AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Samo cu jos jednom napisati da greska kod radara postoji i vise nemam nameru. To sto je neko nesto platio njegova stvar. Moj stric u zoni skole vozio 39 i nista nije platio i nikom nista, a vi razmislite.
Jedino se slazem za ovo oko slikanja da je predrasuda da je gotova prica kad te uslika.
Toliko od mene na ovu temu.
 
Cemu onda bazdarenje necega, ako i dalje ostaje greska? Fama 3 moze u decimalu da te snimi.

Evo kod Sartida ona kamera za brzinu je recimo neprecizna i ako na pra metara od nje sa 30 nagazis ona ce i dalje da cita 30 i ako si vec debelo prebacio, ali Fama je cudo tehnike i nema kod nje onog uhvatio me na kocenju, snima fps i tacno hvata konstantu.Evo mene su upecali na 58, a po cajgeru sam isao preko 60,pa krenuo da kocim da je stari tip radara pecao bi me na tih 60 ovako je uhvatio konstantu od 58 kojon sam najduze vozio i koja joj je bila merodavna za slikanje, a bila podesena na 56,da sam sekundu ranije krenuo da kocim ne bi mogla da me upeca.
 
Fama, po našem zakonu, ima dozvoljenu grešku pri baždarenju +-2km/h i 5m na GPS poziciju(bitnu za ugao merenja) ali nema tačku u zakonu da se to obori na sudu jer ima + i - pa tvoje išao sam -2(49) nameće i +2(53). Tolerancija se nikad ne računa u meru. I šubler ima toleranciju, ali izmereni milimetar je milimetar. Ta tolerancija je propisana samo za baždarenje.
Ja sam u mladosti dva puta uspeo da dobijem presudu”obustavlja se postupak zbog nedovoljno dokaza” ali na radaru bez uspeha. Tj, umanjio sam kaznu. Jednom sam dobio presudu da sam kriv i da se kažnjavam opomenom pa sam platio sudske troškove. Drugi put sam za 92 na 60 opet proglašen krivim i kažnjen uslovno i platio sudske troškove. Sudija mi prosto rek’o “mani te priče o radaru da ne dangubimo”.
Na sudu možeš da sporiš da je ugao merenja bio veći od 30 stepeni, temperatura iznad 50 ili ispod -10, vlažnost vazduha... lakše nego preciznost merenja brzine. A sudija uvek može da presudi -nije kriv, po “slobodnom sudijskom uverenju” ako mu se dopadneš. No sve lakše ide sa advokatom a postupak ne vredi toliko.
 
T110, stari radari su merili 3sec pa je kočenje imalo svrhe. Jednom sam uspeo da ukočim i prođem kada sam u mraku video crvenu tačku u daljini. Fama meri svega 0,3sec pa kočenje nema svrhe.
 
Fama, po našem zakonu, ima dozvoljenu grešku pri baždarenju +-2km/h i 5m na GPS poziciju(bitnu za ugao merenja) ali nema tačku u zakonu da se to obori na sudu jer ima + i - pa tvoje išao sam -2(49) nameće i +2(53). Tolerancija se nikad ne računa u meru. I šubler ima toleranciju, ali izmereni milimetar je milimetar. Ta tolerancija je propisana samo za baždarenje.
Ja sam u mladosti dva puta uspeo da dobijem presudu”obustavlja se postupak zbog nedovoljno dokaza” ali na radaru bez uspeha. Tj, umanjio sam kaznu. Jednom sam dobio presudu da sam kriv i da se kažnjavam opomenom pa sam platio sudske troškove. Drugi put sam za 92 na 60 opet proglašen krivim i kažnjen uslovno i platio sudske troškove. Sudija mi prosto rek’o “mani te priče o radaru da ne dangubimo”.
Na sudu možeš da sporiš da je ugao merenja bio veći od 30 stepeni, temperatura iznad 50 ili ispod -10, vlažnost vazduha... lakše nego preciznost merenja brzine. A sudija uvek može da presudi -nije kriv, po “slobodnom sudijskom uverenju” ako mu se dopadneš. No sve lakše ide sa advokatom a postupak ne vredi toliko.

Ovo sto pises je zakonski minimum da bi se merilo smatralo ispravnim, a samim tim i dozvoljenim za upotrebu.Posto je 90ih, a i do skoro po Srbiji svasta bilo u rukama policije:osmeh: Ajde podatke za Famu laser III evo bas listam nesto zanimljivo ali prvo ti :osmeh:

A i ne moze zakon sam sebe ds potire, ako je data tolerancija +-2km/h,al posto si izostavio bitan deo na 100 merenja, ako ja tvrdim da sam isao - 2km/ ne moze sudija ds to potire time sto ce da tvrdi da je tolerancija i u + :osmeh: O temperaturi i vremenu tek nema sta da se raspravlja, jer Famu nije kalibrisao majstor zika ispod kruske vec ljudi sa drzavnom zigom, a oni mi ne pomenuse da Fama hoce da laze u + ili - :osmeh: Trebao si 2018 na tender pa da im kazes ds moze da moze da ss kalibrise u + a da zakonski moze da prodje pa da svako merenje bude kazna, a pravis se lud :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Treba mi pomoc . Auto je Clio '99 god 1.4 benzin. .Pre nekoliko dana sam prolazio kroz duboku vodu (cela ulica je bila poplavljena) znaci voda je zavrsila cak i u kucistu filtera za vazduh koji se nalazi na glavi motora. Znaci motor je bio fino potopljen. Epilog toga- crkla bobina i to je reseno ,ali nakon toga se javlja problem sa menjacem. Menjac nekad upada u brzine,nekad ne. Kad nece da upadne u brzinu,samo pustim kvacilo i nagazim ga ponovo i onda lepo upadne bez problema. Ponekad kad nece da upadne , gurnem rucicu iz sve snage i onda na silu upadne ,a nekad nece ni tako vec moram da gazim 2 puta kvacilo. Napominjem pre prolaska kroz vodu menjac je radio savrseno,lepo je odvajala lamela. Ima li neko ideju sta moze da bude?
 
Moje skromno misljenje da je tu nesto oko korpe, ne odvaja dobro, sumnjam da je u pitanju mjenjac, jer da je cak i usla voda u njega, sto je tesko, za tako kratko vrijeme sumnjam da bi napravila havariju.
 
Ja pre neki dan oterao auto kod majstora u pitanju je fiat croma 1.9 posto tesko pali i nema snage da ide, mislim da su dizne u pitanju. Danas mi rece da bosch pumpa nema dovoljno pritiska. Dali su mozda filteri prljavi pa da zbog toga mozda bosch pumpa nema dovoljno pritiska ili je u pitanju nesto drugo?
 
Jel novija Chroma Mjet
Ako je ta ima ventil kontrole pritiska na comon rail-u oko 65e
Ako su dizne otišle onda mnogo vraća na preliv, ako je iole ozbiljan majstor ima menzure koje nakači na dizne i vergla ako neku puni onda je dizna
Ako ne gubi na diznama onda je ventil kontrole pritiska, ili ali jako retko senzor pritiska na comon rail_u
Sveti fijat

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Odem danas da prevedem i registrujem pasata
Kuka?, Ne priznaju što je upisana u saobraćajnu 2003 kad je uvežen, imam i papir iz njemačke od kuke i ugradnje ni to ne priznaju već skidaj, ili dozvola od vw da sme imati kuku, pa papir od kuke da prevedem kod sudskog tumača, pa uput na atest na FTN novi smrad, pa ABS da mi da AUSVAJS?????
Vratim se u selo skinem kuku, odem dobijem tehnički napravim ugovor sa bivšim vlasnikom, overim kod NOTAROŠA,
Odem u agenciju kaže očitana lična karta kupca i prodavca, očitana saobraćajna, ugovori 2 primerka i čekaš 2_3 dana da se reši porez?
Poresku upravu iz palanke preselili za Novi smrad napredno, nas u opštini ima samo 70 000 duša, šta će nam
E sad kad to i agenciji završe idem po osiguranje i papir sa tehničkog pa u sup po novu saobraćajnu i nove tablice jer ove ističu ?
Pitam imaju li tablice rok trajanja kao majonez?
I što ih vraćam kad sam ih pošteno platio?
One su moje!!
E zemljo Srbijo, na isti auto se plaća porez bezbroj puta?
Kupiš tablice pa im vraćaš?
7 godina rok trajanja tablica??
Od kad pamtim komšija vozi iste Austrijske KI tablice a promenio je bar 20 auta
Šta nas još čeka kakva još GLOBA i OBAVEZA?
Kaže LABORATORIJA ZA VOZILA ?????
Ako kupim auto šta koga od proizvodjača briga oće imat kuku ili ne?
To je moj auto!!!
Drugar kupio Nisan X trail izašla ga kuka 500e i 20 dana života
Oćemo pitat fabriku i koju marku guma i felni da stavimo? Muziku? Jelkicu? Ako ulator?

Jebextizenomajiku!!!



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Pre par dana sam dobio papir da je kuka na mom pasatu atestirana i da je sve u redu.Procedura " ebe lud zbunjenog".
Poršeov papir da na pasata mogu da ugradim kuku 3000,potvrda od Knota da su mi stručno ugradili kuku 0 dinara.Ulaz u dvorište AMS gde se radi atest 1800 dinara,atest 3000. Namet agencije, da mi izda atest 3200 dinara ,Taksa voljenoj Državi (samo) 320 dinara.Tehnički pregled 4800 dinara ,iskoristio sam priliku da mi tehnički važi za registraciju.Zbog tehničkog koji bi morao da platim da dobijem atest kuke sam vozio auto sa "divljom kukom" ,skoro godinu dana.
 
Poslednja izmena:
A kad neciji sin pregazi pesaka onda dobije nanogicu. Cista otimacina. Da ne govorim kako policija reaguje kad autom vuces prikolicu. Kada nema sta onda ajmo na vagu da izvazemo teret. Na kraju svi se smore i daju im crvenu. Deca moja nece rasti u ovoj drzavi.
 
Jel novija Chroma Mjet
Ako je ta ima ventil kontrole pritiska na comon rail-u oko 65e
Ako su dizne otišle onda mnogo vraća na preliv, ako je iole ozbiljan majstor ima menzure koje nakači na dizne i vergla ako neku puni onda je dizna
Ako ne gubi na diznama onda je ventil kontrole pritiska, ili ali jako retko senzor pritiska na comon rail_u
Sveti fijat

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

2007 god. Kod majstora je vec par dana, odem ja danas do njega da vidim kako napreduje a on jos nema pojma sta mu je. Samo zna da jedna dizna daje malo vise goriva od ovih ostalih
 
Zna li neko koliko metara a i obim jer vidim da imaju dve vrste vakum creva za passat 1.9 tdi? planiram ih sve zameniti...
 
Imali neko iskustva sa subaru vozilima,konkretno me interesuje forester model 2011 god.Dizel motor je u pitanju.
 
Subaru-ov Boxer dizel nije na nekom glasu kao pouzdan uopste. Ja bih gledao benzinca na tvom mestu.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Razna su iskustva,koje godiste je u strica subaru,naiso sam na podatak da su na dizel motorima posle 2010 god riješili neke mane koje su imali
 
Nazad
Vrh