Balirka

Gdje se ovo Savo nalazi, jel na PIK_u, ili je negdje kod tebe na Majevici ? Zanima me onaj grejfer u pozadini sto se vidi.
 
pozdrav radni narode, evo kod mene danas u sred baliranja ( nakom napravljene 2 bale) počeo mi da šteka onaj okidač kod Rivierre, razrađen je ali ponekad sveže 2 puta uzastopno a da ga ja rukom ne isklopim zavezalo bi mozda i 5 puta ko zna.. eto ako mi moze ko dati neki savjet i nekako da mi pomogne častiti ću ga u Rumi na vešeru :bravo: :ppozdrav: inače drugih problena nema ; mozda i ima ali ja ne znam, tek sam počeo da radim sa njom,prva mi je godina i nemam nekog iskustva sa održavanjem ove moje skalamerije ( balirke) hehe
 
opustilo ti se onaj nosec sto drzi zvezdu vrati ga nazad i dooobro zategni ja sam imao isti slucaj :ppozdrav:
 
Kakva je presa koja na sebi nosi znak reno-a liči mi dosta na rivijeru i dosta lepo radi
 
kako da pravilno podesim(uzubcim)welger 61,slucaj je ovakav da je stari skino mehanizam da promjeni biksnu na onom zubcaniku sto pokrece vile,i jos nekih sitnica je promjenio,sve je on to vratio, ali mi presa ne djeluje da je dobro podesena,veze ona,nekad krivi balu,i nekako mi djeluje da nije uskladjena kad radi
 
prvo se zupce dodavaci u odnosu na klip a posle igle u odnosu na klip bojim se da to vi sami ne mozete nadjite nekoga ko to radi jeftinije cete proci nego da polomite pola prese
 
Koristi li ko makedonski kanap za baliranje i dali je bolji od drvoplasta ima li ko iskustva.Pozdrav.
Kod mene u okruzenju se koristi skoro iskljucivo samo maked. "makital" , a drvoplast se skoro vise ni ne nabavlja.Dobra je i ona plava slovenacka, mislim "tornado" ali je skuplja od makitala a kvalitetom mu ne bjezi. Inace je 4,5km kilogram, a tornado 5km.
 
opustilo ti se onaj nosec sto drzi zvezdu vrati ga nazad i dooobro zategni ja sam imao isti slucaj :ppozdrav:

to je uredu kod mene, a samo zeza, ponekad ukalpa u pravo vrijeme a nekada ostane onaj kljun dole i tako stoji pa igle dva puta udare, ili ne uklopi igle pa napravi veliku balu, evo slike pa vidi kakav je kod mene meanizam...
1znr4nc.jpg


25t92ci.jpg


iq8vie.jpg


20zts2x.jpg
 
Nazad
Vrh