Balirka

Pa ako baliras 200-300 bala na sat ne treba ti jak traktor, ako baliras 600-700 /h onda ti treba 50-60+ konja.

Sve je do kapaciteta.
Prese su velikog kapaciteta imaju 90-100 udaraca u minuti i tu treba snage ali ta i guta.

Gde je manje treba i manje snage ali i slabiji ucinak.

Jok ja znam kad za moju prešu 40 konja vrh glave imaš na YouTube na mom kanalu pa gledaj.
Neke se preše konstrukcijdki profulane pa treba jak traktor.
Takav stroj nije rentabilan

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Druze ja baliram sa 539 i poljostroj
Godišnje uradim baš baš mnogo
Sramota me je koliko sam uradio ove godine
Samo ću reći da je prosek u soji bio 1500 na dan a baliralo se nedeljama!!!!!
Radnike za utovar istovar plaćam 1e za 6 bala po meni mnogo
Jer ja pravim 4 bale za 1e
Imao sam do sad david brown, velger, new holand, claas, poljostroj
Po meni je prava balirka claas 65 za nju treba 70ks ali pravi balu za 4sekunde
Sa poljostrojem jako teško za manje od 7 sekundi, prosek je 9-11 sekundi po bali
A kad u soji na malim njivama za malim hederima uradim 2000 -2500bala ja sam full zadovoljan!!!!
A više ne mogu ni moji indijanci odneti!!
Bala je 90cm dobro nabijena 14_15kg teška
Sena mogu više jel pravim otkos koliki mi odgovara, moje baliram od 22h do 06
Ili po želji gazde
Neko voli u 12h a neko posle 17h
Uvek koristim 320 vezivo, radi i sa 500 i sa 400 ali ja uvek 320 i nikad nebih menjao, dobijam lepu cenu i teram






Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Lako za to ali te velike balirke prave velikebale a ko to more dizat.
I moje budu nekad do 15 kila onda je problem takvih i 1000 na dan rješiti.
 
Vidim da baš puno balirate a utovar je težak dali plaćali ili sami tovarili. Interesuje me zašto ne koristite katapult za utovar? Razumijem kad je strana ali u ravnom i velike njive a sve ručno.
 
Treba imati prikolice za katapult!!!!
Ako vučem za balirkom treba mi traktor 60_70ks a ne ferguson 539
Mipa elevator je golo govxo mora neko da bale redja u pravcu ispred njega
Jbg ja i moj drug Mile rent_a bubreg uradimo 1000_1200 danas utovar istovar
Jest poso ali uradimo!!!!
Ja bacam Mile slaže
velika njiva je preko 200 redi širine i preko 600m duzine!!!!
A kad baliramo u tablama 1,2_1,8km duzina to je posao!!!!
Heder bio minimum 6m otkos pravi!!!
Ili kad idem iza drugara LEXION 450 tu ima mase!! I soje i komuše slame pogotovo!!


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Svaka čast ali ode tu goba brzo kod nas niko neće da baca bala.
Pomalo se na rolo ide a tako ću i ja na rolo jer nema ko radit
 
Veceras zvao Roberta iz apro-meta da vidim kada je na vasaru sutra, i covjek mi rece da ne idu vise po vasarima nego svu proizvodnju rade za inostranstvo, cak ne daju robu ni trgovinama velikim kao jusel npr. i slicno. Preporucio mi Botosa.
 
Nisam kupovao na tim licitacijama od privatnika, jesam iz drzavnih firmi
Ne vidim razlog za NE kupovinu??
Svuda u svetu je to normalno, samo kod nas neke moralne vrednosti?????
Svi svesno ulazimo u kredite u dugove neko preceni svoje mogućnosti, ima takvih u svakom selu, evo moj rodjak radi trgovinu automobilima kaže ide odlično prodao do sad 10ha zemlje kombajn 2 traktora,2 berača, 4 kiperke sve ostale mašine samo mu ker u dvorištu ostao a on tvrdi ide odlično posao cveta, mogu misliti po kojoj ceni su sve mašine otišle džumle !!!!!


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nezgodno je tipa vodi te izvrsitelj kod coveka u dvoriste... bas nema smisla!
Kad je zaplenjeno,(na placu negde stoji fizicki oduzeto) bivsi vlasnik je samo bivsi jbg, nemas nista sa njim.
Auto na carini i te stvari, sasvim normalna stvar, odem nekad ali ne mozes pipnuti od svercera.


Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Slažem se sa Tomislavom.Ja isto ne bih kupio jer ko zna zbog čega mu prodaju i to ispod cene.Ima presa na prodaju koliko hoćeš da kupiš i da biraš marku.
 
A šta ako čovek i ima robu a firma propala kao što spomenu kolega paor? Nekad se desi ono što nemožeš predvideti i eto problema, naš narod ima osećaja još koliko toliko
 
Veceras zvao Roberta iz apro-meta da vidim kada je na vasaru sutra, i covjek mi rece da ne idu vise po vasarima nego svu proizvodnju rade za inostranstvo, cak ne daju robu ni trgovinama velikim kao jusel npr. i slicno. Preporucio mi Botosa.
Do sad sam kod roberta kupovao preko viber-a.

Posaljem mu sta mi treba i on posalje.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja sam uvek zvao i slao je sve što mi treba a obično uzimam u S.Pazovi kod Mihala jer mi je pod nosem i uglavnom ima sve potrošne delove.
 
Nazad
Vrh