Balirka

Majstore levak dotegao sam onaj sraf 17 za pola kruga ali je gore ne veze ni jednu na desnoj strani pa sam vratio gde je bio tako da je stanje isto.Naostrio sam onaj nozic kao zilet ali nije do njega ima li jos neki sraf za stelovanje sto bih mogao sam da pokusam.Dugujem pivo kad dodjes kod nas u Leposavicu .
 
Pozdrav. Desava mi se u 100 bala, 3-4 napravi ,,mini,, od po 40cm. Izgleda da onaj plasticni ogranicavac kad padne, posle ne vrati na onoliko kolko je nastelovan na srafu, vec samo na 2-3 zuba i tad ispadne mala bala. Claas markant 50 je presa.
problem je u onoj osovini iznad vezaca sto povezuje ruku od nazubljenog dela za ikidanje i onog dela sa leve strane sto vrsi okidanje uvila je se ta osovina za par stepeni
 
Majstore levak dotegao sam onaj sraf 17 za pola kruga ali je gore ne veze ni jednu na desnoj strani pa sam vratio gde je bio tako da je stanje isto.Naostrio sam onaj nozic kao zilet ali nije do njega ima li jos neki sraf za stelovanje sto bih mogao sam da pokusam.Dugujem pivo kad dodjes kod nas u Leposavicu .
dotle smes sam da stelujes ako nije pomoglo ti si dalje nemocan sada mozes samo da polomis nesto ako budes cackao trazi nekog ko zna
 
Već sam poprilično sredio svoju presu klas trabant ali bih je zamenio za someku 11 ili 2500. Koliko imam račun da doplatim?
Kolika je razlika u težini između someke 11 i 2500?
 
Imam problem sa desnim vezacem od deset vezanih bala dve ne veze.Problem je sto onaj petljac ili pile sto hvata kanap tj. vezuje ne uspusti kanap nego kanap ostane na njemu i i bala koja je na levoj strani vezana na desnoj strani kanap se zateze jer je zakacen na onom kljunu.Da se nije nazubio i ne kliza kanap po njemu ili sta vec neznam.Dobar savet bi bio od velike koristi za ovaj problem kod mene.Pozdrav.

druze pokusaj da onaj skidac kanapa ili kako se vec zove da ga malo pajserom nategnes na onu stranu na koju skida kanap sa petljaca (dovoljno je da ga pomaknes 2- 3 mm pa pokusaj ) i provjeri kako prolazi ispod petljaca ne smije da zapinje a nesmije ni da bude daleko toliko da ide blizu samo da ne zapinje za petljac
 
Presa Someca 2500 ima 950 kg
Someca M 11 je stariji model koji se proizvodio 70-tih godina i manja je od 2500
 
28k7tar.jpg

Pukao disk kod komsije ap 41,nov disk 6000 din(Botos) novi kruskasti zupcanici 1500 din komad.
Posao odradjen bez pomoci strucnog lica,vezala ceo dan bez greske.
 
Sve je to u redu samo nije dobro što ste kod Botoša uzeli delove.Em vas je oderao em to neće ići dugo jer će se zajesti.
 
Nama je svojevremeno neka privatna livnica iz Zrenjanina lila te zupcanike na petljackom stolu,mogu da kazem da su kvalitetno odradjeni.
 
28k7tar.jpg

Pukao disk kod komsije ap 41,nov disk 6000 din(Botos) novi kruskasti zupcanici 1500 din komad.
Posao odradjen bez pomoci strucnog lica,vezala ceo dan bez greske.

Auu ovo nisam vidjao jos od vremena kombajnskih presa. Ja sam moje menjao prosle godine i uzimao sam ih od apro meta. Menjao sam jer su se predhodni inace fabricki ujeli. Al ovo sa slike je vrh.
 
Nazad
Vrh