Beli luk

Markoni1985

Član
Učlanjen(a)
16 Maj 2019
Poruka
43
I Nas je danima obilazila I onda prekjuce potop,mislim da je samo Nas uhvatila,kod mene je palo 36 a na drugom kraju sela 12..nismo imali ovakvu kisu od prosle godine.

Послато са Moto C Plus помоћу Тапатока

LebacLukac

Član
Učlanjen(a)
13 Mar 2018
Poruka
90
Kiše ni tu nije bilo ukupno oko 5-6 mm.. ima li među nama ko prodaje direktno sa njive luk? Razmišljam jedan deo da prodam tako ako bi bilo kupca..koja će cena biti ove god?

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 7 eszközömről

LebacLukac

Član
Učlanjen(a)
13 Mar 2018
Poruka
90
Ako znate nekoga ili cenu javite.. ostaviću sebi za seme i malo za prodaju na malo al veći deo bi prodao sa njive ako nađem kupca..

zokilion

Član
Učlanjen(a)
6 Avg 2014
Poruka
125
Mene je zvao jedan od njih za luk u bašti koji je jako dobar, ja sam tražio 450 za bunt on mi kaže skupo je, ide oko 350, reko nema šanse za te pare. Onda je rekao da napravim cenu pa da se dogovorimo, ja ga pitam koliko bi dao kaže može 400 ako je jako krupan. Ja mu kažem da je dobar sav i da ispod 400 neće ići, on opet koliko ima jako krupnog, reko ne prodajem ništa. I sad su krenuli 3,4 da prodaju po 350 u selu, zato me ne zove više. Žitište je u pitanju.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

LebacLukac

Član
Učlanjen(a)
13 Mar 2018
Poruka
90
Danas sam pregledao luk i trulež još uvek napada.. razmišljam da krenem sa vađenjem luka ove nedelje, glave su lepe u proseku 75grama po glavici.. šta znate o truležu ako je već napao luk hoće li stati trulenje posle vađenja tj da li bi mogao koristiti kao sadni materijal na jesen ? Žao mi je da prodam ovaj luk, imam u drugoj bašti gde nema truleža manjih pa bi to prodao..a da i da nije rano za vađenje i sušenje? (Glavice se pucaju po sredini, gubi se koren i kreće da se truli)

Nikoli Klek

Član
Učlanjen(a)
19 Mar 2013
Poruka
471
Mislim da ce luk dosta izgubiti na kvalitetu ako ga sad izvadis pogotovo sto ima jos mesec dana do vadjenja. A to pucanje moze biti od mnogo azota, kod mene je bilo nesto malo trulezi i drugi su simptomi, luk se susi i vene a tvoj je modar. Sigurno ce i cena biti losa ako sad budes prodavao na zeleno jer su napukle glavice.

Sent from my iPhone using Tapatalk

LebacLukac

Član
Učlanjen(a)
13 Mar 2018
Poruka
90
Ja nisam prskao protiv pa ni ne znam, slikacu danas te koji su u truli, znam da se vene tad samo sam mislio da kreće sa pucanjem glavice jer koji su truli te glavice su takođe ispucale..a i bojim se da ću zaraziti zemlju ako ima zaraženih među ovih..čekam cenu da mi jave i da kažu treba ili ne pa ću videti šta da radim

zokilion

Član
Učlanjen(a)
6 Avg 2014
Poruka
125
Ej nikako da odem, pre par dana sam krenuo i uhvatila me kiša, probaću danas sutra pa šaljem.

Markoni1985

Član
Učlanjen(a)
16 Maj 2019
Poruka
43

Izgleda da ce biti nesto
Neka kisa pada a hteo sam jos jedan tretman protiv plamenjace i trulezi.. inace to bi bio treci tretman

Ekstra klasa svaka cast..sa cime bi radio protiv trulezi? I koliko pre vadjenja poslednji put prskas zbog karence?

Nikoli Klek

Član
Učlanjen(a)
19 Mar 2013
Poruka
471
Prvi put protiv trulezi isao Atlas, drugi put Teldor, a sad treci put sam uzeo Bellis ali se jos mislim dal da prskam ili ne.. imali smo neku oazu malu gde je krenula trulez pa smo to povadili i bacili i onda se nije sirilo. Zavisi kad mislis da prodajes. Sad trenutno luk je izasao iz svih karenci a ovaj preparat ako budem prskao ima 14 dana

Markoni1985

Član
Učlanjen(a)
16 Maj 2019
Poruka
43
Prvi put protiv trulezi isao Atlas, drugi put Teldor, a sad treci put sam uzeo Bellis ali se jos mislim dal da prskam ili ne.. imali smo neku oazu malu gde je krenula trulez pa smo to povadili i bacili i onda se nije sirilo. Zavisi kad mislis da prodajes. Sad trenutno luk je izasao iz svih karenci a ovaj preparat ako budem prskao ima 14 dana

Kako po tebi ovo izgleda? Ja nisam bas toliko strucan,ima zutih listova Ali glavice su prilicno velike..ima malo ostecenja od leda Ali nije opasno..

Nikoli Klek

Član
Učlanjen(a)
19 Mar 2013
Poruka
471
Preko tel nemam pravi kvalitet slike ali to deluje skroz ok cak odlicno.. mora da zuti, vreme mu je, kod mene polako krece i da savija po koju stabljiku znaci ma imam 15-20 dana do vadjenja,ako ugreje onda i manje.

Mada ako nisi poprskaj ga sa atlasom ili teldorom tvoj ce kasnije doci za vadjenje a to pucanje glavice je vrv od mnogo azota.

zokilion

Član
Učlanjen(a)
6 Avg 2014
Poruka
125
Danas sam obišao, suvo i kod mene kao u pustinji. Negde dobar, negde nikakav, nisam baš zadovoljan. Prskao sam ga previše i ove kiše su mu kasno došle.

milelale

Član
Učlanjen(a)
18 Mar 2016
Poruka
396
Hvala za fotke njivskog luka. Poraziše me ovi sa okućnjica.
Da li vi što imate trulež poštujete plodored ili sejete na istom mestu godinu za godinom?
Kod nas juče palo celih 2,9 na zemlju popucalu od suše.

Poslednja izmena:
Vrh