Benzinska kosacica

Nekako su mi opruge regulatora nategnute pa mi cudno zasto stalno pun gas. Poluga regulatora do magneta lako ide. Jos jedan u nizu problem je sto je to vec cackano i nisu zategnuti vijci sto drze gornji poklopac tako da kad sam je najzad upalio i probao da kosim, vijci su poispadali i naravno zagubili se pa poceo poklopac da se odvaja. Ostao mi je jedan od 3 i na oko mi deluje da je colovni
IMG-20210710-201745733.jpg
 
Tu je sve ok sto se tice opruga to je kompletno, opruge nebi smele biti nategnute (moze malo tek tek da pocinje da zateze) kad ti je gas vracen na minimum. Gas se steluje tako sto se uska manje oprugice sto je na mehanizmu davanja gasa (desna gornja na slici) malo iskrivi levo ili desno i trazi se zadovoljavajuci broj okretaja. Mozes skinuti-otkaciti veliku oprugu i upaliti kosacicu ako se motor gasi ili radi na leru onda je manja opruga ok. ili fizicki pomeri klapnu gasa dok motor radi i viditi dali motor lepo reaguje na to ako ne imas problem sa karbom, naravno sa skinutim fltrom da mozes prici leptiru.
Opruge uvek imaju tedendenciju da drze max otvoren leptir gasa dok vazdusni regulator radi kontra, nateze opuge i zatvara klapnu gasa u karburatoru. To treba da je u ravnotezi i onda radi ok.
Usvim ostalim slucajevima problem je velika opruga da je pretvrda ili kratka stavljena ako je menjana nekad ili vazdusni regulator neradi kako treba (istrosena piksna pa zeza ide lako tamo amo ali nije to-to ili je didirivao ventilator pa ga fali pola).
Bitno je da imas namontiran noz na kosacici.
Srafovi jesu colovni, krupan navoj
 
Pogledaj i na mehanizmu gasa dali imas neki vijak za stelovanje lera ili max broja obrtaja mozda je i tu rastelovano, taj karb nema sraf za stelovanje vazduha na njemu tako to neces rastelovati neboj se ili je prekratak hod sajle prema napred kad smanjujes gas.
Pre svog cackanja sto sam naveo otkaci sajlu i gurni usku sa rupicom prema napred rukom to je ler ako tad neradi kako treba trazi dalje, obicno bude neka glupost posto si promenio membranu , tipa zapekla sajla posto si napisao da tesko ide.
 
Poslednja izmena:
Cackao sam juce i koliko vidim, ta sajla na rucicama nema nikakve veze sa karburatorom.
Jbg, imam iskustva sa 2t motorima a sa ovim kosilicama blago receno, nemam pojma. Ta sajla sluzi samo da da kontakt za bobinu jer ona ide do kocnice koja koci magnet i kad stisnes rucicu ona razdvoji kocnicu i daje kontakt za zicicu koja ide do bobine. Danas necu nista cackati jer mi nisu stigli srafovi (donece mi poznanik). Pa kad stigne bas cunuraditi tako kako si rekao (sa skidanjem velike opruge). Inace one dve polugice sa desne strane na koju se kace opruge bukvalno stoje eto tako bez veze. Mogu da se zakrenu 10tak mm i dobija se samo drugi ugao pod kojim opruge zatezu
 
Ako moze da se zaokrene gurni polugicu sa rupom(u tu rupicu ulazi sajla za gas koju ti onda nemas u ovom slucaju) prema napred da razlabavis opruge to je onda ler, tih 10ak mm je sasvim dovoljno da se regulise gas. Mozda je na punom gasu pa netreba nista podesavati.
Prvo probaj bez skidanja velike opruge pa ako nije dobro ti je skini pa probaj ponovo. Nemoj opruge rastezati itd to samo u krajnjem slucaju , malo je to pipavo malo ces se pomuciti a mozda te i ubode da iz prve bude ok. Samo špic klestima polako krivi usku gde se kaci opruga mala levo desno pomalo, tu je 1mm levo-desno = + - 500 obrtaja. Trebalo bi to raditi sa brojacem obrtaja ali.... onako na uvo se moze nastimati da ne prelazi 3000 o/min
 
Na preporuku kolege @kadliscepadne
Uzeh sebi ovu mašinicu sa kvarom na vuči za 80 evrića. Odmah sam započeo pregled i mali servis.
Motor GXV140, 5ks, je koliko vidim u savršenom stanju, radi kao i svaka Honda glatko i tiho, pali na prvu. Mašina je 92 godište, i kvalitet izrade je vidljiv na svakom detalju.
Malo sam je isprobao (sa mojim pogonom) i uprkos tupom nožu(mislim da nikada nije ni naoštren) mnogo lepo radi.
Već sam skonuo pogon, koji je ni manje ni više nego DANA, kvar je polugica za uključenje. Nebi trebalo biti većih problema da to osposobim.
Tri brzine, Al debelo kućište, zupčanici vrhunski, kardan ispravan, ispravan skupljač za travu, tako da mislim da ovo nije loša kupovina.

813c075846b027f254a8f6359fba4bae.jpg
51451f53eed8924712965569d2b8dd44.jpg
2e8a70bfc985af25bfe8c47e29a90b08.jpg
53b0e82cebcde75fdb4fd588292420fc.jpg
7cd8b48b62cc6059816bfb64c8fb0c31.jpg


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Nek ze dugo sluzi a verujem da hoce.
Moj kvar na pogonu meni je bio istrosena viljuska unutar pogona. Sad dali ona ima funkciju kvacila ili menjanja brzine stvarno se nesecam ali je to malo navareno probruseno i evo tera vec 14 godina tako (moja ima dve brzine). U svakom slucaju ako su zupcanici ok bilo koji drugi problem je lako resiv. Iako je 84 godiste radi kao sat.Pogon kao sto vidis je kardanski ,nema kais da se istegne ili proglodje plasticna remenica i ostale gluposti, vecita stvar.
Moja preporuka je da pratis dali trosi ulje nadam se da ne , ali ako da promeni karike, ja sam menjao samo njih jel je za neverovati cilindar klip radilica itd uglavnom sve bilo u fabrickim merama znaci pravljeno je to vrhunski i da traje. Lako ces to primetiti, tako kad je upalis hladnu da dimi beo dim nekih minutu-dve znaci karike su pri kraju, a ako nedimi nemas brige samo gas.
Noz ako nije istrosen naostri i to ces raditi jednom u 3 godine zato sto je tvrd , znaci celicni ako je original a verovatno jeste. Nije plehano go....no kao kod ovih danas prc (cast izuzetcima)
Takodje jednom godisnje ako kosis bas puno ili ako je normalna upotreba jednom u dve tri godine presteluj ventile usisni 0,15mm , izduvni 0,20mm. Ito bas tako , ako neradis ti posto je malo nezgodno trazi od majstora da uradi bas te zazore , insistiraj. Nevalja kad su veci probao sam mora biti po knjizi.
Ulje menjaj redovno sae 30 i drzi filter vazduha cistim ako nema sundjer (pred filter) na samom filteru, kupi nije to skupo sacuvaces sam filter i trajace mnogo duze. Kad se malo zaprasi filter iznutra prema van izduvas kompresorom a pred-filter operes sapunicom
I napumpaj gume ;)
 
Zahvaljujem na preporuci svakako, jer nisam pratio toliko ovu oblast 'Lawn Mower', i eto tako sam naleteo na ovu mašinicu tako reći spreman šta da tražim.:ppozdrav:
Danas sam detaljno rasklopio pogon, kao što sam rekao, odlomljeni su kraci viljuške za uključivanje pogona.
To sam polako sastavio i zavario, i viljuška je sada spremna za ugradnju. Sve ostalo u menjaču je bukvalno novo, i nema nikakvih tragova upotrebe.
Sutra ide montaža, ali ću svakako promeniti i semeringe osovine(idu 15x24x5).
Druga viljuška za promenu brzina je potpuno ispravna.
Postaviću slike delova menjača, i montaže.
Što se tiče motora, pali bez trunke dima, pod kanapom i nožom se oseća propisna kompresija, a izmeriću je testerom svakako.
Zameniću ulje(staro je neznatno tamno žuto), ali ću usuti sintetiku 5W30 koju preporučuje Honda, a koju sipam i u ostale motore(koristim Divinol).
Filter je sa zaštitnim sunđerom, očistio sam ga, kompresorom izduvao papirni uložak, takođe imam utisak da sam ga prvi ja čistio. Zameniću ovaj sunđer.
Ventili su u planu da se našteluju, mislim da ću se svakako snaći sa tim.
Moraću skinuti i auspuh da proverim dali imam ugrađen hvatač varnica(spark arrestor), jer ga povremeno treba čistiti.
Imam još da očistim i vreću za travu, ali ću je ipak za početak testirati u radu, pa ću je onda ulickati.
Kao što napisah gore, nož je svakako originalan, i vidi se da nikada nije oštren.
Voleo bih da mašina ima i kvačilo noža, koliko vidim na ovaj moj tip izlaza radilice to nije moguće jednostavno dodati.
Očigledno, je da je ova mašina posle havarije pogona, korištena ograničeno kao gurajuća, tako da mislim da u njoj još ima prilično života.
Nastavak sledi..
 
Ако ништа друго, имаш практично неуништива колица (осим ако сама не напукну од вибрација, удара или замора материјала), која могу да са'ране неколико мотора.
 
Večeras i isprobana..
Ko ono reče da nemože kositi veliku travu?:osmeh:
a5effdf0f7e612fc6938b02b0a30e229.jpg
163b045a8a4cdfb53ec966b7824bde10.jpg
04436d8d7445e83c7531606e0452638f.jpg
bd4b194f5c7c2260986b352df3aa3776.jpg


Od zezanja sam pokosio 5-6 ari za pola sata, trave prosečne visine 30cm(bilo je i pola metra). Zaista nisam uopšte imao predstavu da će ova kosilica ovako rutinski da radi ono što nisam pomislio da može. 5 ks zaistane oseća opterećenje, verovatno je i rasterećen radi svega 48cm zahvata.
Menjač radi fenomenalno, pogon se uključuje lagano. Kosio sam prvom brzinom veliku travu, a retku drugom. Treća brzina je prilično brza i neznam za šta je predviđena.
Što se tiče potrošnje goriva, sve ovo sam obavio sa oko pola litra benzina, po mom računu troši duplo manje od prosečnog trimera. Zaista ekonomično..
Pokušao sam skinuti nož, ali nisam uspeo odvrnuti vijke. Ima li neka fora?
Sve u svemu izuzetno sam zadovoljan najnovijom igračkom

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Sto se tice kompresije ti motori imaju centrifugalni dekompresor na bregastoj tako da samim klasicnim povlacenjem kanapa neces moci izmeriti kompresiju moras otpustiti , skinuti klackalicu izduvnog ventila mislim i izvuci sipku podizaca pa tek onda meriti.
Sto se tice noza moras blokirati klip ili noz (ja to radim nogom) ali bolje bi bilo da odneses kod nekog ko ima pneumatski pistolj da odvrne dva krajnja srafa , neskida se centralni sraf kad se skida noz nema potrebe. Strafovi su sitnog navoja pa ih malo naprskaj wd-om da se ,,kisele,, dan dva

I evo ti dve slicice po kojima sam ja malo nabudzio moju kosacicu za kosenje visoke trave stim da mi usmerivac nije skroz oklopljen kao na slici vec zadnji deo ka nogama, gorni deo i kraci je. Ventilator sam uzeo od elektricne kosacise stim da sam razbusio srce istog :


9.jpg

22.png
 
Vec sam pisao o ovome ranije, jos uvek ne mogu nigde da pronadjem magnet paljenja za Farm kosacicu, nema ni ovlasceni servis, zvao sve brojeve u oglasima nema niko, precnik magneta je cini mi se 149mm, nemam subler pa ne mogu 100% sa sigurnoscu da tvrdim.
Kosacica je nova, potrosila je mozda 2l benzina udario sam na kamen cini mi se i pukao je magnet.
Znate li nekog ko bi mogao ovo da zavari?
855a763fbe177ea644fc32801736f681.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ovo i jeste STIHL...doduše za manje površine ...Ima je moj bivši kolega, motor ovako na popisu izgleda slab, međutim ona je dosta lagana pa snaga od 2.8ks je sasvim dovoljna.Što se cene tiče tu je sa ostalim konkurentima...Husqvarna je nešto malo skuplja, ali i nudi nešto jači motor...Ja sam uzeo Oleo-Mac sličnih performansi i nisam se pokajao.
 
Nazad
Vrh