Balirka

Uticel sta kanap sto se tice boljeg stezanja bale,ova moja welger ap12 nesto slabo steze balu?
 
Od 2006 do sad nijedan ozbiljni kvar, ali presa nije mnogo radila, sto se tice vezaca , stvarno besprekorno radi. Menjao se samo potrosni materijal, poneka opruga , lezajevi na klipu,nozevi ,bronzana caura na zamajcu (preventivno) i plasticne caure na "zvezdama". Rec je o Lifamki noviji tip sa pogonom pik-up a preko kaisa i kardana ispod kompresionog tunela.
 
ne utice utice zategnutost vintova na tunelu i kolko je punis sto punija tvrdja bala

Zategnem vintove gotov skroz i opet nebudu zategnute dobro bale,pritegnuo sam i one matice sa oprugicama sto prolazi kanap kroz njih ali ne vredi,detelinu dobro stegne a ovu sijanu travu slabo stegne i onda se dosta raspe bala prilikom tovarenja,neznam sam sta bi joj moglo da bude pa tako slabo steze.Kad pogledam kako prijateljeva INTERNATIONAL 440 stegne balu to je extra.pozz
 
Zategnem vintove gotov skroz i opet nebudu zategnute dobro bale,pritegnuo sam i one matice sa oprugicama sto prolazi kanap kroz njih ali ne vredi,detelinu dobro stegne a ovu sijanu travu slabo stegne i onda se dosta raspe bala prilikom tovarenja,neznam sam sta bi joj moglo da bude pa tako slabo steze.Kad pogledam kako prijateljeva INTERNATIONAL 440 stegne balu to je extra.pozz

E pa kao Internacional nece ni moci da je stegne , AP12 nemoze preterano da steze bale . Mislim da je AP12 prva balirka koja je izasla iz welgera i to davnih 60 tih godina tako da nemoj mnogo da ocekujes od njih , ako zelis da bas budu nabijene , baliraj po rosi
 
E pa kao Internacional nece ni moci da je stegne , AP12 nemoze preterano da steze bale . Mislim da je AP12 prva balirka koja je izasla iz welgera i to davnih 60 tih godina tako da nemoj mnogo da ocekujes od njih , ako zelis da bas budu nabijene , baliraj po rosi

A kakve su inace ove international prese,ovaj moj prijatelj ih bas hvali em su brze a i nisu podlozne cestom kvarenju,lijepe bale prave.pozz
 
Zategnem vintove gotov skroz i opet nebudu zategnute dobro bale,pritegnuo sam i one matice sa oprugicama sto prolazi kanap kroz njih ali ne vredi,detelinu dobro stegne a ovu sijanu travu slabo stegne i onda se dosta raspe bala prilikom tovarenja,neznam sam sta bi joj moglo da bude pa tako slabo steze.Kad pogledam kako prijateljeva INTERNATIONAL 440 stegne balu to je extra.pozz
a jel imas skrge u tunelu.kad ih stavis mnogo bolje steze balu
 
Škrge su tu da ne vraća i ne žvaće masu a sa stezanjem nemaju nikakve veze jer one ne pojačavaju pritisak u tunelu.
 
matiću svako ''strano tijelo'' u tunelu normalno da će da ima uticaja na tvrdoću bale pa tako i škrge , iako su okrenute tako da masa ide prema nazad i ne vraća se naprijed one i kao takve stvaraju određeni otpor
 
Upravu je Matic skrge sluze da se nebi masa vracala nazad i nemaju nekog veceg uticaja na stezanje. Posle skrga ja imam na mojoj presi jos na dva mesta sine po jednu sa obe strane koje stoje uspravno. E one sluze za podesavanje tvrdoce. One prve ne diram nikada a zadnje u tunelu demontiram kad baliram lucerku a montiram za slamu i seno. Vidjao sam na john deer-ovim presama da se tunel moze stezati i bocno.
 
Upravu je Matic skrge sluze da se nebi masa vracala nazad i nemaju nekog veceg uticaja na stezanje. Posle skrga ja imam na mojoj presi jos na dva mesta sine po jednu sa obe strane koje stoje uspravno. E one sluze za podesavanje tvrdoce. One prve ne diram nikada a zadnje u tunelu demontiram kad baliram lucerku a montiram za slamu i seno. Vidjao sam na john deer-ovim presama da se tunel moze stezati i bocno.
kod nas ovo zovu skrge
1g3o1x.jpg
 
To nisu škrge.To su po meni neki dodaci za smanjenje kapaciteta tunela koji se montiraju samo prilikom baliranja slame da bi više nabila presa.
 
kod nas ovo zovu skrge
1g3o1x.jpg

Skrge su prve u tunelu a ove zeluzine zovite ih kako hocete su druge po redu i iza njih ima slicne takve ali samo gusani odlivci e te ja skidam i montiram u zavisnosti dali zelim tvrdju balu ili meksu. Kad W ap41 ima skrge u tunelu i ovakve prepreke na dva mesta i kad je vlazna masa koja se balira mozes na navojima odlabaviti skroz bala ce i dalje biti pretvrda.
 
Na svojoj presi imam škrge ali nemam te kako rekoste prepreke već ima sa strane tunela dodatni dotezač koji se stegne skroz i onda bala slame bude ne moš zabosti vile u nju.
 
Nazad
Vrh