Beli luk


Jeste li prskali protiv tripsa? Nekako mi listovi imaju takvu boju, trips je mala bubica vidi se lupom moze i golim okom ako se zna gde se trazi,prenosi i neki virus mozaika belog luka. Verovatno ni ja ne bih znao ali sestra je iz te struke, fakultet zavtsila pa zna sta i gde da trazi.. treba proveriti jer nije mala steta koju pravi,ubavicu i koju sliku da imate prestavu gde da trazite i kako izgleda..uglavnom smo ga nasli na preklopima listova ne blizu stabla vec sto dalje gde je list tanji, uzi i preklopljen ili savinen u stranu. List deluje zdrav ali ispod je trips i jede ga kasnije se list susi a luk kalira i susi se.
d91f2520a313f707273c8dcbe3550f5f.jpg

2a971eb83fce0e98b6289b347e5360de.jpg

e05ac619533692df9d27707d2d5323f1.jpg

f783c260fde35eb217b43d479d80cb24.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dicarzol, ima i neki preparat mislim da se zove Laser, nije registrovan za to ali resava problem odlicno. Ima i profesional ali treba izbegavati preparate sto imaju sirok diapazon delovanja jer vrv nisu toliko delotvorni. Znaci samo nesto sto strikto to resava da bi bili sigurni..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Američko znanje:
"Прихваћено је да сав бели лук садржи вирусе. Најчешћи су вирус жутих пруга лука и вирус лука жути патуљак, који припадају групи потивируса и оба који узрокују такозвани "мозаик чешњака". Ако су присутни у комбинацији, велико вирусно оптерећење може умањити величину луковице и самим тим принос. Када су сами, вируси не могу да изазову приметне последице у усеву, осим ако биљке нису тешко заражене."

LYSV%20-%20OYDV%20images.jpg
OYDV%20image.jpg
 
Poslednja izmena:
Gde si uzeo u mihajlovo ili? Pa I ja imam neki domaci sto se seje ko zna od kad,nije bosut sigurno,I bude dosta dobar

Послато са Moto C Plus помоћу Тапатока
 
Jankov Most. Od jednog dobrog prijatelja ali ni on nije znao koja je to sorta. Od tih 100kg sam dobio da preberem pa da posejem sta valja jel je prosla god bila teska za vadjenje pa je dosta glavica bilo otvorenih, ali meni je to bilo poslednji dan sadnje i bas me je mrzelo da sad biram i trazim sta valja a sta ne pa smo ga rascenili i posejali sve pa sta mu bog da.. i generalno je zaostao u pocetku ali sad se zaleteo, nema zutila na listu, nema bolesti malo su ga insekti mucili ali sad je ok..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Aha to je pored mihajlova zet mi je odatle oni su tu poznati po belom luku.. a kakav je pravi bosut? Ja Sam razmisljao da uzmem njega Ali Sam ipak ostao na ovu sortu sto Niko ne zna koja je

Послато са Moto C Plus помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh