Balirka

Ljudi morate to malo bolje objasnjavati ,kod donosaca kanapa samo se moze stelovati sipka koja pokrece donosac kanapa :cao:
 
Sale sad si se zbunio-Vrhovi treba da su na 3-4 mm u prorezu gde prolaze igle ali igle treba da su ti u gornjem položaju-to šteluješ sa polugom na kojoj su M-8 matice.
 
Pa nego sto ces nego sipku polumijesec je gdje je s njim nemos nikud.Ode leci ujutro u 4 moram se dignuti i stoku namiriti pa naput idem cujemo se sutra vece nadam se da sam vam uspio bar malo pomoci. :ppozdrav:
 
ok razume sam ga ovako kada ekscentar na vezackoj osovini konkretno kod jd 214 stoji na levoj strani osovine ogurao polugu koja nanosi donosace u zadnju mrtvu tacku oni moraju izaci 90 stepeni od pocetnog polozaja i kada donosaci krecu igla mora da prolazi iznad njih samo par milimetara ako su igle krivljene i nisu tacno ispravljene to je tesko ucentrirati i tu nema dobrog vezanja
 
to brate sad je jasno sve ko dan,,, al mecku rodim dok ukapiram sta smo hteli da kazemo. ovde mora da se radi sa slikama. da svako slika sta muci na svojoj presi, i mislim da je lakse posle da se razjasnimo. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1277264351[/time]
_________________________________________________
levak menjao sam celu desnu stranu. tj nosac onaj ceo ili drazac na osovini, i primetio sam da je drazac mnogo deblji nego onaj stari i velike muke sam imao dok sam to sve upario.
Post je spojen: [time]1277296801[/time]
_________________________________________________
cak sam i onaj tockic na skidacu kanapa morao da obrusim za 2-3mm
Post je spojen: [time]1277329412[/time]
_________________________________________________
Zoran0230 je napisao(la):
Sale sad si se zbunio-Vrhovi treba da su na 3-4 mm u prorezu gde prolaze igle ali igle treba da su ti u gornjem položaju-to šteluješ sa polugom na kojoj su M-8 matice.
Zoran0230 je napisao(la):
Sale sad si se zbunio-Vrhovi treba da su na 3-4 mm u prorezu gde prolaze igle ali igle treba da su ti u gornjem položaju-to šteluješ sa polugom na kojoj su M-8 matice.
pa to su one osovinice na polumesecima ili dole na iglama
 
Ja seisto okrećem oko prese-komotno pitaj ako zapneš i ja pitam ono što ne znam ili nisam siguran

Interesuje me drveni skidač iza noža - ne znam kako treba da se okrene pošto ga nisam ni zatekao kada sam izvadio klip.ostaso samo šraf.Inače je u obliku slova L
 
evo gledao sam malopre donosace kanapa. igle prolaze na 3do4mm od njih. ali mi se cini da kanap prilicno tesko ide, pa bih verovatno trebao malo da ga popustim na opruge, skoro da ni rukom nemogu da izvucem. i tu mislim da je glavna nevolja kod mene.
 
sale77 je napisao(la):
evo gledao sam malopre donosace kanapa. igle prolaze na 3do4mm od njih. ali mi se cini da kanap prilicno tesko ide, pa bih verovatno trebao malo da ga popustim na opruge, skoro da ni rukom nemogu da izvucem. i tu mislim da je glavna nevolja kod men















uzmi i navari kanale koje ja kanap napravio na tim prehovina gde su opruge zato ti ide teško kanap
 
levak je napisao(la):
tako care ja pricam ljudima a oni ne kapiraju dok pre nego sto sam otisao da ucim zanat radio sam godisnje sa 214 john deere po35000 bala dok presa nije bilo mnogo a ostali sa velgerima 41 i 45 i lifamima koje su bile pojam samo su lupali cekicima i dremali nisu mogli svi zajedno koliko ja i moj deda john dere a 214 je se proizvodio od 1956 do 1963 god posle je poceo 224 i 219
Pozdrav ,vidim da se razumeš u prese,ja imam francusku presu someca m14 ako znaš kakva je,na nju pašu petljači i sve od lifama,zajebava me leva strana kad gledaš prema traktoru tj.skidač špage kad treba da skine špagu preleti preko nje i špaga ostane u kljunu,da napomenem da sam kupio novi skidač i novi kljun.Ima onaj šarafić sa strane da se otpusti stisak kljuna i on mi je otpušten skroz.Neznam šta nisam sve probao,ali me najviše nervira što desna strana ide perfektno.
 
prvo kada dizes vezac u vis i kada ti je valjcic od skidaca na bregu od diska tada skidac treba da je presao preko petljaca 11 do 13 mm drugo kljun pretegni kao na drugoj strani on nema veze trece nozic mora da bude ostar kao zilet cetvrto dotegni drzac kanapa to je onaj vijak sto zateze lisnatu plocicu sto pritiska drzac kljuc 17 peto proveri da li polumesec ispod vezaca sto nanosi kanap nanosi isto kao na drugoj strani i resio si problem
 
Tošo probaj da iskriviš polugu noža na kojoj se nalazi deo što skida kanap.okreći ručno i kada gođeš do samog skidanja videćeš koliko treba da je iskriviš-Ja sam to baš radio ovih dana i veoma uspešno.
 
topalovicu bio sam na terenu radio nekog velgera cuo sam da si bio rekao mi klinac da si doneo paradaiza al na slici
Post je spojen: [time]1277410538[/time]
_________________________________________________
trba li nekome balirka fahr hd 490 sad me zvao lik iz crepaje digao ruke od poljoprivede zaposlio se inace balirka je u dobrom stanju ja sam je odrzavao i novije je generacije
 
levak dali drzac kanapa treba da bude dobro stegnut tj onaj sraf 17
Post je spojen: [time]1277412294[/time]
_________________________________________________
zoki kako si uspeo to jesi li je skidao ili na licu mesta
 
Probao sam na licu mesta pa sam onda skinuo ali kada skineš ne vidiš neku razliku jer je sve krivo pa sam vratio i na licu mesta sam štelovao i mic po mic doteraš gde treba ali ne sivonjski nego sa osećajem
 
vodita racuna sa skidacom porvo da ga ne polomite ddrugo nije bitno da mnogo trlja uz petljac bitno je koliko ga prelazi treba od11 do13 mm i da je nozic ostar kao zilet i mora da skida dacho drzac ne treba da je skroz stegnut stezes ga dok ne bude pravilan zavezak kad sve ostalo podesis
 
Nazad
Vrh