AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Kod nas su do 2500 ccm vaše tajkunske cene a preko 2500 ccm treba da digneš kredit za registraciju. :haha: Do 2.0 registracije su 250-300 e
 
Pa kada ste jaka drzava ekonomski, valjda zahvaljujuci predCedniku, mi smo ovamo gola gologuzija.
 
U HR je cena auta i registracija mnogo povoljnija burazer ima prijavljenu firmu u Hr ali da bih vozio na hr table treba mu boravišna i radna dozvola koliko sam shvatio
Ja sam isto često prijavljen kod njega u firmi pa sam se raspitivao šta mi treba da vozim HR table, s obzirom da nam je Hr na 10km dosta seljana vozi Hr table imaju nekih veza sa Hr mnogima su roditelji iz Iloka i okolnih sela
Bosanske papire nisam uspeo izvući jer je bilo pitanje gde je deda bio 1946 a on bio u Obrovcu tu su se i njegovi papiri tipa drzavljansto vadili


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Da vidite tek cirkus sa cijenama u Federaciji ili Brckom.U FBiH su registracije manje u prosjeku za 200 evra za vece kubikaze a u Brckom su vise nego dva puta manje.Npr,Jeep Grand Cherokee u RS je 800 evra,u FBiH je 400-450 evra a u Brckom je 300 evra.Na manjim snagama i kubikazama razlike su manje ali na vecim su bas veeelike razlike.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Ali kubikaža vuče i potrošnju uvek se setim reči ujaka koji taksira u BG svake 1_2 god menja auto većinom reno megan
Prva 2-3 su nila 1,9 a kasnije uvek 1,5 dci
Pitam zbog čega 1,5 kaže potrošnja je razlika 1l na 100km a s obzirom da predje 100 000km godišnje razlika je 1000l dizela godišnje po ceni od 1,3e računica je ogromna

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Do sada sam vozio 1 auto i prelazio oko 25_30 000km godišnje
Sad za posao imam škodu feliciju puck up 1,9tdi skroz je zahvalna a kao drugi auto što mnogo manje predje mogao bih i 2,5 samo da nije rako skupa reg jer godišnje možda ću preći 3_4000km pa mi potrošnja nije problem čak sam i o benzincu razmišljao, a plinjare i to sekvente stvarno ne podnosim,
Dok je bio vakuum uredjaj tipa jugić to je bio pravi plin

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
U Australiji i kod nas ista je cena registracije, samo što kod njih za iste pare imaš full kasko, a kod nas za kasko doplata 100%
 
Od 2021 godine će biti zanimljivo čitati iskustva o registraciji. Stupa na snagu pravilnik o izduvnim glasovima. :haha:
 
Pocne da ti trza tek kad prikocis?,, sta znaci trza ceo auto-trza kao u stranu da baca?
Ako se pitanje odnosi na mene. Da, oseti se tek kada pritisnem kočnicu. Ne baca on nigde, ide i dalje pravo mada i volan je usmeren da ide pravo. Samo se oseti to "neravnomerno" kočenje, ne znam kako da se izrazim. Neće polako normalno da usporava, nego kao da secka dok koči (zakoči pa pusti i sve tako dok ili ne stane skroz ili ne pustim kočnicu). Kao kad ga ABS koriguje u krivini.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Onda vi valjda moralo da prenosi i na volan, a meni je volan miran.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Ne na volan ne prenosi samo ti poigrava pedala i to se najbolje oseti pri jako malim brzinama probaj polako da se krećeš izbaci iz brzine i polako stiskaj kočnicu pa ako su krivi diskovi osetićeš kako ti pedala ide gore dole .
 
Siguran sam da je pedala skroz mirna. Videću jedan dan kad budem slobodan da ga prikačim na dijagnostiku, da vidim šta će reći.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Kod auta mi naj žalije registraciju platiti
Hteo sam da menjam auto na proleće i da uzmem A-4-6 karavan ali 100_110ks i 1,9
Medjutim crko mi fijat pa sam morao ranije i razmišljao sam o A-6 2,5 tdi on je je ftin ali ubi registracija
A baš me uhvatilo da sam kupio neku zemlju i kempericu i što šta pa je budžet opasno srezan uzeo sam pasat 1,9tdi 66kw
Registracija je jeftinija nego za fijat koji je bio 84kw
Da nije tako skupa registracija uzeo bih mecu e230cdi karavan on mi je baš lep


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

Registrujes na invalida, kao i svaki tajkun :osmeh:
 
Da vidite tek cirkus sa cijenama u Federaciji ili Brckom.U FBiH su registracije manje u prosjeku za 200 evra za vece kubikaze a u Brckom su vise nego dva puta manje.Npr,Jeep Grand Cherokee u RS je 800 evra,u FBiH je 400-450 evra a u Brckom je 300 evra.Na manjim snagama i kubikazama razlike su manje ali na vecim su bas veeelike razlike.

Sent from my A6 using Tapatalk
U fbih su registracije dosta veće za slabija auta, nisam pratio koliko ide za jače.

Za moj 2.0, 66kW je kod nas oko 440 maraka redovno sa 50% popusta, u federaciji kolega platio preko 550. A rođak u Brčkom nešto smiješno plaća za više kW, čini mi se oko 300 maraka.
 
A pick up vozila i dzipovi se kod nas mogu registrovati kao teretno,bar je tako bilo ,ne ?.Mislim ako je to jos u mogucnosti,eto resenja voziti nesto sa hulkom ispod haube a jeftinijom registracijom :).
 
Nazad
Vrh