Balirka

E sad, ti da nemas vremena nebi ni farbao presu, a i zima je duga , a to sto se ne snalazis to je druga stvar.
I ne treba ti program, samo nadji foliju u takvoj boji i precrtaj postojece nalepnice i eto kao da znaš Corel.
Pozdrav neće :cool: uskoro
 
evo moje balirke posle zadnje ruke jos samo nalepnice i ko nova
2qnd15v.jpg
 
Valjda je bila uljana ako nisam pogresio jer mi je taj miks ostao jos od farbanja kombajna. A i piturin je uljni kolko znam ispravite me ako gresim, nesto me mrzi sad da odem da pogledam, ako ste zainteresovani pogledacu.
A sto se tice nalepnica sinoc sam porucio u susednom selu radi jedan decko 700 din bice gotove u sredu pa kad ih nalepim bice slike.
 
e ljudi pošto vidim da je malo tema zamrla ajde da je živnemo time što ću malo da se hvalim :D
juče sam ispresovao 960 bala u cugu , bez stajanja , tačno 2 klupka potrošio , uradio za nešto manje od 5 sati
u dvije njive ukupno 35-40 dunuma
ono što me oduševilo a nije samo mene nego i vlasnika njive a i čovjeka koji je bio tu sa grabljama je to što se NIJEDNA nije odvezala na tu količinu

jeste mi se 2 puta zaglavila masa na pikapu jer sam pretjerao sa brzinom , iskreno nisam se mnogo ni okretao pa kada naleti na više mase zezne me

ispred mene je sakupljao čovjek sa IMT539 i glabljama na remenje SIP160 i nije mogao da mi izmakne , ako je malo veća masa gdje ja moram da idem 2gom onda polako izmiče , a čim je malo slabija trava ako ja idem 3ćom onda sam ja za nijansu brži
 
Ako si toliko izbalirao onda koristis tanak kanap i male bale pravis, no verovatno kod tebe tako traze musterije. U svakom slucaju svaka cast, jer si ti ipak pocetnik u tom poslu! :ppozdrav:
 
kanap makedonski činimi se neki makital ili slično tip 500
takve bale se kod mene prave , ako povećaš mušterije se bune sa izgovorom koji i meni odgovara ''za 5-10 maraka+ u cijeni ljudi jednostavno neće da lome leđa''

nastavljao sam kanap klupko za klupko i uspjelo je bez probleme , iskreno bio me malo strah

a kada mi je nestalo kanapa u jednu stranu sam stavio tip320 koji sam imao , i taj kanap mi se iz nekog razloga zapetljao oko petljača , sreća pa nije napravio sranje :udri:
njega lijepo izvadim i poklonim drugom nek' se on zeza sa njim , posle stavio tip500 i nikakvih problema
 
Bravo Savo svaka cast, a sta si ti to balirao ovamo kod nas nista nije koseno jos od jula meseca izgorelo sve od suse. E kad spomenu makedonsku manilu ja bolju jos nisam stavio u presu, al je nema od pre dve godine kod nas, nikako da naletim na nju, neverovatno al moja presa s njom nije promasivala uopste dok sa ovom leskovackom u 200 obavezno 1.
 
ma balirao sam neku livadu koja nije bila košena ove godine nikako ::lose:: do sada

čovjek se uvukao u zimu sa mnogo goveda a bez dovoljno hrane i bio primoran da spremi i ovo , ali mogu reći da nije toliko mi loše kao što sam mislio da će biti
prvo je planirao da to koristi govedima kao prostirku ali kada je vidio da može proći odlučio da je koristi i kao hranu za crne dane

ja nisam probao ni jedan drugi kanap , ovaj sam kupio jer bi je bio najbliži u trgovini kada sam sastavljao presu , naravno da će on da bude prioritet jer me zadovoljava , ne interesuje me i da ima bolji od ovoga sve dok mogu njega da nabavim i koristit ću ga
2 klupka koštaju 23 evra , tip 500 ovdje kod mene , ima kol'ko 'oćeš :D
 
To mu dodje dosta skupo kod nas je ova Mitic 17 eura dva klupka tj. 10kg bilo letos. Inace proizvodnja je u susednom selu. Ja snjom inace nemam problem u senu i slami oce po nekad da se otkine al nije strasno, al sam zato u kukuruzovini proplako majcino mleko sa tip 500, posle mi matic rece trebalo je tip 320. :cao:
 
Nazad
Vrh