Balirka

a zbog cega je bitno koje je godiste presa,ja to nikad nisam gledao ne samo na presamo nego i na vecini masina.Bitno je stanje a ne godiste,barem po meni:spavam:
 
ova je 8ooevra a može se dobiti za 700 mana joj je što je jedna igla pukla.Kaže talijana da nije ništa drugo oštećeno i da presa stoji 6 godina jer ima i rolo presu.Ako želim da je popravi vijena je 950e.iću iduće sedmice pogledati je jer idem kolegi pakovat kombajn Abrosa 125.
 
Ja sam kanda kupio jesenas za 40evra.... na lifamu su čelične igle, pa ako se iskrive, može ispraviti kod kovača... to zadovoljstvo košta oko 500-600 dinara, a ako pukne može i zavariti.... Mada se i aluminijum da variti, ali njega ne može savijati ako se ne pogodi tačan luk igle...
 
Pretpostavljao sam da bi to većina trebala da zna ali sam se prevario.Par puta sam bio u situaciji da prodavac prese insistira i uporno tvrdi da je presa to i to godište jer na felni piše tako.Malo morgen.
Nije ovde tema ali je prilika da te pitam.
Stalno me u mom kraju ubedjuju da je na Burgonu godiste zapisano na felni.Pa reci mi ima li to neke logike ili je ipak glupost kao sto je i moje misljenje???
 
Nisu čelične.Gusane su a na Welgeru su aluminijumske.
Na lifamu su čelične, to je sigurno, ispravljao sam ih jesenas, a nova što sam kupio je plazmom sečena od toplo valjanog lima, najverovatnije Č0545
Morao sam da kupim iglu, da bih imao model po čemu da ispravljam.....:ideja::udri:
 
Možda grešim ali bi trebale da su gusane a najbolje od marinijuma jer je najlakši da nosač igala ne bi trpeo.Lakše bi ti bilo da si uzeo od nekoga iglu i precrtao je na presu da imaš šablon ali ako si morao da kupiš šta da se radi.
 
3 lifamke u celom selu..... A ove igle što mogu da se ispravljaju meni sasvim odgovaraju, pogotovo što mi je šogor kovač, pa imam protekcije....
 
koliko koštaju na welgerici 45 ona dva zupčanika koji stoje pored svakog petljača,to tu ona dva točka i samo na gornjoj strani imaju urezano po par zubi,nmp kako se zovu bemli ih
 
Ako se neko upusti u ispravljanje aluminijumske igle neka je nezagrijava na kovačkoj vatri jer će teško odrediti kad je dovoljno zagrijana i na pravom mjestu a obično se dogodi da se pregrije i odjednom otopi. Treba je stegnuti u stegu i na drugom kraju zategnuti rukom. Netreba velika sila. Na mjestu gdje je treba savijati iglu grijati brenerom ili let lampom. Nije to masivan komad i brzo se zagrije. Kad se dovoljno zagrije pod rukom se tačno osjeti kad otpusti materijal i krene savijanje. Tako se mogu lako izravnati i igle koje su jače pomotane a nisu pukle.
Oni koji to rade znaju kako im je najlakše ali ali ima i onih koji će pokušati pa da nebi istopili iglu koja još može da služi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh