AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Joj što sam se sad nasmejao lepo..i za gsi i za bubanj potok..
Moja bela lađa uz bubanj potok neće ni 4tom,treća pun gas i duša joj u nosu..a dejka sa druge strane ide ko zmija al po gradu kad čitam vaše potrošnje meni neverovatno koliko troši,juče merio baš,izađe nekih 14l...cenim da je samo do tipa grada,meni u inđiji po gradu ni golf 2 nije bio bez 10l zimi..
 
Meni je 150/160 plafon, preko toga mi je brzo i sa Audi A6, mada on ide 180 sa 2000 obrtaja.
Lično mislim da je nebezbedno voziti preko 160, pa iako je uključeno aktivno praćenje linija i ostale tehnološke novotarije.
 
Hoču reći ne da ne verujem u vašu potrošnju, nego razliku u potrošnji mojih vozila između gradske vožnje i otvorenog puta...koja je u mom slučaju duplo ili više
 
Ja sam prvi put u evropu kolima išao sa golf 4 sdi 50kw . Put je bio do Salzburga. Išao sa ispod ograničenja i u granicama ograničenja. Potrosnja 5.5 l. Kad sam se vratio bio sam natovaren u fulu i malko sam prekoračio brzinu ,ne mnogo do 150 km na sat sam išao.. Kad na kraju ista kilometraža a potrošnja 11 litara.Tako da uvek će biti da vam ne pašu potrošnje na automobilima ,sve zavisi kako se vozi.
 
Na mom saranu 2.0 tdi 6 brzina na 120 najbolje radi ili 5 brzina na 90

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Опет да питам да ли ви превозите нешто у тим аутомобилима осим себе? Тако мале просечне потрошње су на граници оптималног можда чак и штету праве. Када се то прерачуна угрубо може се утврдити колико је то киловата и на којим обртајима. Са југом и сточарком приколицом постижем камионске потрошње у неким ситуацијама.
Писао сам пре, у вези путног трошка и како сам се скоро посвађао са колегама кад сам им објашњавао да није иста потрошња кад сам сам у ауту и кад има + четири путника. Још испао безобразан.
Изгледа да су код мене у околини најгори путеви у држави, читајући овде које се просечне брзине постижу, а верујем да није све то на аутопуту.
 
Давно некад голф 2 па голф 3, дизели наравно. Па опет није било троши као упаљач. Од 2008 године само свећица, карбуратор и ефи. И опет пређем годишње као предходна два возила. Троши више,кад стане боли глава пуно мање.
 
Опет да питам да ли ви превозите нешто у тим аутомобилима осим себе? Тако мале просечне потрошње су на граници оптималног можда чак и штету праве. Када се то прерачуна угрубо може се утврдити колико је то киловата и на којим обртајима. Са југом и сточарком приколицом постижем камионске потрошње у неким ситуацијама.
Писао сам пре, у вези путног трошка и како сам се скоро посвађао са колегама кад сам им објашњавао да није иста потрошња кад сам сам у ауту и кад има + четири путника. Још испао безобразан.
Изгледа да су код мене у околини најгори путеви у држави, читајући овде које се просечне брзине постижу, а верујем да није све то на аутопуту.
Svaki kilogram težine troši više goriva i svaki potrošač struje (radio, farovi, ventilator kabine...) podiže potrošnju goriva, to je činjenica ali nije toliko ni bitno jer retko kada može da se utiče na to.
 
Ja bi dodao BG2041UT crni BMW, prilično šparta Južnobanatskim okrugom.
Управо ме обишао тај и зауставио једног лика. Од Београда ка Ченти.
 
Pa kolika je to potrosnja kao upaljac? Ja koliko sam vozio kola od 5-10 l trose za dizel

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Мирости, наравно да има. Доста делова трапа ако не и цео одговара од фиат уна. Кочнице исто, може и од пунта. Амортизери да бираш. Који год
 
Ja podrzavam Sapatnika u ovoj prici, po meni u pravu 100%.
Jednostavan auto lak za odrzavalje, delovi jeftini i ima ih...
Ja u blizini imam otpad i za passata trojku, biram delove kad odem, izaberem sta mi se najvise svidja.
Mene za astru i ovo planinarenje ispadaju delovi 270e jos je ostalo da vidim koliko ce majstor uzeti.
Koliko veceras ide u oglase, samo da je slikam...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh