi membranski,itd itd ....
 
Pozdrav svima!

Vec neko vreme sam u potrazi za benzinskom kosacicom, citao sam mnoga iskustva na netu, pa i ovu celu temu, koja ima najvise konkretnih informacija, ali sto vise gledam, sve manje znam...:D
Trebalo bi mi par saveta u vezi kosacice, jer nisam bas siguran da li su mi neke stvari/funkcije neophodne, da bih suzio izbor i nesto kupio...

Potrebna mi je samohodna kosacica za kosenje povrsine oko 500m2, a kad se rasciste neke stare supe, bice i do 1000m2.

Ono sto me zanima da li je sirina noza do 50/51cm ok, obzirom da je povrsina koju sam naveo iz jednog dela, ali ima naravno i ono oko kuce, pored staza, gde je malo uze, pa ne bih uzimao sa sirim ili pak moze i manji(48cm)?

Da li je neophodno da ima varijabilnu brzinu kretanja ili je dovoljno i fiksna, inace ove gde postoji mogucnost menjanja brzine su osetno skuplje?

Da li je bitno da zadnji tockovi budu veceg precnika od prednjih, pomaze li to nesto prilikom upravljanja, ako je veca trava itd. ili je nebitno, koliko vidim Honda kosacice koje su "Mercedes" u svetu kosacica imaju iste velicine(200mm), tako da nisam siguran...

Nekako gledam da bude B&S motor, on je valjda neka "zlatna sredina", vidim imaju neki modeli Oleo-Mac sa Emak motorom, ne znam kakvi su oni, inace i za Oleo-Mac sam prvi put cuo kad sam poceo da trazim kosacicu/kosilicu, ali vidim da ih hvale...

Kupio bih sa korpom obavezno, mada bih mozda nekad "proterao" i bez, onako brzinski, da ima opciju malciranja, kod Husqvarne se posebno kupuje kit, sto je bezveze:rolleyes: i nisam siguran za izbacivanje sa strane, smatram da je korisno i to...:unsure:

I eto, ranije sam u prolazu u nekim radnjama gledao motorne kosacice ono 30-tak hiljada, ali sada kad sam se bacio u potragu, vidim da mi treba bar jos toliko...:LOL:
Tako, da je svaka pomoc, predlog konkretnog modela kao i savet dobrodosao, ja nemam ama bas nikakvog iskustva!:)

P.S.
Samo da znate da nije kraj, treba mi i trimer, al' to cu u odgovarajucoj temi...:D
Моја препорука за Сабо косачице.
 
Pozdrav svima!

Vec neko vreme sam u potrazi za benzinskom kosacicom, citao sam mnoga iskustva na netu, pa i ovu celu temu, koja ima najvise konkretnih informacija, ali sto vise gledam, sve manje znam...:D
Trebalo bi mi par saveta u vezi kosacice, jer nisam bas siguran da li su mi neke stvari/funkcije neophodne, da bih suzio izbor i nesto kupio...
Novo ili polovno??? Polovno : Moja preporuka kao sto sam i pre pisao je Honda. Stripiti se i polako traziti po oglasima ili kod lokalnih dobavljaca sa zapada Evrope.
Veci tockovi olaksavaju rad ako je dzombav ili teren sa rupama .
Varijabilan prenos je dobar dok nevrisne, zato vise volim klasican menjac (zupcanici) na hondi sa dve ili tri brzine zavisi od modela. I one imaju varijabilne menjace ali su te masine novijeg datuma.
Noviji Briggsovi OHV motori se nisu bas pokazali u odnosu sa staruje tipove sa ravnom glavom. Jeste zlatna sredina sve zavisi od $$
Novo: Nemam pojma sve se to mahom pravi u kini, garancija nikakva . Nekazem da nevalja ali sve je to nekako bowl cast izuzetcima
 
Da, ne napisah to, ja gledao samo nove, znam da polovno moze i bolje cak i za manje novca, ali uvek pre gledam novo...
Volim kad otvaram kutiju, skidam onu novu foliju, i kad prvi izgrebem nesto... :D
Dvoriste je relativno ravno, nije idealno, ali nema rupa i dzombi.


P.S.
Nemojte me sad jebavati, da i polovnu moze da mi posalje u kutiji i foliji...:LOL:
 
Samo jedan komentar , nedavno ugledah na oglasima traktor kosacicu (zaboravio sasm model mislim MTD) se prodaje za 700e tako nesto. Nova Honda samohotka - varijabilna kosacica je u rangu 500-600e . Sta bih pre uzeo pa traktorce naravno bar da komsijama sline idu ako nista drugo tako bar ja mislim bez obzira sto je staro 20ak god.
Imam obe stvari gore navedene da se ne razumemo pogresno i trimer, rotacionu kosu, i kosu za detelinu ......... sve zivo za sisanje trave
 
Ja sam klincu pre koju godinu uzeo John deere traktor kosačicu, sa kraja 80tih ili početka 90tih je proizvodnja, bolju stvar za travu u dvorištu nisam imao... Trimer stoji nov I ne koristim ga 2 sata godišnje, motorna kosačica ponekad samo travnjak ispred kuće, a sa ovom sve ostalo, doduše dvorište mi je na tri frtalja jutra, i ima trave da, se šiša dosta.. Nije da ne može i drugim sredstvima al daleko najbrže i najlakše je traktorićem...
https://postimg.cc/mhFLWDnW]
IMG-20220516-101613.jpg
[/URL][/url]
 
Namerno sam postavio i ove slike, služi i za druge stvari, klinja iznosi pepeo na kraj bašte, žena ide da zaliva i okopava baštu sa njim, ja donosim slamu za loženje i još sto čuda..
 
80k za sta ?,koja komedija od kosacica.To su jako slabi motori za tu sirinu kosenja ,sve ispod 6ks je golo gov... I nzm koji kur.. pisu u kw specifikaciju snage motora,jeb.. ih kilowati.Mora da gledaju na zastitu zivotne okoline,izduvni gasovi i sta vec,pa guraju male motore.Danas na sajmu gledao Villager neku kosilicu 80-ak hiljada ,motor 200cc ali nesto malo ks ,dal oko 5 ili tako nesto.Smesno,najbolje kupiti polovnu za par stotina eura sa jakim motorom i kad crkne isti kupis novi od 7ks i mir.
 
Najbolja je ona prava Tomo Vinković.
Ima pogon točkova, 70cm zahvat a motor može i od 10-12 konja, čak i kipor dizel.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Namerno sam postavio i ove slike, služi i za druge stvari, klinja iznosi pepeo na kraj bašte, žena ide da zaliva i okopava baštu sa njim, ja donosim slamu za loženje i još sto čuda..
Исти смо,и ја сам купио тако ЏД 100 ал без косе,само трактор. :haha:
 
Pa, ja bi' voleo da platim i 30k, al nema rodjo, to je sto je, sve je poskupelo...:rolleyes:

Napisao sam gore u prethodom postu za sta mi treba, samohodna, benzinska, za dvoriste trenutno ima oko 5 ari za kosenje, a ja bi novu...
Mozda skoknem sutra i do sajma, ne znam kakav je izbor tamo?!

@miksan
Koji je model ta tvoja Villager?
 
Nazad
Vrh