Balirka

Hvala ljudi! Stvarno je bilo veoma teško ofarbati je, posebno jer sam farbao baš sve, a kojekakvih ćoškova, ivica i zahebancija, ma uzas jedan. Farbalo nas je četvoro (ja, otac, mama i zena), otislo je 7 kila farbe (nismoje stedili, a mnogi dijelovi su ofarbani u 2 ili 3 prelaza, naravno nakon susenja prethodnog sloja) i opet nam je trebalo 3 dana.
 
zombi svaka cast za trud veliki je posao to ofarbati ,sto povrsina ima, ustvari veci posao je ocistiti , sto se tice vezaca neka ti neko polako ali bas polako okrece zamajac a ti prati sta uradi desni vezac to mora i levi , nemoj da ti nabedjeni majstori bez osnovne skole (cast izuzecima) uzimaju pare bezveze kao sto su i meni uzimali , ukljuci samo mozak i polako zdrav razum rasudjuje.

Ako nemas kompanjona onda uradi kao ja, podigni desni tocak od 539, levi ukoci, ubaci u drugu sporu i kardan stavi da ide preko menjaca i ima samo da mili.
 
zombi svaka cast za trud veliki je posao to ofarbati ,sto povrsina ima, ustvari veci posao je ocistiti , sto se tice vezaca neka ti neko polako ali bas polako okrece zamajac a ti prati sta uradi desni vezac to mora i levi , nemoj da ti nabedjeni majstori bez osnovne skole (cast izuzecima) uzimaju pare bezveze kao sto su i meni uzimali , ukljuci samo mozak i polako zdrav razum rasudjuje.
procitace ovo djoko nesmes otici u zdravcice
 
Ja kada sam imao presu za meke bale izređalo se majstora a ni jedan nije znao da je popravi,Sada bih je znao popraviti sam sa ovo malo znanja.
Levak,vidi se iz aviona da presu drži u malom prstu,a ima i na forumu ljudi koji dosta znaju,mnogo više nego što neko napisa-samozvani majstori
 
Majstoru ne treba škola da bi bio majstor, škola se koristi u sasvim druge svrhe a majstor je majstor
 
Ne bih se slozio bas do kraja ali sam isto misljenja da zanat niko nije zavrsio tj naucio u skoli!Obozavam majstore koji znaju dopola!Nije moja izreka vec mog kone sa kojom se u potpunosti slazem!
 
Ljudi, vjerovali li ili ne, ona moja presa počela da radi kao sat! Maloprije mi bilo dosadno i kontam ajd da probam sta ce biti kad ubacim neko sijeno i slamu. Zakačim je za Hurlimana, utjeram pod šupu, razvežem 7 bala slame i nekog starog budjavog sijena i polako. Prvu balu je svezala al mal labavo, naredne 3 su bile svezane al su se odvezale kada su ispale a onda je krenula da radi kao sat. Na kraju je od onih 7 bala napravila 4, tako lijepo stegnute i svezane da sam ostao bez teksta. Najčudnije mi je što su bale sasvim normalne tvrdoće, ništa mekše od onih koje mi prave sa raznim Welger klasičnim presama. Traktor je veoma lako pogoni, Hurliman je svo vrijeme bio na totalnom leru tako da ni sa 539 neće biti problema u radu. Izgleda da je problem bila jednostavno korozija negdje na petljačima i sad se to izlizalo i presa radi. Bale su inače nešto veće od uobičajenih, dužina je naštelovana na nekih 65-70cm (nisam mjerio, to je odokativno, al su gotovo iste dužine kao obične bale) al su nešto šire (nekih 2-3cm) i deblje za 6-7cm. Vjerovatno ću ih morati skraćivati ponekad ako sijeno ne bude bas savrseno suvo, al nije to problem, bitno je da ona radi :). Imam slike bala, postavicu kasnije.
 
Dobro je sto je proradila, ali jesi probao da je teras na jacem gasu. Mene dok je presa zezala, na manjem gasu je vezala super, ali cim jaci gas dam, ona je htela da odresi. Nadam se da kod tebe nije tako, zelim ti da radi super, samo sam izneo svoje iskustvo
 
Dobro je sto je proradila, ali jesi probao da je teras na jacem gasu. Mene dok je presa zezala, na manjem gasu je vezala super, ali cim jaci gas dam, ona je htela da odresi. Nadam se da kod tebe nije tako, zelim ti da radi super, samo sam izneo svoje iskustvo

Dizao sam gas do 1100 obrtaja, Hurlimanu i ne treba više (tu ima nekih 450 obrtaja na kardanu) i nije bilo problema. Ako to bude pravilo probleme, radiću malo sporije i to je to, ionako ću raditi samo sebi. Nek ona samo radi da ne dajem pare više za uslužno baliranje, godišnje me znalo i po 400 eura izaći (kad baliram slamu ili kukuruzovinu).
 
radiće ona još bolje sa 539,kako sam video po slikama i snimku što si postavio može ona lepo da nabije balu još ako kreneš ranije dok je vlažnija masa
 
Svaka cast na odradjenom poslu.Trebalo je sve ovo ofarbati rucno,ima tu dosta posla,a vidim da je ofarbano detaljno,barem je sad lepo zasticena.Najvaznije je da moze da zavrsi posao tebi,samo polako i za 539 mislim da je stvorena.Ako bog da da te posluzi jos 100 godina a posle sta bude:ppozdrav:
 
Propustio mi semering iza zamajca na internacionalu b47, nije strasno moze jos da se radi, ali posto su colovne mere mozda bude problema oko zamene, jel imao neko iskustva sa ovim problemom na internacionalu?
 
Moj jedan stric hoce da kupi presu Welger 41.Kakve su to prese sta su im mane a sta prednosti.I ako budem isao sa njim sta da gledam.Hvala unapred:osmeh::osmeh:
 
mane su mali ucinak,a prednost mala bala.Ima mnogo boljih presa od nje.Za svoje potrebe moze ali moje misljenje da je to presa za izbegavanje.
 
Poslednja izmena:
Propustio mi semering iza zamajca na internacionalu b47, nije strasno moze jos da se radi, ali posto su colovne mere mozda bude problema oko zamene, jel imao neko iskustva sa ovim problemom na internacionalu?

2ee8nwj.jpg


Sta cemo dalje :sta: ?... velika matica naravno sluzi za dotezanje lezaja, medjutim na desno okretanje lezaj se popusta i osovina seta napred nazad, dok sama matica se ne pomera aksijalno, semering je u njoj.Koliko vidim ovde treba razdvojiti reduktor, meni se to bas nesto i ne radi...razmisljam da samo napunim sa mascu ovaj deo drzace valjda neko vreme?
 
Ako ne pusta baas mnogo, bolje nista ne diraj. Natrpaj masti ili mozda bi bilo dobro da namažeš vratilo mašću a potom sve okolo natrpaš silikonom nekim malo boljim. Silikon će se zalijepiti okolo a na vratilo neće zbog masti, pa bi to moglo da posluži kao privremeni "semering" (da drži vodu :) ). Kad se silikon počne stvrdnjavati, polako okreni vratilo rukom da bi se ono oslobodilo od silikona koji je prošao kroz mast i to će sigurno poslužiti neko vrijeme.
 
Za kracu pomoc moze posluziti skracivanje opruge koja se nalazi unutar semeringa ili jos bolje pogledaj da li se semering moze pomeriti aksijalno tj da ne trci po istom mestu gde je do sad trcao!
 
Nazad
Vrh