Beli luk

I Nas je danima obilazila I onda prekjuce potop,mislim da je samo Nas uhvatila,kod mene je palo 36 a na drugom kraju sela 12..nismo imali ovakvu kisu od prosle godine.

Послато са Moto C Plus помоћу Тапатока
 
Kiše ni tu nije bilo ukupno oko 5-6 mm.. ima li među nama ko prodaje direktno sa njive luk? Razmišljam jedan deo da prodam tako ako bi bilo kupca..koja će cena biti ove god?

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 7 eszközömről
 
Ako znate nekoga ili cenu javite.. ostaviću sebi za seme i malo za prodaju na malo al veći deo bi prodao sa njive ako nađem kupca..

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 7 eszközömről
 
Mene je zvao jedan od njih za luk u bašti koji je jako dobar, ja sam tražio 450 za bunt on mi kaže skupo je, ide oko 350, reko nema šanse za te pare. Onda je rekao da napravim cenu pa da se dogovorimo, ja ga pitam koliko bi dao kaže može 400 ako je jako krupan. Ja mu kažem da je dobar sav i da ispod 400 neće ići, on opet koliko ima jako krupnog, reko ne prodajem ništa. I sad su krenuli 3,4 da prodaju po 350 u selu, zato me ne zove više. Žitište je u pitanju.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Danas sam pregledao luk i trulež još uvek napada.. razmišljam da krenem sa vađenjem luka ove nedelje, glave su lepe u proseku 75grama po glavici.. šta znate o truležu ako je već napao luk hoće li stati trulenje posle vađenja tj da li bi mogao koristiti kao sadni materijal na jesen ? Žao mi je da prodam ovaj luk, imam u drugoj bašti gde nema truleža manjih pa bi to prodao..a da i da nije rano za vađenje i sušenje? (Glavice se pucaju po sredini, gubi se koren i kreće da se truli)
b5edc37270b31c5dc0101a4d77dd601f.jpg
e91930f680a6d7dc5f482a72ca76996e.jpg
c092a935af9601da9d883192afea7366.jpg
8789750291aef3f7749636a0c8adcd6d.jpg


Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 7 eszközömről
 
Mislim da ce luk dosta izgubiti na kvalitetu ako ga sad izvadis pogotovo sto ima jos mesec dana do vadjenja. A to pucanje moze biti od mnogo azota, kod mene je bilo nesto malo trulezi i drugi su simptomi, luk se susi i vene a tvoj je modar. Sigurno ce i cena biti losa ako sad budes prodavao na zeleno jer su napukle glavice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja nisam prskao protiv pa ni ne znam, slikacu danas te koji su u truli, znam da se vene tad samo sam mislio da kreće sa pucanjem glavice jer koji su truli te glavice su takođe ispucale..a i bojim se da ću zaraziti zemlju ako ima zaraženih među ovih..čekam cenu da mi jave i da kažu treba ili ne pa ću videti šta da radim

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 7 eszközömről
 
Ej nikako da odem, pre par dana sam krenuo i uhvatila me kiša, probaću danas sutra pa šaljem.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
aa69b6be702205030af021befebdea4b.jpg

c497867619c0c9ce5319b09c9964039b.jpg

99c277b8e7d9eef2f1ef77ab3ee26f02.jpg

d7ba05a168a8acab1d2cb1f9a03c0dea.jpg


abf4cee6ab4f94895f5c272312a83a9c.jpg


Izgleda da ce biti nesto
Neka kisa pada a hteo sam jos jedan tretman protiv plamenjace i trulezi.. inace to bi bio treci tretman


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ekstra klasa svaka cast..sa cime bi radio protiv trulezi? I koliko pre vadjenja poslednji put prskas zbog karence?

Послато са Moto C Plus помоћу Тапатока
 
Prvi put protiv trulezi isao Atlas, drugi put Teldor, a sad treci put sam uzeo Bellis ali se jos mislim dal da prskam ili ne.. imali smo neku oazu malu gde je krenula trulez pa smo to povadili i bacili i onda se nije sirilo. Zavisi kad mislis da prodajes. Sad trenutno luk je izasao iz svih karenci a ovaj preparat ako budem prskao ima 14 dana


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prvi put protiv trulezi isao Atlas, drugi put Teldor, a sad treci put sam uzeo Bellis ali se jos mislim dal da prskam ili ne.. imali smo neku oazu malu gde je krenula trulez pa smo to povadili i bacili i onda se nije sirilo. Zavisi kad mislis da prodajes. Sad trenutno luk je izasao iz svih karenci a ovaj preparat ako budem prskao ima 14 dana


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kako po tebi ovo izgleda? Ja nisam bas toliko strucan,ima zutih listova Ali glavice su prilicno velike..ima malo ostecenja od leda Ali nije opasno..
7b739fd510d984120e8f750c2c4dd7f0.jpg
b928d769fa909dcf2b93e54a23f34f67.jpg


Послато са Moto C Plus помоћу Тапатока
 
Preko tel nemam pravi kvalitet slike ali to deluje skroz ok cak odlicno.. mora da zuti, vreme mu je, kod mene polako krece i da savija po koju stabljiku znaci ma imam 15-20 dana do vadjenja,ako ugreje onda i manje.


Mada ako nisi poprskaj ga sa atlasom ili teldorom tvoj ce kasnije doci za vadjenje a to pucanje glavice je vrv od mnogo azota.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas sam obišao, suvo i kod mene kao u pustinji. Negde dobar, negde nikakav, nisam baš zadovoljan. Prskao sam ga previše i ove kiše su mu kasno došle.
08b2bf3495f56dd4c53da0dc374e17fc.jpg
832acc5df1b2db61511dc0fdc48d58e9.jpg
a957f04b3e6171c67136ccbe4bedc8db.jpg


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Hvala za fotke njivskog luka. Poraziše me ovi sa okućnjica.
Da li vi što imate trulež poštujete plodored ili sejete na istom mestu godinu za godinom?
Kod nas juče palo celih 2,9 na zemlju popucalu od suše.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh