Balirka

Pokušaj malo petljac dotegnut da bude jači čvor.

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 
Uvek koristim springer sada Dolomite kanap 320 tip
Danas pred kraj ubacim novu klupčad i krenu sex jedno 10_15 puta mi je ispao kanap iz štipaljke (zatezač kanapa) uvek isti
Sreća pa imam dobre živce, zamenim mesta klupčadima opet isto kao da je uvrnut kanap ili ispadne ili napravi omču oko štipaljke
Poljostroj ima u sanduku za kanap na plafonu one Alke kroz koje ga privlačim pa tek onda ide u zatezač i čudi me da omča prodje kroz te Alke
Sutra ako nastavi tako menjam klupčad!!
Možda stavim drugačije štipaljke iz kojih ne može da ispadne


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Ja samo tip 500, najvise bala izbaci 900 deteline i oko 800 slame.

Te deblje kod nas stavljaju kome su losi drzaci da nebi ispustala.

Ja cim mi pocne da ispusta 3-4 bale na 1000 skidam drzace bacam i odmah nove.

Nisu skupi ,komad 45e a odrade 150.000 bala.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ми исто само тип 500 и до скоро смо трошили само доломит али сада узимамо неки плави БНМ ваљда се тако зове ем је јефтинији ем јачи од доломита. Доломит ми у слами пуца сав се расперута,а овај је одличан може бала лепо да се сабије.
 
Uvek koristim springer sada Dolomite kanap 320 tip
Danas pred kraj ubacim novu klupčad i krenu sex jedno 10_15 puta mi je ispao kanap iz štipaljke (zatezač kanapa) uvek isti
Sreća pa imam dobre živce, zamenim mesta klupčadima opet isto kao da je uvrnut kanap ili ispadne ili napravi omču oko štipaljke
Poljostroj ima u sanduku za kanap na plafonu one Alke kroz koje ga privlačim pa tek onda ide u zatezač i čudi me da omča prodje kroz te Alke
Sutra ako nastavi tako menjam klupčad!!
Možda stavim drugačije štipaljke iz kojih ne može da ispadne


Sent from my moto e5 using Tapatalk
Što tako debeo kanap koristiš u ovo vreme oskudacije.I mi koristimo taj Dolomite jer nema springera i čini mi se da je lošiji.Radimo sa tip 500
 
Zbog cega se cvor razveze kad bala izadje i sta raditida ostane zavezana.
Postoje dva razloga.
1. Drzac kanapa je potrosen ili nije dovoljno pritegnut, mada mala sansa da je ovo drugo, jer je tako presa prije radila a nije odvezivala-predpostavljam. Takodje moze biti da drzac kanapa ne odradi puni ciklus, te zadrzi kanap i ne pusti ga kada treba, te iako petljac napravi petlju, ovaj je naknadno razveze.
2. Potrosen petljac odnosno kuka petljaca tj njen vrh iliti onaj kljun, takodje mozda nije dovoljno dotegnut. ''Pljucnes'' malo elektrodom na vrh kljuna obrusis, ugladis malo rucno smirglom i ima da pjeva. Obicno je dovoljno da produzis kljun za 1-2 mm.
 
Ја би ту само мало дотегао петљаче да јаче задрже манилу како би се боље стегао чвор. Вероватно се излизао кљунић на петљачу па слабије држи и онда чвор изађе лабав па се развеже док иде кроз тунел.
 
Kod nas jos uvek ima na zalihama stari springer i koristim njega (tip500) , prosle godine sam kupio 6 komada dilomite i u 4 bio cvor pred kraj klupceta
 
Danasnji rezime baliranja kada mi je nestalo madjarskog zelenog kanapa stavim dolmite tip 400 ta strana sto propusta poludela ili otkine kanap iliga ne skine sa vezaca pa veze po dvaputa ili ga razveze da poludis stezi vezac nece da skine popusti razveze promenio kanap na tu stranu, stavio opet madjarski i manje muke na 50 60 bala baci opet razvezanu pa nastavi da veze. sad sta raditi sa vezacem.
 
Ako ti je hitno da završiš posao stavi dupli kanap na tu stranu što zeza pa zimus je sredjuj na tenane
 
Da RS vezaci su na njoj.
Ako si išao sa mađarskim.On bi trebao da bude tip 400.Pogledaj polugu noža-da ne prolazi malo daleko od petljača pa ne skine kanap.Trebalo bi skoro da se češe o petljač.To uradi nekom polugom ali polako da ne pukne.Pre toga vidi da nema neke risove na petljač pa ih skini finom šmirglom.Ne valja tu mnogo čačkati oko vezača-to su odlični vezači.Naravno proveri obavezno koliko su noževi oštri na poluzi.
Ako kida kanap.može lako da zeza donosač kanapa.Njegov vrh treba da je 2-3mm u kanalu kada vezači nisu uključeni.
A u mnogim situacijama hoće igle ako nisu dobro podešene da ne donesu kanap kako treba i onda se okrećeš baš a ništa ne vidiš.Sve ručno probaj polako.
To su otprilike osnovne boljke i lako se rešavaju.Znam kako ti je.To je da poludiš.Sve vratiš na fabrička podešavanja i polako gledaj.Samo ti treba jedan što ima živaca da okreće zamajac.Ne verujem baš da su u tako lošem stanju vezači da ne može da se popravi.
 
Онда купуј нове петљаче ако их ниси одавно мењао. Ја гледам да сваке треће године ставим нове петљаче јер им је то неки век трајања, наравно мала привреда је у питању. Прошле године смо само кљуниће променили,а сад када је отац ишао код деда Свете у Оџаке да нам наштелује петљаче он их је и мало доварио.
 
Онда купуј нове петљаче ако их ниси одавно мењао. Ја гледам да сваке треће године ставим нове петљаче јер им је то неки век трајања, наравно мала привреда је у питању. Прошле године смо само кљуниће променили,а сад када је отац ишао код деда Свете у Оџаке да нам наштелује петљаче он их је и мало доварио.
Moji vezači su od 1999 i samo sam promenuo donosače,mada i to nisam morao al mi je ušla voda u uši kao Stojanu.Nikad mi majstor nije ušao u kuću za presu.Sve sam učio iz knjige za nju.Kada sam je kupio nisam znao ni kanap kako da provučem ali sa godinama se stekne neko iskustvo.Sada ne mogu toliko da radim ali deci objasnim šta treba da rade i presa ide i to bez jednog ležaja koji su deca našla na njivu,baš pored Stojana.Imamo 3 nove igle ali su još uvek stare na presi a krivljene su par puta dok me je zajebavao uključivač vezača.Pa mi se iskrivio i nosač igala pa sam napravio od deblje cevi i evo služi već jedno 15-ak godina.
 
@Stojan-ki provjeri skidac kanapa. On kad prelazi preko petljača mora gotovo da ga malo češe. Ako je malo zalizan isto zna nekad da ne skine čvor. Probaj uzeti tewe tip 500 kanap. Ja ga uzimam stalno. Ono je malo kruće.
Ja bapravio ove sezone 4000 bala nisam imao jedno 15 razvezani. Ove godine je masa svugdje suha i koliko god je bala stegnuta ona ide ne staje. A i kod mene je isto Galignani
 
Ja petljace jednom u zivotu menjao , izlizale se osovine koliko su radili, Posle 50-60.000 bala pecnem ih sa co2 (prst onaj gore) obrusim i vozi opet toliko i tako u krug dok im se osovine ne pojedu .



Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh