Balirka

Samo FOR lpd 2 i nijednu drugu mast, nije jeftina ali je brutalna, samo sa njom radim i nicim vise

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Mare986,Borko Jagodinac,Pottinger,gledao sam danas malo vezace i uporedjivao skidace.
Evo levi kako izgleda(on i pravi problem)
photos upload

Desni,on je dobar.

screen cap

Levi ima malo lufta na osovini,ali toliko je mali da ne moze da se poturi nista,pa sam rascepku stavio malo vecu i taj luft je skoro nestao.Druge razliku sto sam video,a i na slikama se vidi da je levi nozic nesto nizi od desnog tj.odaljeni od drzaca kanapa ali mislim da to ne pravi problem.
 
Ja i dalje mislim da ti ovaj lijevi ne ide dovolkjno u stranu da skine pagu. Jer na ovoj slici lijepo nalijeze na petljac. Pokusaj aktivirat paljenje i uporedjivat koliko koji ode u stranu
 
I kod mene su tockici isti cak je na dobroj strani tockic bio ostecen ali je ta lijeva strana bas kao i kod tebe pucala i nije isla dovoljno lijevo. Vremenom se zareze kanal na onom velikom zupcaniku po kojem klizi tockic, potorsi se tockic, dobije lufta i na tolikoj polugi 1mm je mozda na donjem kraju 5mm
 
Nije to sada problem pošto delova ima i na trafikama.Strašno je bilo dok je samo iz originala moralo da se kupuje.
pa koju mi vi preporucujete da uzmem manju balirku,kod nas sam primijetio najvise ima class zelene,mada ima i welger,svi mi kazu da je welger 42 ponajbolja i prosta za odrzavanje,sad gledam 41 prodaju od 1500 do 2500e,a 42 nema nidje ispod 3000e,zbog cega je tolika razlika,zar je ova toliko kvalitetnija
 
Poslednja izmena:
Kolega ima dzon dirovu....stuco je danas preko 500 komada....nesto kod mene,a nesto sebi.......zna se desiti da nekad ne odsijece potpuno balu od bale,pa mora rucno razdvojit bale...
 
To se desi par puta ,i da...spomeno je da bi trebao nesto naostrit....ide to tako vec niz godina bez drugih kvarova...
U selu ih je dosta kupilo te balirke kad su vidjeli kako njegova radi
 
Desna strana mi izvlaci spagu iz cvora.. Lijeva danas na 300 bala 2x odvezala, al zato desna svaku desetu izvuce iz cvora.. dotegnem saraf sa oprugom i ide bolje ali ostaje spaga na petljacu i kad malj udari vecinom skine sa petljaca i ok je, ali dobar dio i otkida spaguu.. prijatelj mi rece da pokusam tip320 zbog tog izvlacenja iz cvora??
 
to je onaj vijak sa oprugom? Cini mi se ako stegnem da ostaje na petljacu dok malj ne udari i skine spagu, ali onda i otkida.. Pa sta znam, nije previse dotegnuta, moze se rukom vuci lagano.
 
Sad znam koji je to vijak, i da ostaje mi u drzacu spage, komadica, lijevi je stalno cist i ide ok sve, ali desni uvijek ima malo spage. Pokusat cu sutra da se igram sa tim vijkom.
 
Nazad
Vrh