Beli luk

Suša, nije hemija. Mašina mi je negde prosipala sitno seme pa je jako gust, doduše i sitan. Tu je najgore. Ne mogu da povučem vodu iz bunara da bar malo zalijem.
Nemam sveže slike. Ovo je od 15 maja.
IMG-20220515-073443.jpg
 
Poslednja izmena:
Ima problema i u nasem kraju,sad kad se formiraju glavice,susa i visoke temperature,ja juce zavrsio zalivanje,ali komotno mogu ispocetka,gde sam poceo pre pet-sest dana sa nekih 15 litara po kvadratu skoro da se ni ne vidi.
 
Navodnjavam, malo sam kasnio, imao sam par manjih problema sa bunarom, onaj od prosle godine mi je sabotiran, drugi sam izbusio ali los lepak pa se cevi razdvojile i evo sad treci radi. Sad sam uzeo opremu za busenje bunara pa ako bude opet sabotaze busicemo dalje

Послато са 2107113SG помоћу Тапатока
 
Joj brate katastrofe, ko Mariupolj. Ali da beli luk ovako iskasapi, prosto neverovatno, list i nekako ali stablo ovako...
 
Tombice,
čujem samo jednu pumpu, a vidim 7 prskalica, Koje su to i na kojem razmaku. Cev metalna?. Pomeraš po njivi?

Ja sam povezao dve TOMOS 701/40 i mogu da zalivam sa 13 baštenskih plastičnih, ali su na 10-tak m rastojanja, tj. oko 120m, 14m u širinu, ali su osetljive na vetar (koji ovde stalno, manje više duva), može i da ih zaustavi.
 
Poslednja izmena:
Cuo sam od poznaninika da je ugovorio za sledecu nedelju prodaji luka srednjeg i krupnog u bunt po 60 glavica za 600 dinara. Covek hoce pola luka tako da proda.
Videcemo na leto da li je uradio dobar posao ili se presao, nakupac mu davao 500 ili 600 je trazio, i ovaj mu uzeo kao za pocetak 1000 buntova....
 
Nazad
Vrh