Balirka

Ja sam ovde novi pa bi hteo da se informisem ima li neka firma za prodaju delova za balirke blizu Leskovca. Radi se o balirci Welger ap 41
 
Farmer Ogi je napisao(la):
Kupio sam Deutz Fahr HD 300!
Molim neko da mi da karekrestike,tezina recimo!
I ja imam takvu presu, kod mene radi odlično, dobro guta masu, jaka je konstruktivno,i masivna, imao sam problem sa vezačima, preskakala je, pa sam morao da biksnujem vezače, od kada je to urađeno više problema nemam sa njima, veže svaku balu (kanap tip 500). Malo je poteška, ali jbg ni to nije nikakav problem(po katalogu teška je1000 kg) za veći traktor, ja sam moju vukao sa fergom do ove godine sada je vučem sa landinom. Ogi ako još nešto treba slobodno pitaj.
 
Kosjerac je napisao(la):
Farmer Ogi je napisao(la):
Kupio sam Deutz Fahr HD 300!
Molim neko da mi da karekrestike,tezina recimo!
I ja imam takvu presu, kod mene radi odlično, dobro guta masu, jaka je konstruktivno,i masivna, imao sam problem sa vezačima, preskakala je, pa sam morao da biksnujem vezače, od kada je to urađeno više problema nemam sa njima, veže svaku balu (kanap tip 500). Malo je poteška, ali jbg ni to nije nikakav problem(po katalogu teška je1000 kg) za veći traktor, ja sam moju vukao sa fergom do ove godine sada je vučem sa landinom. Ogi ako još nešto treba slobodno pitaj.
Hvala na odgovoru!
:D
:ppozdrav:
Jeli problem doc do delova isto!
I znas li koliko je tacno siroka!
(za prevoz)
 
Farmer ogi presa je široka 2.35,dugačka4.15, širina pikapa 1.40, bale min duž. 0.30 a max. 1.30.
Za delove nije problem , rs vezači, a ovo ostalo standardno.
 
MONTOYA je napisao(la):
vidim da si dorađivao bočnu stranicu na pikapu,šta je u pitanju
Filozofija mog tasta je u pitanju, uopšte ničemu nesluži samo je on umislio da je to tako bolje.....
 
Ima li neko iskustva sa baliranjem kukuruzovine posle berbe? Ja sam balirao negde oko 200 bala i prilicno mi je promasivala u vezivanju. da napomenem welger 41. inace mi dobro vezuje. konkretno desavalo se da cvor ne silazi s pekljaca vec se pokida kanap. a sutradan sam balirao detelinu i sve je bilo ok. I jos me zanima zasto mi se kanap malo razresa kada ga petljac prilikom vezivanja skida sa rogica na ploci koja ga drzi.
 
Da tip 500, imacu to u vidu za sledecu sezonu jer je kisa odradila svoje pa nema vise baliranja. A sto se tice onog rogica na ploci sta mislite on ima udubljenje od kanapa ja sam ga malo brusio ali jos uvek debelo zapinje kad petljac skida kanap sa njega. Ja mislim da je vreme da stavim novi. HVALA NA SAVETIMA
 
to te zeza nozic naostriga i teraj samo pazi u kukuruzovini welger je mekan jer mu smeta prasina i otpadi od stabljike bolje su prese koje imaju resspe vezace za to
 
ja sam ove godine prvi put balirao kukuruzovinu. inace ovu presu imam od 2004 i veoma sam zadovoljan. e sad sta ce biti na dalje videcemo. plasim se ako nastavim u kukuruzovini sledece sezone posto su me vec zvali ove god da baliram usluzno a ja odbio :sta: al videcemo
 
Nebih ti prijatelju savjetovo da sa welgerom radis kukuruzovinu, prenjezan je on za nju pogotovo kod tebe je 41, ok je ako to radis za sebe ali usluzno !!! ZA SITNE NOVCE zeznut ces presu.
 
welgerica nije mekana , ali je ne vredi terati za sitnu paru , :nono: pogotovo usluzno. za tudju presu je lako reci "moze ona to". a ti posle vadi oci. :zli: :zli: ::lose::
 
tole zr je napisao(la):
welgerica nije mekana , ali je ne vredi terati za sitnu paru , :nono: pogotovo usluzno. za tudju presu je lako reci "moze ona to". a ti posle vadi oci. :zli: :zli: ::lose::
Slazem se sa tobom. Uredu je ako imas welger iznad 45 koje imaju prenos preko kardana ili sekanta ali one koje imaju prenos preko lanca (MISLIM NA RUKE U PRESE) mislim da to nije bas "zdravo" za presu, a ima tu i drugih stvari naprimjer kukuruzovina se zavlaci tamo gdje sijeno nikad nebi ,pod petljace, ulazi u otvore u "cekica" kuda prolaze igle koje su od aluminijuma pa moze doci do opste havarije, takodje u kukuruzovini ima i krupnih ostataka koje presa , osobito ove manje , tesko sijece pa dolazi do cestog pucanja sigurnosnih vijaka ,,,itd. Sve ovo znam iz licnog iskustva ponovo kazem 41 i 45 nebih tjerao usluzno u kukuruzovinu .
 
Slazem se sa Maticem da nije mekana, naprotiv iako je 41 ide bez problema na 1300 ob. samo nisam znao da treba tip 320. a i ako bi balirao usluzno kukuruz to nikako ne bi bila cena ispod 30 din. a znate valjda kolke su moje bale. pa ko voli nek izvoli. :cao: jos me interesuje zna li neko kakve su welger 42 i kako se krecu cene? pitam cisto informativno.
MATICU imas li neka uputstva za velger oko uzubljivanja. nisam je rasturao dosad al mozda se odlucim da je ofarbam zimus.
npnyf5.jpg
 
Nije loša ni sa ovom farbom.Lako se uzubi nije problem.Što se tiče mekoće Welgera ne mogu a da ne napišem da sam imao Ap-12 koja je konstrukcijski baš,baš neobična ali je radila kao sat preko 20 godina kod nas i balirala baš sve živo uslužno a super je išla u kukuruzovini.Ipak je to Švaba napravio
 
Znam da nije lose al ja volim da je ko novo skoro sam radio kombajn pa bi i nju. imam jeftinog majstora a i nesto mi je ::novac::. za mene je welger zakon kad moze ona ovako mala da prati kombajn i usput da probalira neku detelinu i uvece zajedno dodjemo kuci a ni jedna njiva ne ostane. ::svaka cast::
 
Nazad
Vrh