Beli luk

Planiram da na jesen, od luka, kupim neku malu indijsku frezu iz Raške.
Hoće li još neko pa da podelimo prevoz?
 
Jel prodaje neko luk u vasim krajevima? Ja juce zavrsio vadjenje pa sad odmor.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Mi smo proslu subotu vadili luk, vec se dobrano i osusio, tamo posle 10.07. Krecemo sa spremanjem.
 
Krenuli nakupci po kucama, "nude"150 din za kg da se sitan izbaci. Rekao sam im da dodju posle 10.07. Da ce biti luka i druga cena 🙂
 
Ja sam danas počeo vađenje. Ima svih kalibara kao što je i sejano. Nadnica 350din/sat.

Tombice, šta ima novo kod vas. Kako je rodilo, koliko se nudi?
 
Poslednja izmena:
@mileelale Nema nista novo,slabo ili nikako nema kupaca,luk je ok, mislim da sam sa zalivanjem u poslednji momenat uradio nesto. Pre koji dan se pojavio jedan sa ponudom od 100 dinara po kilogramu za seceni,I 350 dinara za bunt. Otisao je bez robe iz sela. Inace ja sam zavrsio vadjenje pre nedelju dana. Pocetkom iduceg meseca krecemo sa ciscenjem. Ako dobijem odgovarajucu cenu za secen,onda ide tako.
 
"Sečen" znači odsečeno lišće (perje)? i ništa više? Ja sam načitao da lišće hrani glavicu, ako je zeleno, danima posle vađenja. Razumem da neko proda "bunt" od 60 samo izvađenih biljaka, na komad, ali šta se dobija kupovinom "sečenog". Ostaje koren i belina. Da li se to stavlja u bubanj i očisti?
 
Ja sam cuo da ljudi tako prodaju ali nisam nikad radio tako. Jedan mi je spominjao 120,130 din krupno, pa to je malo.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Juce navratio u piljarnicu i izmedju ostalog uzmem i koju glavicu belog luka. Lep, domaci, krupan, cena 650 dinara kila.
 
Čitao sam da se luk vadi kada više od 50% polegne. Ako nije "pakleno" to znači da lišće i stabljika još nekoliko dana hrane i goje glavicu. Ja ne počinjem čišćenje dok stablo iznad glavice nije potpuno suvo.
 
Za naredne dane tropske vrućine. I prošle godine je bilo nekoliko tropskih dana što je kod mene "skuvalo" luk odnosno pospešilo "voštanu razgradnju". Cenim da mi je prošle godine šteta bila oko 10-15%.
Od nedelje ću da ga čistim i sklonim u hladovinu
 
Imam ponudu 250-300 din za kilogram očišćen na belo. Kako se kreću cenu kod vas,ima li kupaca?

Sent from my RMX3085 using Tapatalk
 
Imam ponudu 250-300 din za kilogram očišćen na belo. Kako se kreću cenu kod vas,ima li kupaca?

Sent from my RMX3085 using Tapatalk
Kod nas katastrofa cena, ima mnogo luka daju ljudi za 170-180 dinara. Po meni sramno niska cena jer sam ga prosle god prodavao za 200... kuda ide ova proizvodnja luka pored svih ulaganja ne znam, ali mi se ne svidja...
 
Kod nas katastrofa cena, ima mnogo luka daju ljudi za 170-180 dinara. Po meni sramno niska cena jer sam ga prosle god prodavao za 200... kuda ide ova proizvodnja luka pored svih ulaganja ne znam, ali mi se ne svidja...
Kod nas u selu se ne radi beli luk,tako da je ponuda nikakva. Znaci onda ova moja ponuda 250-300 je ekstra,da krenem polako da ga cistim ne znam sta se desava ali cena luka je katastrofa u zadnjih 4-5 godina.

Sent from my RMX3085 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh