Beli luk

Njiva je spremljenja, izvucen stajnjak uzorano i spremljenjo prvi put. Samo je pitanje dal pocinjati ili stati. Cena losa, nema potraznje. Sve je skupo samo cena luka losija u odnosu na proslu, jos ja i ne mogu da se zalim jer me ljudi poznaju i zbog ostalih proizvida sto proizvodim mogu da proguram luk. Prica mi prijatelj da su u Opovu ili Pancevu kupovali nakupci luk i po 1€. Ako ne presecem, cemuljanje pocinje za 4-5 dana. Srecno svima u novoj turi novoj avanturi!


Послато са 2107113SG помоћу Тапатока
 
Kod mene je cemuljanje u toku,nesto razmisljam i ja po tom pitanju,drasticno je poskupela proizvodnja luka,sve manje zarade od njega,treba razmisliti,I to dobro.
 
ja sam ove god imao prvi nekih 15 ari a takode i zadnji nije to za moje zivce :ppozdrav:
 
Ja u cetvrtak krecem da spremam seme, i dalje hektar pa cemo da vidimo dokle cemo.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Posejao juče oko 1 jutra, nestalo semena. Bio lep dan, zemlja dobro usitnjena, ima vlage. ali bi za koji dan trebala da padne jedna dobra. Ne znam kad ću stići prskanje na crno.
 
Može li beli luk da se seje na mestu gde je prošle god bio crveni luk i srebrenac ?
Radi se o manjoj količini , bašta je u pitanju .
 
Može li beli luk da se seje na mestu gde je prošle god bio crveni luk i srebrenac ?
Radi se o manjoj količini , bašta je u pitanju .
Može ako ti se posreći. Sve su to rodovi sa istim ili sličnim nametnicima. Ako ti je seme čisto i ako si na oprezu može. Pošto je bašta u pitanju lako ju je kontrolisati i prskati po potrebi.
 
Nazad
Vrh