Balirka

Danas sam gledao presu ,presa nije Massey Ferguson nego Case F 200 nije u losem stanju ,lepo radi ali se gazda predomislja ima li neko iskustva sa Case, unapred hvala
(samo je nalepnica Massey Ferguson 105)


Moj stric je ima i radi samo svoje i zadovoljan je, jedino sto je za delove malo teze jer smo prosle godine jurili dosta za ukljucivac petljaca, ali opet zavrsava osao
 
Danas sam zamenio biksnu na DF na zupčaniku paljenja i sastavio vezački mehanizam.Zamenio sam plastične biksne na poluzi donosača kanapa i hteo sam da zamenim plastične biksne na zvezdi i tu sam se sjebao. Levi navoj. Odavno nisam nailazio na tako nešto. Pukla osovina zvezde.

- - - - - - - - - -


Balirka ponovo sastavljena. Uzubljena, isprobana. Prebalirao sam desetak bali slame radi kao zmaj. Čeka sezonu. DF HD 380. Za svaku pohvalu.

- - - - - - - - - -

Izvinjavam se zbog izvrnutih slika tu se slabo snalazim.

- - - - - - - - - -


Ovu kuku smo ja i sin malo danas majstorisali. Nadam se da će nam pomoći oko manipulacije bala. Neznam dali neko ima iskustva sa ovako nečim ili nečim sličnim iz ove oblasti.
 
Drugari treba mi pomoc u vezi nabavke balirke,totalni sam lajik u vezi balirki.Koju bih ste mi vi preporucili,planiram da presujem oko 6000 bala godisnje.Planiram da presujem slamu,detelinu,sojinu slamu,kukuruzovinu,i slamu od uljane repice,i planiram da radim sa IMT 539.
 
Najbolje da za početak balirka bude ispravna, znači uzmi robu sa garancijom. A Što se tiče imena ili modela to je stvar za diskusiju jer svako ima svog favorita. I trudi se da kupiš neofarbanu jer samo tako možda uočiš neki nedostatak.
 
Ja to ne mogu da shvatim da covek kupi prefarbanu balirku ili neku slicnu masinu.Trebalo bi da se zamisli kako je ona izgledala pre farbanja pa je moralo da se farba.To su sve sami krsevi koji se na zapadu prodaju po kg i ovde se lepo od toga zaradjuje.Kad god sam ih malo bolje zagledao vidi se da po coskovima vec viri korozija ili im otpadaju jeftine nalepnice.Mene bi licno bilo sramota da kupim prefarbanu masinu.Ili kao sto je moj komsija kupio Dojc presu i pozvao me da casti,kaze:Komso sto sam kupio presu,kao nova...,i na tome je i ostalo,non stop se nesto kvari i nikako da se opravi na rabotu,ili ne vezuje ili bale idu nakrivo.Svaki var,lom,nakrivljenje i sl. je premazano farbom i od toga treba zauvek bezati.Neka je ona sve umazana u blato i kao moja sto je dosla iz Francuske sa sve gnezdom od kokoske nego da je lickana i mazana.
 
Drugari to mi je jasno da nekupujem ofarbanu balirku sa malo slame bacenu u nju.Nego mi nije jasno neki mi kazu uzmi sa spiralom,neki bezi od spirale,onda neki mi kazu uzmi sa nekim vezacima specijalnim za kukuruzovinu....I onda me totalno zbune i dovode u duboko razmisnje koju izabrati.Zato vas pitam za malu pomoc ako moze da lakse pravim eliminaciju
 
Drugari treba mi pomoc u vezi nabavke balirke,totalni sam lajik u vezi balirki.Koju bih ste mi vi preporucili,planiram da presujem oko 6000 bala godisnje.Planiram da presujem slamu,detelinu,sojinu slamu,kukuruzovinu,i slamu od uljane repice,i planiram da radim sa IMT 539.

Idealna presa za tebe je JD 332 ili 336. Isto sam i ja pocinjao sa 6000 bala godisnje pa sada radim sa uslugama do 25 000 bala. JD prese su veceg kapaciteta, imaju spiralu, delovi skupi ali zaboravis kada se pokvarila. Imam JD 342, ako ti treba neka informacija u vezi JD pitaj, a mozez me kontaktirati i na PP.
 
I meni moja Lifamka radi super, a ne košta koliko tvoja JD.... a delova ima i nisu toliko skupi...
 
Njivu mozes orati sa 539 a mozes i sa 577. 539 ce zavrsiti posao, ali 577 ce manje potrositi goriva brze zavrsiti posao i dublje poorati, a samim tim ces se i manje namuciti. Pa sta ko voli.
 
Njivu mozes orati sa 539 a mozes i sa 577. 539 ce zavrsiti posao, ali 577 ce manje potrositi goriva brze zavrsiti posao i dublje poorati, a samim tim ces se i manje namuciti. Pa sta ko voli.

Da nadovežem na paralelu. Elem, da li se za 3-4 jutra zemlje isplati investirati u 577 ako već 539 završi posao?

- - - - - - - - - -

@mityoo
Onda ste mogli preporučiti neofarbanog lifam-a, bez da kritikujete skupoću i dostupnost delova JD-a ili bilo koje druge prese.

Nisam kritikovao, već sam samo stavio moje mišljenje, da za 5-6 hiljada bala pitanje da li se isplati kupovati skupu presu, kad ima i jeftinijih koje su rentabilne za održavanje u manjim gazdinstvima? Dobro da mu niste preporučili Welger ap630 ili nedajbože neku rol balirku...

- - - - - - - - - -

A na kraju krajeva zašto baš neofarbanog? Ko se razume od njega farba neće ništa sakriti, a ko se ne razume ionako neće znati šta treba da gleda... Pametnije je u tom slučaju povesti nekog od struke, ko zna da pogleda i pregleda...
 
Koja bi bila orijentaciona cena pomenutih JD modela?
JD se jako tesko nalazi i uvek se brzo rasproda ili je na placu neki krs.
Mislim da ni covek nije rekao koliko bi mogao da plati,ako se ne varam.
 
JD 332 moze da se nadje 2300-2700e ,JD 336 je oko 3000 zavisi od stanja ,dobre pouzdane prese sa dobrim ucinkom delova ima i male privrede i originala pa ko je koliko spreman da plati.
Uglavnom kad promenes deo vise o njemu ne mislis .
 
Tako sam i ja mislio kad sam kupovao presu da sebi baliram 6-8000 ,a na kraju svake godine kad se presaberem to dodje i do blizu 20000.
 
Kum je uzeo Claas Markant 50 na prošlom vašaru u Rumi za 2,700 eura.Prodavac je iz Varvarina i dao mu je garanciju od godinu dana.
 
Nazad
Vrh