Balirka

A da jedanvezač 500 eura a nema ga na stanju u italiji
 
@grabik

Ala svaka ti dala za ova uputstva.

Nisam mogao nigde naci za w61 radionicko uputstvo,samo katalog delova

Sad srecan ko mali majmun

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jesam ja lud ili ovde pise da bi pre svake sezone trebalo pomeriti ruku na glavnom reduktoru za 6 zuba u smeru okretanja?

Mislim ima logike duze ce tanjirasti trajati, vec sam se bio razmisljao da je pomerim jer uvek na istom mestu trpi udare , ali bas da pomeram pre pocetka svake sezone ...

Onda mi nema logike treba pomerati fazu i vila i fazu igala.
6b7c69c320b6bf1724c7756d0d7fe015.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Obično se kod nas radi kao posledica
To sam radio na David brown balirci
I na par drugih tudjih


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Da na levu stranu izlaze Bale
Kupio je matori 1995 za 200 maraka otplatila se 164 puta i dobro je prodali na Kosovo!
Onda je došla Ap12, pa New Holand,

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Kako je to bilo iskustvo žao mi što tad nije bilo tel sa kamerom
A otkosi mali sve u selu su zmajevi kosili ali opet veliki
A tek Ap 12 pa sleti kajiš
Jexemtizenomajiku
A new Holand još radi u selu kod komšije
Mala bala, mali pick up tada bilo jako teško za delove 2003,4
Žao mi što tad nismo uzeli nov POLJOSTROJ a razmišljali smo, prodali 65 goveda kupili stanove i gas


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Kaiš mi nije spadao jer je bio skoro nov iz originala,bila baza delova na jednom mestu.Dodavači su bili izbačeni a namešten redovan dodavač kao na sadašnjim presama.Ova moja je imala komplet pick up od W61 jer sam imao jednu nekompletnu pod orajOm pa se budžilo. :osmeh: Frankenštajn je bio čeljade za ovu moju presu. :haha: Radila je kao sat dok se nije pohabala toliko da se krpljenje više nije isplatilo niti je moglo išta da se uradi.Kapacitet za 12 sati rada u tabli bez selidbe jedva 2.500 bala kad sve ide kako treba.Nemam ni jednu sliku od nje na žalost,bar za uspomenu jer sam sa njom krenuo u pohod i pečenje zanata.
 
Vi ste sa lepim presama poceli da pecete zanat,a ja sam poceo sa Panonija B 335 ili 353 neki taki broj ili cak 354 jbm li ga.E to je muka bila sto kazete u tabli za ceo dan 1200-1300bala pa crkne tanjirasti zupcanik pa nema nigde drugog u rezervi ne postoji.Varili zube i sto je najsmesnije vareni zubi bili jaci od originalnih i onda otac na vojnom otpadu nadje od dajca 4500 konusno tanjirasti u nabudzimo nov reduktor pa sreca tetkov brat masinski inzenjer njega uposlimo da nam napravi proracun za vile jer je sve islo preko lanaca i sa novim reduktorom nista nije moglo da se ufazi.Covek je dva dana pravio proracune dok nije dosao i doneo ceo bunt papira i ostampane lancanike koji koliko zuba mora da ima i koji korak lanca i onda rucno pravljenje lancanika na stubnoj busilici.E da vidite te srece kad je krenula da radi i isla je posle jos jedno vreme i na kraju je damo nekom liku da je proda taj se bavio tim nakupackum rabotama otisla negde na jug.A mi od njega uzmemo sadasnju claas-ovku i nikada se nismo pokajali koje je to bilo olaksanje kad je 542 iz spore 1 presao da balira 1 i 2 brzom.
 
Gde lepa.Prođem kroz susedno selo,svi se krste kada vide šta vučem. :haha: Ovde su navikli pa nisam bio tako zanimljiv kao pojava.
 
A šta misliš David brown Bale ispadaju na levu stranu
Narod gleda NE VERUJE svojim očima
A brojač za bale pravili od aparata za naftu da vrti one brojeve
Kasnije je bio digitron i neki mikro prekidač to je bilo super


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh