AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

I ja sam citao negde da Volvo najvise paznje daje na bezbednost.
Pored toga, svima nam je poznat kvalitet njihovih materijala...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Takodje sam negde procitao da do nekog datuma , neke godine imaju cilj da vise niko ne izgubi zivot u njihovim vozilima
 
Једно питање у вези струје на југу, имам понуду за акумулатор од 97-100 ампера скоро нов. Физички може да стане али ме брине то што ауто има компјутер. Да ли ћу га оштетити са толиком струјом? На послу сам возио југо са акумулатором од трактора. Не знам да ли су тамо нешто чачкали са струјом али ауто је тако ишао годинама.
Moze, ALI potrudi se i stavi ga na punjac nekoliko puta godisnje, narocito da zimi bude pun. Radice to super, samo aku nece biti stalno pun dok ti ne napunis.
 
Megane, zadnja linija, 1,5 dci, gubi antifriz. Ne tehničkom pregledu je kontrolor primijetio da nedostaje antifriza u posudi. Vlasnik je odmah otišao u trgovinu, kupio litru antifriza i pola litre dolio u sustav. Odvezao se doma, cca 15 km i idući dan opet prazna posuda. Nigdje nema vidljivog traga puštanja.
Dolijano 1/4 litre, zabilježen nivo u posudi i ostavljeno nekoliko sati. Nivo se nije promijenio. Nakon toga upaljen motor i nivo u posudi je počeo rasti (normalno jer se tekućina porastom temperature širi). Motor je radio sve dok termostat nije propustio cirkulaciju kroz hladnjak (otprilike pola sata, možda i duže) i onda ugašen. Kako se motor hladio tako se snižavao nivo u posudi i spustio se cm niže nego je bio nakon dolijevanja. Ispod auta i sve što se može vidjeti ili opipati je suho.
Ulje je crno jer ga uskoro treba zamijeniti i nivo je ok (na sredini između min i max). Dok je motor radio vizualno je kontroliran dim iz auspuha. Gotovo je nevidljiv i nema promjene boje kada se doda gas.

Ima li netko ideju gdje se gubi antifriz? Što prvo prekontrolirati?
 
Iwanho, ima na fejsbuku dobra grupa Renault automobili Srbija, pa tamo pitaj, ima iskusnih majstora i vlasnika...

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Resio sam onaj citroen
Oprao karter
Zamenio ulje
Zamenio filter ulja, goriva, kabine, usisa
Zamenio prednje amortizere i solje
Zamenio zadnje amortizere i solje
Zamenio prednje diskove i pakne
Zamenio zadnje diskove i pakne
Do sada ceh za delove 65-66000
Najtuzniji su mi zadnji diskovi jer idu u kompletu sa lezajem tocka pa onda jedan dodje oko 10000
Sutra tehnicki i prva tura srafljenja gotova
 
Ima zupcasti ali nemam uslove sAm to da obavim pa cu verovatno nekome oterati da odradi. Taman i vodenu pumpu neka zameni. E sad ne znam da li se menja i lanac bregaste osovine posto sam cuo da je pogon na lanac.
Ima i dizne da se predihtuju posto dve dizne maste i brljave na spoju sa glavom.
Resim i gume i to je to. Ovako, sve ostalo je uglavnom lose.
Ima jedna felna celicna za ispravljanje i sitnice tipa stabilizatori i kugle
 
Megane, zadnja linija, 1,5 dci, gubi antifriz. Ne tehničkom pregledu je kontrolor primijetio da nedostaje antifriza u posudi. Vlasnik je odmah otišao u trgovinu, kupio litru antifriza i pola litre dolio u sustav. Odvezao se doma, cca 15 km i idući dan opet prazna posuda. Nigdje nema vidljivog traga puštanja.
Dolijano 1/4 litre, zabilježen nivo u posudi i ostavljeno nekoliko sati. Nivo se nije promijenio. Nakon toga upaljen motor i nivo u posudi je počeo rasti (normalno jer se tekućina porastom temperature širi). Motor je radio sve dok termostat nije propustio cirkulaciju kroz hladnjak (otprilike pola sata, možda i duže) i onda ugašen. Kako se motor hladio tako se snižavao nivo u posudi i spustio se cm niže nego je bio nakon dolijevanja. Ispod auta i sve što se može vidjeti ili opipati je suho.
Ulje je crno jer ga uskoro treba zamijeniti i nivo je ok (na sredini između min i max). Dok je motor radio vizualno je kontroliran dim iz auspuha. Gotovo je nevidljiv i nema promjene boje kada se doda gas.

Ima li netko ideju gdje se gubi antifriz? Što prvo prekontrolirati?

Povratna informacija, možda nekad nekome pomogne,
Kvar je detektiran i otklonjen u servisu. Puštalo je na spoju kućišta i poklopca termostata. Vlasnik olakšan za 160 eurića.
 
Nazad
Vrh