Balirka

Tornado je dobar.Ja koristim springer-malo je jeftiniji
 
Pozdrav ekipi sa foruma.
Imam problem na balirci claas markant 40, lijevi stezač bala ispusti špagu prije nego je uhvati kljun petljača tako da zaveze cvor na jednom kraju spage sto donosi igla a ovaj drugi odvezan . Kupio i postavio novu donju ploču i gornju pečurku sa osovinom ali isto se dešava. Kada vratim staru donju ploču, onda lijepo radi ali tada odveze 5-6 bala na 100 ispresanih i zato sam je promjenio. Ne mogu da skontam u čemu je fora. Treba mi savjet iskusnih članovs. Evo i snimka kako to izgleda:
 
Springer je bio bolji u odnosu na sadašnji Dolomite koji je nejednak i koji se obavezno pred kraj klupka zamrsi.Tornado jeste kruto vezivo kao žica ali nema nikakvih problema.
 
Mađarska ,imao springer ,a kupio dolomit,promenim klupče neće da veže ostaje na petljaču što je naj gore,3-4 zaredom špage,šta da radim ,metnom drugo novo klupče dolomit ,sada radi,**greška ga,nestade drugo metnem ovo koje me jebalo,radi ,a da napomenem da springerom nikakvih problema,popizdim ,pošto sam čuo da se Mađarska zatvorila pojtam na buvljak i kupim mađaricu 1180 din klupko.
 
Pozdrav ekipi sa foruma.
Imam problem na balirci claas markant 40, lijevi stezač bala ispusti špagu prije nego je uhvati kljun petljača tako da zaveze cvor na jednom kraju spage sto donosi igla a ovaj drugi odvezan . Kupio i postavio novu donju ploču i gornju pečurku sa osovinom ali isto se dešava. Kada vratim staru donju ploču, onda lijepo radi ali tada odveze 5-6 bala na 100 ispresanih i zato sam je promjenio. Ne mogu da skontam u čemu je fora. Treba mi savjet iskusnih članovs. Evo i snimka kako to izgleda:
Vidis da ispusti jedan kraj kanapa prije vremena, ne valja drzac, to sto je nov ne mora da znaci da je dobar. Ciji si uzeo drzac? Kakva ti je elasticna civija na toj osovinici od pecurke, ili ''stift'' sto bi rekli, da nije napukao? Mislim na onaj gornji na pogonskom zupcaniku, ako tu ima lufta pecurka nece odradxiti pun ciklus i nema vezanja.
 
Držač zeza, moj savet poravnaj staru ploču i pečurku!!!!!!!!!
Opet naoštriš zubiće na ploči i produbiš kanale na pečurki, verovatno i petlić malo kasni, kakav je njegov zupčanik? Dal se potrošio?
Znači druze aparat i brusilicu u ruke i polako

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Vidis da ispusti jedan kraj kanapa prije vremena, ne valja drzac, to sto je nov ne mora da znaci da je dobar. Ciji si uzeo drzac? Kakva ti je elasticna civija na toj osovinici od pecurke, ili ''stift'' sto bi rekli, da nije napukao? Mislim na onaj gornji na pogonskom zupcaniku, ako tu ima lufta pecurka nece odradxiti pun ciklus i nema vezanja.
Ne znam ciji je drzac, narucio ga od covjeka brzom postom. Odmah mi je bio sumljiv, primjetio sam da nije 100% identicna staroj plocici, oni urezi nisu ostri, nekakvi plitki. Nisu urezivani vec se vidi da je liveno tako. Prebacim je na drugi ispravni petljač, ne radi ni na njemu. Znaci do nje je. Civije i zupcanici stavljeni novi
 
Držač zeza, moj savet poravnaj staru ploču i pečurku!!!!!!!!!
Opet naoštriš zubiće na ploči i produbiš kanale na pečurki, verovatno i petlić malo kasni, kakav je njegov zupčanik? Dal se potrošio?
Znači druze aparat i brusilicu u ruke i polako

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Zipcanik i civije novi stavljeni. Druze, cime se mogu naòstriti ti zubici na ploči, mislim da su oni uzrok sto ne veze. Nova je ploča ali ti urezi, zubići nisu ostri
 
Sremac moj da bi preživeo ova zla vremena moraš bit PAKISTANAC!!!!!!!
Jbg ja sam stvarno krajnost peglam, budžim, prepravljam dižem iz mrtvih svašta nešto
BABETINA je opravdala svaki trenutak uloženog vremena i novca
Evo jeo me WERMAHT 63 kao beli lebac, nisam navikao na nju i jbg ali LOVAC joj ušao u trag
Djavo za balirku
A velike su naše potrebe za balama 10_12000 plus privatno bude 40_70 000
Nešto babetina nešto WERMAHTICA
Po os'o je dobar a para laka reče dr Nele!!!
Delovi male privrede su KRŠ!!!
Ako malo udješ u tematiku možeš opravljati stare delove!!!!!!
Igle ploče, pečurke, kljunove, idr
Naj bitniji su živci!!!!!





Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Adozinco
Ploča se ravna na tocilu ili velikoj brusilici, zubiće urežeš malom brusilicom i tankim kamenom
Pečurku obavezno ravnaš i na njoj produbiš kanale!!!!
Zupčanike navariš pa obradiš
Kljunove isto navariš pa obradiš
Samo veština i živci


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
A jbg luka, jednostavno nismo svi kadri za takve poduhvate, a nema ni majstora ni novaca koji to mogu platiti... Ja sam taj tip čoveka, ne znam da opravljam i hoću da platim, i ne štedi al ne vredi...
Eno moja lane me zeza, nova igla stavljena al je sranje, i to najskuplja u ponudi od male privrede, i na kraju odem u Kite, uzmem original duplo skuplji, i od tad samo šuška.. Al su delovi iz originala baš baš papreno skupi... Komplet vezni sistem za moju ja pito, i oni mi kazli... Samo 3400 evropskih, reko hvala lepo, doviđenja-doviđenja...
 
Adozinco
Ploča se ravna na tocilu ili velikoj brusilici, zubiće urežeš malom brusilicom i tankim kamenom
Pečurku obavezno ravnaš i na njoj produbiš kanale!!!!
Zupčanike navariš pa obradiš
Kljunove isto navariš pa obradiš
Samo veština i živci


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Ih, nisam ja bas toliko vičan majstor ali probaću. U svakom slučaju, hvala na korisnom savjetu
 
Druze tako ti je za sve u zivotu, budes pakistanac i budala za sve.
Ko ima smisla njemu ce biti lakse skarabudzjti ,ko nema klikera za majstlrisa je i izmisljanje taj mora novo.

Presu ko vozi mora da zna i sam da je odrzava, kod nje nema to dodje majstor napravi i miran.
Nekad ce vas se glupost najveca desiti i masina stoji jer se ne razumete.
E to mene nervira, ne radi se o tome da li je moja džon dir, danerova velgerica ili lukina babetina bolja, sposobnija, brža... Sve su one bile nasjbokje kad, su bile nove, a sad sa ovim delovima to je muka i sranje i moraš biti Pakistan traker da to napraviš da radi...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Presu ko vozi mora da zna i sam da je odrzava, kod nje nema to dodje majstor napravi i miran.
Nekad ce vas se glupost najveca desiti i masina stoji jer se ne razumete.

E,ovo si dobro rekao
 
Kao i kombajn, ko ceka majstora za njega sezona gotova

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
A jbg luka, jednostavno nismo svi kadri za takve poduhvate, a nema ni majstora ni novaca koji to mogu platiti... Ja sam taj tip čoveka, ne znam da opravljam i hoću da platim, i ne štedi al ne vredi...
Eno moja lane me zeza, nova igla stavljena al je sranje, i to najskuplja u ponudi od male privrede, i na kraju odem u Kite, uzmem original duplo skuplji, i od tad samo šuška.. Al su delovi iz originala baš baš papreno skupi... Komplet vezni sistem za moju ja pito, i oni mi kazli... Samo 3400 evropskih, reko hvala lepo, doviđenja-doviđenja...
Igla toliko može da zadaje problema da ti **greška pomera.Ti u prvom slučaju nisi uspeo da je staviš dobro,dok u drugom jesi.Kod igli je jako važan ceo put.Da li varite gornji deo (gde se šrafi igla)
 
Mosač igala STREMEN ispravljam imam alat za DOMINANT
A ispravljao sam od NEW HOLAND i na SIPMA na licu mesta, ima jednostavna šema za bilo koju balirku da ispraviš nosač!!!!




Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh