Beli luk

Kod nas u selu se ne radi beli luk,tako da je ponuda nikakva. Znaci onda ova moja ponuda 250-300 je ekstra,da krenem polako da ga cistim ne znam sta se desava ali cena luka je katastrofa u zadnjih 4-5 godina.

Sent from my RMX3085 using Tapatalk
Ja sam prosle sve prodao po 200 i 2 e, sad mi nude 180 za ovogodisnji luk sto je suludo dati na sve ostale cene ulaza kostanja....
 
Prodao sam u selu par kila za 350
Ja jos nista nisam prodao, imam u supi preko 3 tone spremno i nista. Na sitno trazim 230, na tonu ili sve trazim 200 i ispod toga ga ne dam. Za sad mi nude samo 180 i nema trgovine, neka ceka neka bolja vremena, nemam mnogo prodace se. Izgleda teska godina za beli luk...
 
Da li je neko radio sa ovom sortom belog luka( ljubičasti)? Nabavio nesto od drugara,ima samo spoljne čenove ,i Kaze mi da su čenovi dosta čvrsti i da stoji duže nego ovaj klasični.
65acec442790ec623e7baa5786445037.jpg
231d172a6f00933f5dbc8b8e03521971.jpg


Sent from my RMX3085 using Tapatalk
 
Verovatno španska sorta RojoAjo,izuzetan beli luk,nema bolesnih glavica,lako se čisti,veći broj čenova u odnosu na Bosut..
0d675ce3327c0bed597a04bfffe89251.jpg
 
Da to je ta sorta,isto i kod mene izbacuje seme pa to treba otkinuti da ne bi gubio snagu u seme nego terao u glavicu.

Sent from my RMX3085 using Tapatalk
 
Ja kad bi bio kupac belog luka na pijaci uvek bi uzimao ovaj nas domaci beli luk. Svi ti lukovi sa tim debelim "vratom" mi lice na kineza koji nema ni ukus ni miris kao domaci. Plus jos taj kinez se naprska kojecim da bude beo i da ne proklija dugo....
 
Ova sorta nema veze sa kineskim lukom a za miris i ukus se ne bih složio sa tvojom konstatacijom...morao bi da probaš:)
 
Ova sorta nema veze sa kineskim lukom a za miris i ukus se ne bih složio sa tvojom konstatacijom...morao bi da probaš:)
Ok, slazem se da treba da probam. Ovaj kinez, spanac pomalo ljubicast iz lidla, pa cak i albanski beli luk, mi se uopste ne svidja. Nema taj smek i aromu kao domaci bosut, valjda jer sam navikao na njega. I sad cim vidim to stablo na sredini odmah me asocira na praziluk iz kine 🙂 .
Ps, inace smo proivodjaci bosuta vise od 40 godina...
 
Meni se jedino svidja sto nema u sredini one sitne čenove kao kod domaćeg koje retko kad iskoristimo.

Sent from my RMX3085 using Tapatalk
 
Meni se jedino svidja sto nema u sredini one sitne čenove kao kod domaćeg koje retko kad iskoristimo.

Sent from my RMX3085 using Tapatalk
Sto? Ja posejem sve to, taj bude sitan ali proda se i on, nekad samo njega i traze. Evo jutros mi bio covek uzeo sav sitan, imao sam negde oko 500 kg po 150 dinara. Ja zadovoljan za taj sitan luk....
 
To je dobra cena za sitan. Sta znam ja posejem i te iz sredine ali samo ako su krupniji. Inače taj sitan sam ranije prodavao za male pare 50-60 dinara samo da mi ne ostane.

Sent from my RMX3085 using Tapatalk
 
To je dobra cena za sitan. Sta znam ja posejem i te iz sredine ali samo ako su krupniji. Inače taj sitan sam ranije prodavao za male pare 50-60 dinara samo da mi ne ostane.

Sent from my RMX3085 using Tapatalk
Zadnje dve godine sam ga davao po 120, ove godine lagano po 150. Zadnjih par dana bas bas zovu za beli luk, izgleda se dobro osusio pa krenuli da prave zalihe. Za srednji luk trazim 200 din kg i za sad ide dosta sporo prodaja....
 
Zadnje dve godine sam ga davao po 120, ove godine lagano po 150. Zadnjih par dana bas bas zovu za beli luk, izgleda se dobro osusio pa krenuli da prave zalihe. Za srednji luk trazim 200 din kg i za sad ide dosta sporo prodaja....
To je lepa cena za sitan,videcu koliko Cu sad dobiti imam stotinak kila. Video sam danas neki post za onaj ljubicasti beli luk,neki ljudi samo njega rade i kazu da je to neka stara dalmatinska sorta.

Sent from my RMX3085 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh