Beli luk

Cuo sam od poznaninika da je ugovorio za sledecu nedelju prodaji luka srednjeg i krupnog u bunt po 60 glavica za 600 dinara. Covek hoce pola luka tako da proda.
Videcemo na leto da li je uradio dobar posao ili se presao, nakupac mu davao 500 ili 600 je trazio, i ovaj mu uzeo kao za pocetak 1000 buntova....
60 srednjih i krupnih glavica. Deset dinara glavica. 20 glavica u kg očišćenog u avgustu, septembru. To je 200 din, ali nema čišćenja???
Čišćenje 250din/sat / 3,5kg/sat = 71,43 din/kg. Znači treba na jesen da ga prodam za više od 271 din / 118,5 din/e=2,28e ????
 
Poslednja izmena:
Da, nema ciscenja, nema skladistenja za susenje.... onda ovaj nas suv u avgustu ne bi smeo da bude ispod 2 e na veliko od kuce...
 

Kakve su ti ovo pumpe? Mora da mnogo trose goriva? Ako ti treba neki savet ili da ti pozajmim pumpu dmb slap 500 da probas. Ja imam 3 tomosove ali one sa malim radnim kolom i 3 dmb slap 500 jednu dizelku dmb slap 800 i napravio sam sad jednu ozbiljnu pumpu jastrebcevu i motor kipor dizel 8 ks. Na mom bunaru staticki nivo vode je na 4 m i ta dmb pumpa gura 5 mlaznica duplih sa diznama 4,2 i 3mm. Od svih tih pumpi sto imam najbolja je dmb slap 500 i ta sto sam je napravio sam. Ovo drugo sve je za vodu iz reke nije za bunare. Jel kacis direkt na bunar ili imas onaj razdelnik sa rucnom pumpom?

Послато са 2107113SG помоћу Тапатока
 
Nikoli verovatno se obraćaš meni. TOMOS 701/40. troše oko 1 L/sat. Znači ovako redno vezane 2L/sat radi 13 rotirajućih plastičnih prskalica. Vodeća pumpa je vezana direktno na bunar, ali pre toga se iz bunarske cevi račva ručna pumpa, ali to nema uticaja.
 
Hoće li izdržati još dve nedelje?
IMG-20220601-150134.jpg


IMG-20220601-150146.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna neku ekipu za rad u blizini Zrenjanina?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Mi imamo ekipa za izvoz a u selu ne možemo da nađemo radnike.
Razumljivo ,ekipa ide da radi na više dana .
 
Prognoze kada ćemo vaditi?
Cene u zeleno?
Kod mene nema ponuda za "u zeleno" jer nismo lučarsko mesto.
Tombice, šta ima novo u Mihajlovu?
Ima li neko iz Torde i tamo je nekad bilo luka?
 
Pa nikad tamo nije ni bila neka proizvodnja luka, mozda nesto sitno na zeleno na veze mlad....
 
Zalosno je to sto oni dolaze odande da trguju sa nasim lukom.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh