Balirka

evo slike prese sto mi je trazio 2800e za class markant55.....nije li preskupo za ovu presu
zl4s9u.jpg
 
Vidi se da nije šminkana i farbana za prodaju nego je takva kakva je došla od preko.Po meni to je realnije nego kada je ofarbaju.Što se tiče cene sezona je na pomolu pa je normalno da su malo više cene.Ja sam za mog Welgera dao 4.000 eura a imao sam jeftinije ponude i nisam hteo.
 
mislim da ovaj calaas nije puno radila,farba joj je izblijedila od stajanja,ovo je orginalno stanje,
mislim da je cijena prihvatljiva
 
sve zaboravim pitati,.prije dva dana sam preso neko sijeno u mjestu pa se desavalo to da bale nisu jednake duzine i poneka uvrnuta,za duzinu mi je vec neko ovde piso da pogledam je li na onoj zvijezdi sto je sijeno okrece i onoj stanjgi izlizani zubi pa da klizi,i geldo sam nije to,. ,.
 
ako si presovao u mjestu uzrok je vjerovatno nejednak dotok mase pošto si vjerovatno ručno bacao na nju
zamisli da fali fali 1cm dužine da bi zvijezda naredila petljačima da je svežu a ti u tom momentu bubneš cijeli naviljak što je 10 puta više nego što treba , ona to mora sabiti u jednom udarcu malja pa tek onda svezati
 
savoris je napisao(la):
ako si presovao u mjestu uzrok je vjerovatno nejednak dotok mase pošto si vjerovatno ručno bacao na nju
zamisli da fali fali 1cm dužine da bi zvijezda naredila petljačima da je svežu a ti u tom momentu bubneš cijeli naviljak što je 10 puta više nego što treba , ona to mora sabiti u jednom udarcu malja pa tek onda svezati
ma ima toga sto je presano u mjestu ali desavalo se kad se presa u voznji
 
Kazner je napisao(la):
savoris je napisao(la):
ako si presovao u mjestu uzrok je vjerovatno nejednak dotok mase pošto si vjerovatno ručno bacao na nju
zamisli da fali fali 1cm dužine da bi zvijezda naredila petljačima da je svežu a ti u tom momentu bubneš cijeli naviljak što je 10 puta više nego što treba , ona to mora sabiti u jednom udarcu malja pa tek onda svezati
Cim se javljaju krive bale ne mogu ni biti jednake po duzini. Jer zvezda ne otkuca uvek isto.
ma ima toga sto je presano u mjestu ali desavalo se kad se presa u voznji
 
savoris je napisao(la):
ako si presovao u mjestu uzrok je vjerovatno nejednak dotok mase pošto si vjerovatno ručno bacao na nju
zamisli da fali fali 1cm dužine da bi zvijezda naredila petljačima da je svežu a ti u tom momentu bubneš cijeli naviljak što je 10 puta više nego što treba , ona to mora sabiti u jednom udarcu malja pa tek onda svezati
savo tvoj kmentar je najtacniji
 
@levak,
jel bolje rasporedjuju masu u tunel prese koje imaju spiralu?
Vracam se na misao da se balira u mestu.

Kad baliram u mestu sa Werlger 41 , ubacujem seno na levu stranu gledajuci u pick-up, da vile dobace jedna drugoj masu pa tek ona sto je bliza tunelu ubaci masuu tunel...
 
kad je presa dobro uzupcena kad nozevi idu kako treba tj blizu i kad radi na predvidjenim obrtajima tj 540 u min i ima dovoljno mase onda nema sanse da krivi balu nebitno da li je spuz vile ili doavanje kao u new holanda sto sam puta rekao i vise ne ponavljam pregledaj malo teme unazad :zli:
 
Da se i ja malo ukljucim svasta je tu bitno sve gore navedeno ali da bi bila prava balva trebali bi nozevi da budu ostri i zazor izmedju njih da nebude veci od 0.8 mm u sustini od 0.1 do 0.8. Takodje treba tucak (malj , klip) kako ga ko vec zove da bude dobro podesen tj. da ne landara po kanalu.
 
dragan82 je napisao(la):
sumar. A gde je lamela i kardan sa te prese klas?
Ma ima i kardan i lamelu samo nije namestena bila posto samo sto je bila dosla sa zapada pa nisu imali vremena da je kompletiraju inace je u ful stalju juce je pazario zahvaljujem se clanu i mastoru levku za nesebicnu pomoc i savete ostalih clanova foruma koji su dali svoja misljenja i iskustva koji su mi bili od veoma velike pomoci .
Zato imate od mene svi :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh