Balirka

На десном петљачу ми остане један крај канапа у кљуну а други крај са чвором остане на претходној (или следећој, нисам сигуран) бали не одсечен, чвор до чвора. не дешава се често у 1000 бала 4 до 5 пута, следеће бале веже нормално. У питању је Riviera kasalis R40. да ли је у питању нож или нешто друго?
 
Za PRILUKA:eek: ovome su stranice napisane.Podesi dodavač kanapa ili takozvani helikopter da zatvara na nulu sa pločom(saonikom) kod roščića i da ide maksimalno do roščića.Pogledaj elastične čivije na dodavaču kanapa znaju se rasklimati pa dodavač ne ude do kraja.

- - - - - - - - - -

На десном петљачу ми остане један крај канапа у кљуну а други крај са чвором остане на претходној (или следећој, нисам сигуран) бали не одсечен, чвор до чвора. не дешава се често у 1000 бала 4 до 5 пута, следеће бале веже нормално. У питању је Riviera kasalis R40. да ли је у питању нож или нешто друго?
Proveri dodavač kanapa onaj polumesec ili na sebi ima neki usek od kanapa ili ne ide dovoljno pod petljač.Ako je usek malo ga izbrusi i lepo poliraj,ako ne ide dovoljno pod lastin rep skrati onu šipku što ga povlači.Može biti još da ti nije podešen zahvatnik kanapa to reguliši na pužu zahvatnika.Bilo kako bilo to ti se dešava jer petljač(kukasta glava) zahvati samo jedan kanap pa ga lastin rep ne može skinuti nego ga skine pri vezanju sledeće bale tako da u tom čvoru imaš i slobodan kanap od prethodne bale.Isto tako proveri da nemaš neravnina na lastinom repu za koji zapinje kanap.

- - - - - - - - - -

u pitanju je lifam presa,i desava mi se da jedan kraj kanapa nece da veze,veze se samo na jednom kraju
sve što sam napisao u prethodnom za mirka67 za rivieru 40 važi i kod tvoje lifamke
 
Za PRILUKA:eek: ovome su stranice napisane.Podesi dodavač kanapa ili takozvani helikopter da zatvara na nulu sa pločom(saonikom) kod roščića i da ide maksimalno do roščića.Pogledaj elastične čivije na dodavaču kanapa znaju se rasklimati pa dodavač ne ude do kraja.

- - - - - - - - - -


Proveri dodavač kanapa onaj polumesec ili na sebi ima neki usek od kanapa ili ne ide dovoljno pod petljač.Ako je usek malo ga izbrusi i lepo poliraj,ako ne ide dovoljno pod lastin rep skrati onu šipku što ga povlači.Može biti još da ti nije podešen zahvatnik kanapa to reguliši na pužu zahvatnika.Bilo kako bilo to ti se dešava jer petljač(kukasta glava) zahvati samo jedan kanap pa ga lastin rep ne može skinuti nego ga skine pri vezanju sledeće bale tako da u tom čvoru imaš i slobodan kanap od prethodne bale.Isto tako proveri da nemaš neravnina na lastinom repu za koji zapinje kanap.

- - - - - - - - - -


sve što sam napisao u prethodnom za mirka67 za rivieru 40 važi i kod tvoje lifamke[/QU

ne de sava se meni to cesto nego po neku balu ne veze,ja sam malo okrenuo zahvatnik kanapa i posle je bilo bolje,u svakom slicaju hvala na odgovoru
 
jos jedno pitanje za majstor1,desavami se da mi lupa desna vila kad gura masu
kako lupa,mislim da li kači za nešto pod opterećenjem,da li su opruge naštelovane,da li je prvi dodavač u fazi u odnosu na klip,da ti možda ne lupa klip u kočnicu pa ti se čini da je prvi dodavač...
moraš biti konkretniji...da bi dobio konkretan odgovor
 
kako lupa,mislim da li kači za nešto pod opterećenjem,da li su opruge naštelovane,da li je prvi dodavač u fazi u odnosu na klip,da ti možda ne lupa klip u kočnicu pa ti se čini da je prvi dodavač...
moraš biti konkretniji...da bi dobio konkretan odgovor
pod opterecenjem lupa,opruge nisu nista dirane koko je fabricki nastelovano,prvi je dobro nastelovan u odnosu na klip,ne lupa klip u kocnicu,samo prvi lupa kad malo uzme vise mase
 
Da li je moguce da telo rs vezaca od prese kola bez elemenata kosta 150e?? Ima li to negde polovno jeftinije ili da se vari?
 
Ja sad imam problem da mi kida sigurnosni na zamajcu zbog igala, Tamo pozadi se vrti zveza i kad udje onaj krug u urezano kad treba da okine i zaveye igle malo krenu, odradi kocnica i otkine sigurnosni na zamajcu. Tako 5 puta danas i juce.

- - - - - - - - - -

I meni danas nekoliko odvezala na 600 bala, kida mi jedan kanap ispod cvora, znaci sveze čvor dobro i onaj jedan kanap se kida odma ispod čvora?
A ovaj problem sam resio tako sto sam promenio kanap, koristio sam Makital, sad uzimam neki koji se pravi u Kraljevu i za sad 1000 bala jos ne odvezuje nijednu
 
Nazad
Vrh