Balirka

Ne znam brate al kad se to desilo i ja sam prezupcio opalio me šagi 3500 e za komplet remont posle botos mnogo jeftinije , lepo je dok radi i zaradjuje al kad crkne ide šagi oko prese i vice šta ti to radila šta ti to radila e posle kad je naplatio kuku meni
Mogao si 2 lifamke kupiti.
 
To je bilo na početku kad sam ušao u štos sam sam vadio klip menjao ležajeve stelovo vezace pa i kod ovih drugih drugara što sam mislio da su pizde pa neće da mi pokažu ni kako se manila uvlači a u suštini oni ni dan danas ne znaju dalje od toga samo da uvuku manilu
Kod mene majstor nije ulazio u kuću.Mnogo sam iz knjige naučio.Tako i štelujem paljenje.Mada sam 80% popamtio ali ipak uvek sa knjigom se konsultujem.Sam sam pravio nosač igala i više se nikad nije krivio (stavio jednostavno cevi sa debljim mesom i to traje ).Sam sam navario ovalnu ploču koja mi je zadavala problema (proklizi skakavica vezača i igle dobiju po tamburi).I to zajedno sa nosačem igala služi 15-ak godina.Sam sam menjao ležajeve na klipu (2x)-uvek stavim kvalitetne i onda traju.Mnogo znači kad znaš gde treba da gledaš.
 
Stara 41 ima prenos preko lanca gde joj se ujedno steluje i faza,glupavo ali tako je.Ima i te bezvezne drvene klizace u tunelu, nema lezajeve.Ali to je praistorija.Ne znam ni kome to treba.Ima tast.Skalamerija

Ostale nemaju, pa da vidite sta treba da se desi da bi ove sa krutom vezom prezubile.
Morate ili osovinu 35mm slomiti ili nesto ozbiljno da upadne da zaglavi da polomite.

Vi da vidite mene kako vozim rekli bi ovaj je lud.Nikad lom, nikad prezubila, jos fabricke igle a preko milion bala kod mene uradila, pre mene isto ko zna koliko.
Pa ne pricam bez razloga.
I onda kad vidim nekog da smesne kolicine balira vozi ko baba i prezubi mu.
Ja da vozim tako neku meni bi prezubila svakih nedelju dana ako bi i toliko izdrzala.

Balirka je da ne kazem prosta masina, ako neko nema slifa toliko da ukapira, ne treba ni da radi sa njom.To nije masina za koju se ceka majstor.Pocne nekad zbog gluposti zezati na njivi ,ako se ne razumete nema posla.

Ja sam se sam ucio i patio jos sa 19 godina,svi ti sto su se kao razumeli i imali 10 god pre mene ,kad sam je savladao video sam da nemaju blage veze, i dan danas ne znaju nista.
Kad ne radi presa i neko vam dodje i kaze mozda je ovo moDa je ono potpisujem nema blage veze.
Ko se razume kad vidi spagu na odresenoj bali moze da zakljuci sta je problem.





Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mani je, desiće se pre ili kasnije neki lom jer joj je 5 banki i jer se naradila a ništa ne traje večno.
Jao Maticuuu , cula te je

Nigde nista zapelo a pukao disk, i to na debilnom mestu i bas onaj blize automatu
Verovatno ona bocna rolnica ga stiska i vremenom zamori materijal.
Doduse disk ima nekih 10 godina i 500.000 bala
40eur 2h posla i gas
e3a1ae23445b0d7dd155f63af10a7f67.jpg


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Pomagajte drugovi borci.Imam presu galigani 7000 celu sezonu odradila bez problema.Juce i danas secer da dobijem.Problem se javio taj da mi kida sigurnosne srafove.Ispresuje desetak bala pa otkine sig. sraf kod vezaca pa odma zatim i na zamajcu.Dolazili juce i danas majstori radili kocnicu onu sa diskom pa nije pa danas radili kajle na vilama sto dodaju masu pa nista ona kida pa kida.IGLE odrade i kad krenu da se vracaju dodju do pola i tu pucaju sig. srafovi, klip udara u kocnicu ikida sraf.Gde bi mogla da bude greska mamucu joj njenu.
 
Ako nije prezubila onda negde u prenosu ili preskace neki lanac ili preskocila neku kajlu na osovini, ovo je samo nagadjanje mora na licu mesta da se vidi gde sta kasni
 
Da li to mislis na onaj zupcanik na osovini vezaca koji u sbi ima onu plocicu pricvrscenu sa dva srafa,ona bi trbalo da aktivira igle.
 
Pomagajte drugovi borci.Imam presu galigani 7000 celu sezonu odradila bez problema.Juce i danas secer da dobijem.Problem se javio taj da mi kida sigurnosne srafove.Ispresuje desetak bala pa otkine sig. sraf kod vezaca pa odma zatim i na zamajcu.Dolazili juce i danas majstori radili kocnicu onu sa diskom pa nije pa danas radili kajle na vilama sto dodaju masu pa nista ona kida pa kida.IGLE odrade i kad krenu da se vracaju dodju do pola i tu pucaju sig. srafovi, klip udara u kocnicu ikida sraf.Gde bi mogla da bude greska mamucu joj njenu.
Mora se podesiti odnos igala i klipa.Pogledaj tamo gde je skakavica vezača-gde uključuje igle.Moguće je da tu sklizne jer se izlizalo pa zato igle ostaju na pola.Ne znam da li razumeš o čemu pričam.
 
Nazad
Vrh