Balirka

Sutra ću napraviti slike bale, danas sam stvarno bio u žurbi, ne znam ni kako sam ove snimke napravio. Otac je vozio traktor, mama popravljala a ja sam skupljao bale na gomile kako bi tovarenje išlo brže. Bale su normalne, lijepo oblikovane, tvrde, zategnute. Opisao sam gore da nekad znaju biti malo čupave na donjoj strani, ali to je sasvim beznačajno.

Takodje, ova presa nikako nije za uslužnog rada jer natrpa strašno mnogo sijena u balu. Maloprije sam povadio svo sijeno iz nje (da ne vlaži unutra djaba, dugo neće raditi) i to je bila samo jedna bala (prethodnu sam uspio da izvučem čitavu). To je bukvalno ogromna gomila sijena kad sam ga rastresao. Otac kaže da je bilo 79 ili 80 bala (on je redao i brojao) a spram otkosa (isti kao prošli) trebalo bi da bude oko 120 a možda i malo više ( da je radjeno sa welgericom). Računam da sam "dobar" nekih 40-50 bala u svakom slučaju. Eto danas sam uštedio oko 50-60KM, već mi se kanap otplatio. Kad sam već spomenuo kanap, moram pohvaliti ovaj plavi kanap, stvarno je jak jer nijedna bala nije pukla iako je trava dosta vlažna.
 
Evo nekoliko ČUDNIH balirki :)

65597325.jpg


65597293.jpg


1149351_120754.jpg


10663-powerpress-120h-deutz-fahr.jpg


selfpropbaler2.jpg


17dd35441747bdbc6c129089631ca1b5.image.325x243.jpg


3339581_1.jpg
 
Данс променим канап испресујем још око 100 комада кад оно међутим. Канап скроз распреден, као видео трака чак су га и завезали, канап је Торнадо Словеначки бар тако пише.
2itt1te.jpg
 
pa šta fali i ako je navezan , ja vežem kluvko za kluvko i nema problema nikakvih


evo juče sam išao pazarivo neku presu , u vrlo rasturenom je stanju iako je proizvedena 1996g , ali petljači djeluju uredno
traži se za nju 1250e , žive pare nisam ni mislio davati za nju , nudio sam neku kompezaciju

image122f.jpg
 
jel to ponova ili?
jako lepo izgleda malo sporija presa ali jeftini delovi i prilično dobro radi
 
Pa da, lepo izgleda, inace nije ni bas nesto bitno ja mislim dali je od ovih brzih ili sporijih, bitno da radi dobro i da se sto manje kvari ako je ikako moguce
 
to jeste ako čovjek radi za sebe i nešto malo usluga više je nego dobra a nisam čuo da je neki kvariša ta presa a koliko znam delovi štimaju od poljostroja
 
Savo druze kod mene u selu imaju 3 lifam prese,sve stigle tih godina nove.Nedaj ih boze nikome,kvarova koliko oces,samo nesto puca na njima,bas moj komsija prekoputa ima istu takvu 96 god. on je cuva pod staklenim zvonom ali nevredi,zavrsice na psihijatriji zbog nje.Sto kaze levi, pare daj nekoj ludi,barem ces uzivati,kratko ali slatko ili je kupi za 500 eura ako moze.Onda je vec dobra za te pare:osmeh:
 
Od 99-e do sada na lifamu je najveći kvar krivljenje igala,zar takvih kvarova nema na drugim presama,vezači su besprekorni
 
Nazad
Vrh