Balirka

Ovo je stručnjak sadenuo.
Najbolje je sa pomoćnicana i nema problema,ako neko ne zna štaje to uslikaću-to je ram u obliku pravougaonika koji se stavi na pod prikolice s tim što se stranice spuštaju dole sem zadnje gde ide jedan deo rama.U jednom redu na 3-otonkama stane 27 bala.
Ovako sadenute bale kao na slici se lako izvrću
 
Ovo je stručnjak sadenuo.
Najbolje je sa pomoćnicana i nema problema,ako neko ne zna štaje to uslikaću-to je ram u obliku pravougaonika koji se stavi na pod prikolice s tim što se stranice spuštaju dole sem zadnje gde ide jedan deo rama.U jednom redu na 3-otonkama stane 27 bala.
Ovako sadenute bale kao na slici se lako izvrću
To sto si opisao se kod mene zove "skele"
 
@Levak

Sta mislis, sta moze biti uzrok tome da mi lijevi vezač neće da pusti kanap? Uhvati ga sasvim normalno, vidim da ga ono čudo dole drži, samo treba da izadje i to je to, al nikako neće da izadje i na kraju kanap pukne. Desno vezač radi savršeno. Ev slika kako to izgleda. Moze li se sta stelovati? Ja koliko sam vidio, kod ove prese postoji samo jedan zavrtanj na vezaču kojim se nešto šteluje.

mn1006.jpg


fdrayp.jpg


2v94xw1.jpg


5zpape.jpg


24qjn69.jpg
 
vidis da ti je petljac korozirao mazi ti naftom i uljem dok se ne uglaca ako ne pomogne uzmi novi nije skup oko 50 eura

Ne to tako fabricki treba da bude sa rdjom , mast i ulje skupljaju prljavstinu .
Jesi video kod mog zeta sve se beli nigde trunka skupljene prasine , kad krene na poso samo malo dune i prasina ode , a ja treba u perionicu da je teram da je operu od prasine koja je pomesana s mascu i lepi se svuda
 
Moja naprotiv baš voli WD,nikada joj nije smetao a ima situacija kada baš zatreba.Bilo leto bila zima baća uvek WD ima. :haha:
 
vidis da ti je petljac korozirao mazi ti naftom i uljem dok se ne uglaca ako ne pomogne uzmi novi nije skup oko 50 eura

Hvala Levak!! Sutra cu ih oba detaljno očistiti, pregledao sam ih danas sa svih strana, nigdje nema nikakvih oštećenja, lomova ili tako šta, nisu iskrivljeni, dakle sigurno su ispravni samo ih treba očistiti dobro, nije ova presa jako dugo radila. Zet ju je kupio u Njemačkoj, od kada je vlasnik umro prije 10 godina stajale je u garaži svo vrijeme i gazdin sin je sve mašine rasprodao, hoće da ruši tu zgradu (inače su uzgajali konje nekad). Juče sam je prvo oprao peračem, bila je sva prekrivena prašinom i paučinama, potom sam je ostavio da se osuši pa redom čistio ručnom četkom i četkom na brusilici, juče pola dana i danas cijeli dan (od 7 do 16h), pa je podmazao, provjerio ulje u glavnom reduktoru i reduktoru za pogon pik-apa i probao, što sem mehanike tiče radi savršeno. Kada sam prvi put probao desni petljač on nije htio da sveže već se sav upetljao. Očistio sam svu kanapu i dobro ga naprskao WD-om i ostavio pola sata dok sam nešto drugo radio. Kada sam posle probao, od prve je svezao savršen čvor (nije isti kao na npr Welger presama, čvor je manji ali je veoma čvrst, nema teorije da se odveže). Imam dosta slika ove restauracije, postaviću ih kada je završim.

Gdje ima da se kupi ovaj petljač? Danas kad sam gledao, neobično koliko je jednostavno konstruisan u odnosu na petljače modernijih presa. U petljaču se zaista nalazi planetarni reduktor pa je to svakao razlog što je sam petljač veoma malih dimenzija. Ajd javi mi molim te gdje ima da se nababi ovo čudo od petljača za nju, da znam za slučaj kakve havarije ili ako ovaj ne bude htio da radi baš nikako.
 
Nazad
Vrh