Balirka

Bogami ga lize, kad sam novi petljac stavio jedva prelazio preko njega strugao cak, Al ne prelazi 11mm bas cu izmjeriti sutra.
 
Dje ste junaci???
41e061970b8fafe1326258078985aab4.jpg


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Kao sto ti nebi mercedesa uterao u atar tako ni ja welgera nebi u kukuruz , a jugo moze i po ataru

Meni su jos igle fabricke, a 40 god ima presa.

Sent from my POCO F3 using Tapatalk
 
Ja sam za svoje potrebe balirao kukurzovinu, do 2000k bala plafon, i nije bilo godine da nije bilo nekog najeba.. U Lucerki i slami nikad nisam stao sem da zamenim manilu.. Ni za šta više neću balirati nema šanse, sad će mi trebati nekih 500 bala, i to ću da platim lepo, kulturica..
 
Ja sam se sa mojom Welgericom nabalirao kukuruzovine.I sutra ću takođe ako sve bude po planu.Gledam da masa bude što sitnija i onda samo geben gas.
 
Smrt za presu.
I ja sam pre za svoje potrebe samo, vise necu ni sebi.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
U čemu je konkretno problem?Mora sve na presi da bude tip top i to ide, ako je neka komponenta rovita .ebavaće i uši zavrtati.
 
Ми гледамо да балирамо неграбљану кукурузовину ако оће тако оће, а ако не нека траже другога.
 
Ne postoji problem ali se haba daleko vise nego u slami i senu.
Kad se skuplja sunce grabljama tu bude zemlje i prasine kao u prici...
Meni se to sve ne svidja, sad kako ko voli i mora.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Tako je, prašina je najveći problem, I sad I sa roll balirkom mi ne pada isto na pamet da se zezam, prašina smrt za ležaje, a na mojoj presi ih ima ne zna im se broj.. Drugo, nemam ja za kim da baliram lepo usitnjenu kukurzovinu, plus grabim sa suncem jer mi balirine žao da je habam..
Znači, nije da ne može, može naravno, al ja više neću..
 
Nazad
Vrh