Beli luk

Nikoli Klek

Član
Učlanjen(a)
19 Mar 2013
Poruka
483
Kad ga poredim sa ovim, bosut ima manje glavice, bolje nabijene cenove, cini mi se i jacu aromu. Ali ova sad prodaja mog luka je bazirana na pijacarsku pa kupcima izgleda nije bitna ta aroma i to sto je u njemu nego velicina glavica i cenova, pa je stalno borba sa kupcima do koje velicine je prva klasa luka. ( inace sve preko 3cm u precniku glavice je prva klasa) e sad ako budem menjao kupca u nekog preradjivaca onda mislim da ce biti razlike jer vrv mu nece biti isto da umesto 100 kg bude morao da kupi 120-130. A Jankov Most i Mihajlovo i jesu sela koja su bazirana na svastarenje i pijacarsku prodaju pa onda i gaje ovu sortu sto je krupnija.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Markoni1985

Član
Učlanjen(a)
16 Maj 2019
Poruka
48
A jel bosut ima ujednacene cenove kao sto kazu? Nema onako sitne u sredini? I kako klasiras luk onako odokativno ili imas nesto da znas da je svaka glavica od 3 cm?

Послато са Moto C Plus помоћу Тапатока

Nikoli Klek

Član
Učlanjen(a)
19 Mar 2013
Poruka
483
Ima ujednacene cenove ako biras kad sadis, ja npr kad se rascenjava spoljasnje cenove odvajam od onih u sredini, i na kraju kad se potrosi to sve sto je bilo "dobro" sipam u masinu i onda posadim uzglavnice i nastavim pa to sejem dok ne potrosim. Po pravilu, samo najbolje i krupne glavice se ostavljaju za seme i samo se spoljasnj cenovi sade. Sad je praksa kod proizvodjaca da se najbolje glavice prodaju a one male, rascvetane i napukle drze kao sadni materijal. Jos sam video da se radi u zadnje vreme i masinsko cemuljanje, meni vise lici na gnecenje jer bukvalno glavice prolaze kroz dva valjka koji ih stiska. Dosta njih se povredi u tom procesu pa eto i odakle toliko bolesti i loseg luka sve to utice..

Markoni1985

Član
Učlanjen(a)
16 Maj 2019
Poruka
48
Da to si u pravu,uglavnom lepo prodamo a Ono lose ostavimo za seme..a I nakupci gledaju dlaku u jajetu hoce sve najbolje glavice I to za male pare ucenjuju Nas sve vise..ja Sam prve godine probao sve da posejem I one cenove u sredini I mogu ti reci da nije bilo neke razlike,odlican luk je bio,Ali I za seme Sam imao samo prvu klasu..

zokilion

Član
Učlanjen(a)
6 Avg 2014
Poruka
134
Ko planira da proda u zeleno, da li je čuo nešto oko cene, meni su dvojica bila da gledaju za desetak dana da vadim sa manje površine pa ne znam šta da tražim pošto su me zvali i iz dva marketa kojima sam prodavao mladi ali to mi je komplikovano. Da li ga nema pa već zovu ili ne znam šta se dešava.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Markoni1985

Član
Učlanjen(a)
16 Maj 2019
Poruka
48
Ja nikad nisam prodavao u zeleno..pa mozda ga nece biti zbog ove korone ako ga ne uvezu iz kine..mozda prodjemo I dobro ove godine..

Nikoli Klek

Član
Učlanjen(a)
19 Mar 2013
Poruka
483
Mislim da sam negde cuo 15-18 glavica zrelog luka su 1kg to je onda bas niska cena.. ako se misli na bunt od 60kom

zokilion

Član
Učlanjen(a)
6 Avg 2014
Poruka
134
Niska cena još neće redom nego da se bira pa posle se vraćaš po to što je ostalo. Izmišljaju sitno krupno, pa svako voće i povrće ima sitno i krupno pa ko kako voli ali kila je kila.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Markoni1985

Član
Učlanjen(a)
16 Maj 2019
Poruka
48
Pa hoce krupno jer ih prodaju na glavice,plate glavicu 5 din a posle prodaju minimum 20-30 din..I Jos kazu nemaju racuna..

Tombica

Član
Učlanjen(a)
2 Jan 2011
Poruka
1.258
300 dinara po buntu(60glavica),nakupci toliko nude. I ja kazem da je to jako mala cena,ali dzaba,ja ne dajem po tu cenu,ali opet ima ko daje i jeftinije,prosle godine smo pokusavali neku cenu drzati ali bilo je koji su dali i na cak 200 dinara po buntu(luk nije bio los),pitao sam posle coveka zasto je dao na tu cenu on mi odgovori da mu jako trebaju novci,pa ti vidi.Nikoli,ako imas 18 glavica u kilogramu to se vec smatra jako dobrim lukom.Naravno mislim kad je vec osusen,august,septembar ne jun,jul.

ivan-sakule

Član
Učlanjen(a)
30 Nov 2010
Poruka
481
vosi
mozda tvoji snovi i postanu java,ALI tesko da ce biti veca cena od prosecne..
mozda je i tako najbolje,kada je velika cena onda se mnogi vracaju na proizvodnju a samim tim i cena bude niza naredne godine!

milelale

Član
Učlanjen(a)
18 Mar 2016
Poruka
416
Niko se ne žali na sušu ? Kod nas je kiša samo "fajtala" kao da smo Kragujevac. Mislim da ovog proleća nismo imali valjanu kišu, a i snega je bilo malo.

Vrh