Balirka

Ponovo mogu reci da je baliranje kukuruzovine sa welgerom 41 ili 45 puno riskantnije nego naprimjer sa internacionalkom ili fahrom koje su po meni puno prikladnije za kukuruzovinu jer sam radio sa svakom od njih a u radu sa sijenom ili slamom mislim da je welger ako je upitanju ista velicina presa poprilicno kvalitetniji,jednostavniji i laksi za odrzavanje, normalno to je moje misljenje proisteklo iz iskustva a svakotko od nas ima pravo na svoje drugo misljenje a vjerovatno ima i drugo iskustvo.
 
Znas kako dacho sve zavisi od mase u redu, obrtaji mi idu od 1000 do 1300, a brzine od 2. spore do 2 brze. kazem ti sve zavisi kolka je slama al najcesce je to 3.spora na 1100 obrtaja motora. :cao:
 
steva mrštanac je napisao(la):
Znas kako dacho sve zavisi od mase u redu, obrtaji mi idu od 1000 do 1300, a brzine od 2. spore do 2 brze. kazem ti sve zavisi kolka je slama al najcesce je to 3.spora na 1100 obrtaja motora. :cao:
Otprilike isto tako ja teram lifamku sa 533 iza Zmaja 142
 
Pa to je po meni najbolje za balirku kao sto je moja, a ako treba da se pozuri onda samo iz 3. spore gas na 1300 i direk 1. brz.
Ako ides iza 142 tako onda je to za pohvalu. mozda bi postavio neki video al neznam kako?
 
Ako nema problema sa vezivanjem onda nemogu da stignu da utovare koliko napresujem..... Dok utovare dva reda bala ja napravim 3...
 
steva mrštanac je napisao(la):
Zavisi kolko su ti vredni radnici koji utovaruju i koliko ih je. kazi mi vidim da si stavljao snimke kako da se snadjem da postavim. i ja malo da se pokazem. :ppozdrav:
Možeš preko youtube-a
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2YG-u6gtClU[/youtube]
 
Pozdrav kolege!
Molim Vas da mi pomognete, ako mozete. Imam lifamovu balirku, i problem sa nosacem igala,koji se iskrivio i izvitoperio usled nefunkcionisanja kocnice,pa je klip nekoliko puta dolazio u bliski kontakt sa iglama. E sad,da li moze da se nadje nov ili polovan nosac,bitno da je ispravan :) i koliko bi to kostalo? i da li znate nekog pouzdanog majstora za lifam? Hvala unapred :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Alexa,napravi ga sam ili neka ti neko napravi samo pazi kada variš dpnju cev(gde ti stije igle)-montiraj nosač na presu-posle skineš i zavariš kako treba.Čak nisam sekao cevi pod uglom i šljaka kao novi nosač ali mislim da je neko napisao cenu ali ne bih da pogađam sad (oko 50-70 E)
 
Zasto je ova tema toliko po strani jel to nema kvarova ili vise nema posla.
Naime hteo bi da vas upitam zna li ko gde ima komplet nalepnica za velger 41 i koliko kostaju. Ovo pitam jer krecem sa farbanjem, napravio sam sve sablone al se bojim da mi ne uspu pa bih nesto originalnije. Molim Vas ako neko zna neka Pise.
 
Napravis file u nekom grafickom programu, tj Corel, Photoshop ili tako nesto i odneses kod nekog da ti to izreže na kateru. Mora to neko da radi u Leskovcu, i samo nalepis.

A kad si već napravio šablone možda si mogao da nadješ foliju pa isto to uradiš na foliji
 
Lepi saveti samo sto ja niti imam vreme to da radim niti se ponajbolje snalazim u tim programima a ko zna dal cu ja to da uradim identicno.
Ja sam trenutno u fazi rasturanja a to izgleda ovako:
msbol1.jpg

r8h8bk.jpg
4myjq.jpg[/IMG]
 
ih to nije ništa , ja kada sam moju rasklopio mislio sam da je ni japanska industrija neće više sastaviti :zli:

ali uz pomoć ljudi sa foruma ja je napravio radi kao časovnik ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh