Balirka

@francuz
u je..m ti majstora kada tri čovjeka poslužuju presu :haha: još samo fali da nogama gurate sijeno unutra :haha:

nego , šalu na stranu , koji ovo traktor vuče , meni izgleda kao da mu nije svejedno u velikom otkosu
 
Ukupan današnji bilans 66o bali jedan razvezan
dscn1426.jpg

Super odradjeno.Cool slika.
 
Ma bre, ide ko luda... a to sto sam nadao gas, pa znas Stevo da je Rakovica spora na vreteno.
Bale ki kupovni sapuni ::super::

@savoris,
Rakovica vuce i ne cuje presu po pitanju snage, a kad budem nasao zadnji skop zupcanika od Landina i postavio, ima samo da sapuce jer ce da dobije obrtaja Boze sacuvaj...

Za poslugu oko prese sam proceni, znas kakav je narod, prvo ne pograbe kako treba(kako im kazes), onda oce da ide za presom..., pa nek se seta :haha: :haha:
 
Pozdrav. Desava mi se u 100 bala, 3-4 napravi ,,mini,, od po 40cm. Izgleda da onaj plasticni ogranicavac kad padne, posle ne vrati na onoliko kolko je nastelovan na srafu, vec samo na 2-3 zuba i tad ispadne mala bala. Claas markant 50 je presa.
 
Imam problem sa desnim vezacem od deset vezanih bala dve ne veze.Problem je sto onaj petljac ili pile sto hvata kanap tj. vezuje ne uspusti kanap nego kanap ostane na njemu i i bala koja je na levoj strani vezana na desnoj strani kanap se zateze jer je zakacen na onom kljunu.Da se nije nazubio i ne kliza kanap po njemu ili sta vec neznam.Dobar savet bi bio od velike koristi za ovaj problem kod mene.Pozdrav.
 
Imam problem sa desnim vezacem od deset vezanih bala dve ne veze.Problem je sto onaj petljac ili pile sto hvata kanap tj. vezuje ne uspusti kanap nego kanap ostane na njemu i i bala koja je na levoj strani vezana na desnoj strani kanap se zateze jer je zakacen na onom kljunu.Da se nije nazubio i ne kliza kanap po njemu ili sta vec neznam.Dobar savet bi bio od velike koristi za ovaj problem kod mene.Pozdrav.
prijatelju tu može biti kvarova stotinu ali prva stvar je da promeniš špagu da te ona ne jebe pa onda ona poluga što izbacuje špagu itd itd. a prva pomoć dok ne otkriješ kvar je da poliješ malo rabljenog ulja unutra u klupče ne previše i vezaće sigurno dobro
 
Radio sam starim musterijama 5 komada za evro, a ovako na lerku kad me zovu, idem 4 za evro, Oces-Neces!
Da napomenem da radim sa Welger 41 za one koji ne prate.
Zatego sam balu a po dugacka, ima pun košir kad se razveže :haha: :haha:
 
i ja idem 5 komada evro , i imam posla i van dana koji su ''špica'' , ono kako kaže francuz na leru , isti sistem hoćeš-nećeš
dok ima ljudi koji idu 6 za evro u pokušaju da uzmu dosta posla ali im ne ide za rukom , narod više voli tačnost pri dolazku i neodvezane bale tako da sam ja tu u velikoj prednosti
evo sada došao sa njive , svezao 390 bala na jednoj i odoh još tri njive da sabijem
 
evo jedne takve u oglasima kod nas , čovjek traži za nju oko 4800e , kaže da je 2008 godište

slika-15799-2011-06-1307328184-velika.jpg



Samo onaj koji nikad nije video presu moze da poveruje da presa 2008mo god kosta ovoliko. Znamo svo da jedna Klas ili JD ili bilo koja nova kosta oko 20 000e. Sem nase Poljostroj.
 
Imam problem sa desnim vezacem od deset vezanih bala dve ne veze.Problem je sto onaj petljac ili pile sto hvata kanap tj. vezuje ne uspusti kanap nego kanap ostane na njemu i i bala koja je na levoj strani vezana na desnoj strani kanap se zateze jer je zakacen na onom kljunu.Da se nije nazubio i ne kliza kanap po njemu ili sta vec neznam.Dobar savet bi bio od velike koristi za ovaj problem kod mene.Pozdrav.

Ima nekoliko varijanti desavalo se i meni. A to su: ako ima manje mase na toj strani, pretegnut pekljac, poderan petljac, los kanap...
 
To je mnogo ne vezanih.Ne sme ni jednu da omaši.Dotegnite malo držeče kanapa i petljače.Evo šta sam ja danas sreo u ataru jednog sela gde sam išao da baliram.
653nnl.jpg

hu4wsw.jpg

Inače koliko se da videti stoji na sred puta,pukla joj guma.
 
Dvadesetak mi je razvezano jel se zajebem pa mi nestane vanile.
Jednom mi se namotala vanila pa je i tu omašila 3 komada(to mi se dešavalo sa vanilom Springer).
 
Nazad
Vrh