Balirka

Pretpostavljam da je semering trcao po delu zamajca pa vidi da li je izvodljivo da kad vratis zamajac nazad postavis neki distanc da ne ide po istom mestu!Ne znam da li me razumes ali bitno je da se zamajac pomeri 2mm unutra ili van ako ne moze semering!
 
Epilog je ubacivanje masti :osmeh:, sam semering je zalepljen za maticu i ne seta, zato nisam hteo nista vise da ga cackam da ne napravim gore, medjutim kasno sam se setio da sam mogao da ubacim gumicu izmedju zamajca i samog lezaja(a jos bolje silikon), jer zamajac direktno naleze na unutrasnju kosuljicu lezaja i tako dihtuje, a pre ovoga je imao malo lufta napred nazad, pa sam ponapravljao neke podloske i eliminisao zazor, sad bi trebalo da bude bolje.
 
Cini mi se da nema, ima tri cepa, jedan za ulivanje, na njemu nema nikakve rupe, jos jedan sa strane, valjda za kontrolu dovoljne kolicine ulja, i jedan za ispustanje, na drugom reduktoru za kardan postoji odusak, mozda da na ovom ulivnom napravim nesto? videcu kako ce da se ponasa u radu, u svakom slucaju hvala svima na savetima.
 
Evo kako izgledaju bale one moje balirke, ovo je sa probe sa slamom, prekosutra ide da balira detelinu pa cemo vidjeti kako ce raditi.

2r5qphg.jpg


Sasvim normalno nabijena i stegnuta bala, moze da se baca, nosi za kanap, moze da se stoji na njoj. Kao bilo koja druga bala.
 
Ona ne siječe masu, vec sve guzva, namijenjena je da manje "melje" sijeno od ovih novijih presa sa noževima. Čitao sam o njima na maskinisten forumu, kazu da su one pravljene za baliranje sijena za konje pošto em ne sijeku, em manje sabijaju pa se sijeno manje obija. Ima vrlo zanimljivo rješenje vezanja pa se nikad ne može desiti da dvije bale budu vezane travom. Naime, kada je malj u krajnjem donjem položaju (sijeno je tada maksimalno sabijeno) igle prolaze kroz malj (u malju se nalaze kanali a igle nikad ne prolaze kroz sijeno),petljači vežu tu balu a igle donose novi kanap za novu balu. U tom trenutku malj ide gore, hvata novo sijeno i sabija ga u novom kanapu, tako da nema nikakve veze sa prethodnom balom. Veoma zanimljivo i radi, probao sam sa travom koja smo ručno kosili a bila je visoka preko 1m. Bacao sam i to u nju i svaka bala je bila za sebe, nema spajanja bala kao sto se desi kod Welgerica kad su im noževi tupi.
 
Kako se kod welgerica desi da bale budu vezane jedna za drugu (travom) ako su im noževi tupi ili okrznuti? To me strasno nerviralo a desilo se vise puta kada mi je jedan lik radio usluzno. Morao sam presjeci vise od 200 bala nožem. Kod ove MF ne mogu da vidim mogućnost da se to desi, al mozda nisam u pravu, vidjecemo kad bude radila u detelini.
 
ako si imalo pratio šta se ovdje pričalo onda si vjerovatno uhvatio i podatak zašto su bale sastavljene

a to za igle , provjeri malo kako druge prese rade pa nam onda javi :haha:
 
ako si imalo pratio šta se ovdje pričalo onda si vjerovatno uhvatio i podatak zašto su bale sastavljene

a to za igle , provjeri malo kako druge prese rade pa nam onda javi :haha:

Gdje sam rekao da druge prese ne rade tako? Opisivao sam kako radi ova moja, a ne druge, pročitaj post malo bolje. Spomenuo sam da se to desi kod welger presa zbog noževa, oko njihovih igala niti šta znam niti me zanima.
 
Ona ne siječe masu, vec sve guzva, namijenjena je da manje "melje" sijeno od ovih novijih presa sa noževima. Čitao sam o njima na maskinisten forumu, kazu da su one pravljene za baliranje sijena za konje pošto em ne sijeku, em manje sabijaju pa se sijeno manje obija. Ima vrlo zanimljivo rješenje vezanja pa se nikad ne može desiti da dvije bale budu vezane travom. Naime, kada je malj u krajnjem donjem položaju (sijeno je tada maksimalno sabijeno) igle prolaze kroz malj (u malju se nalaze kanali a igle nikad ne prolaze kroz sijeno),petljači vežu tu balu a igle donose novi kanap za novu balu. U tom trenutku malj ide gore, hvata novo sijeno i sabija ga u novom kanapu, tako da nema nikakve veze sa prethodnom balom. Veoma zanimljivo i radi, probao sam sa travom koja smo ručno kosili a bila je visoka preko 1m. Bacao sam i to u nju i svaka bala je bila za sebe, nema spajanja bala kao sto se desi kod Welgerica kad su im noževi tupi.
pročitaj ti malo bolje ovaj post
 
Kakve veze ima ovo što sam napisao? Moja presa nema noževe pa ne siječe sijeno kao moderne prese, šta je tu pogrešno? Gore smo pričali o iglama valjda.

Bas tako kakve veze ima ?? sto u prevodu na srpski znaci BEZVEZE pise samo da bude napisano .
I prese sa nozevima imaju samo noz sa jedne strane do pikapa a s druge nisam nijednu video da ima , a igle rade isto ko i kod tebe ( malj ws igle)
 
Cini mi se da nema, ima tri cepa, jedan za ulivanje, na njemu nema nikakve rupe, jos jedan sa strane, valjda za kontrolu dovoljne kolicine ulja, i jedan za ispustanje, na drugom reduktoru za kardan postoji odusak, mozda da na ovom ulivnom napravim nesto? videcu kako ce da se ponasa u radu, u svakom slucaju hvala svima na savetima.

Da ispravim sebe, ipak ima odusak, ali sa druge strane i tunelu, i nije bio zapusen...
 
Nazad
Vrh