Balirka

Vladimire iza ovog nozica je deo kao polukrug i taj deo skida kanap sa vezaca i on mora da prolazi uz sami kljun, slika je moja tako da sam parao muke sa tim.
Hoce i osovinica ova od ove poluge da se razjede pa i tu da pravi luft, pomaze nekad da se izvadi rascepka koja je na osovinici i da se tu podbaci tanka sajmna da bi je privukla na gore i tako se smanjuje luft.
Moze da se pribegne i drugoj metodi malo pajserom se nategne ova poluga prema kljunu ali ipak bolje drugacije da se resi.
 
Najbolje i nasigurnije da se navari pa obradi da prolazi bas uz petljac.Vladimire presa nije moja iz drugog sela je tako da nemogu da slikam,ali evo i Borko ti je objasnio snaci ces se sigurno
 
nadjoh kod nas 2 balirke,jedna je oznaka welger ap45,a drugoj ap 51 ,valjaju li sto ,koja je bolja
 
gledaj kanal koliko je potrosen ,jel klip varen, gledaj luft izmedju zupcanika i diskova, luft u reduktoru ( ni milimetra lufta ne sme da ima ako je dobar) itd , najbolje bi ti bilo da povedes nekog ko vec ima dobar staz sa welgerom, koliko god su dobre balirke mozda je neki idiot terao i nije ulagao i vodio racuna . da te ne saceka dosta skupo ulaganje

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Od 51-ce beži glavom bez obzira.Razlog je taj što je proizvedena 50-ih godina prošlog veka i što ima dosta specifičnih delova među kojima je pogonski kaiš koji košta skoro kao i cela presa ako ga uopšte i nađeś kada zatreba.45-ca je bolji izbor jer je mlađa 20-ak godina ali pravi bale manjih dimenzija i ima dosta lanaca pa i na sistemu paljenja,komplikovanija je.Na klipu ima drvene ležajeve i staze po kojima idu(klize).. .
 
Ja sam imao 51 i ja bi te savetovao da ne uzimas to... Nije losa samo sto ima delova koje je nemoguce naci. Kajs imada se nadje i mene je kostao 11 000 . Moja je bila u losem stanju pa sam uzeo 71. Evo je 51. Samo sto spaner na kajs ide od gore ali kod moje nije moglo posto je neko lose zavario remen pa je kajs vuklo na sasiju.
13514250_1213393638694755_998591542_n.jpg
13487756_1213393738694745_1438564568_n.jpg
 
koliko si platio 71 ? ja se razmisljam da prodam 61 i uzmem vecu, baliram puno godisnje pa bih uzeo veceg kapaciteta

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Platio sam je 2400e samo sam promenio 1 cauru i samo gas. Razlika izmedju 61 i 71 je jako mala,mislim da ti se to ne isplati ako ti je presa u dobrom stanju a ako bas hoces da jurcas onda ti prepurucujem 730 i traktor od 80 ks pa na gore. Evo moje
13487566_1213418625358923_1698082116_n.jpg
13530355_1213419195358866_224312790_n.jpg
 
jbt dzabe , na 730 mi se ne svidjaju one sestougaone osovine , zakomplikovano bespotrebno , bolje je resenje na ovim starijim a mislim i pouzdanije jer je sve nekako glomaznije uradjeno

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Nije to sada problem pošto delova ima i na trafikama.Strašno je bilo dok je samo iz originala moralo da se kupuje.
 
Jel ovi zupcanici petljača nisu isti za prese sa RS petljacima??

 
Poslednja izmena:
Zato i pitam, zbog razlike u cijeni Bojana i Jusela. Pogledaj cijene Jusela u odnosu na Bojana, po 30-40% nize.
 
Nisu tacne te cijene u juselu nazovi na telefon.pa.se iznenadi. A ja sam kod Bojana isto uzimo neke dijelove i dosta je povoljnijibod ostalih na Arizoni

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 
Naručena mast za balirku fuchs renolite bfx pa ćemo vidit razliku prema ovim jeftinijima crvena boja.
I košta 5kg blizu 50 eura s dostavom
 
Nazad
Vrh