AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Putine, hvala. :ppozdrav:
Dakle gumice su u kompletu s filterom. U mojem je ulje Castrol Edge 5W40 (specifikacija VW 505.01) , Jel i ti izvlačiš ulje pumpicom ili ga ispuštaš na karteru? Zanima me kako je izvedeno brtvljenje čepa?
 
Све ти је одозго,кад мењаш филтер уља мењаш и гумице,чини ми се двије,шира је унутар поклопца а мале на такође ал на штапу оном,видећеш кад скинеш.гумице иду уз нов филтер.Уље 5-30 пумпа дизна купујеш,ја купујем дивинол већ 6-7 година за тај мотор.
Samo ako auto ima dpf. Ako nema onda 5-40.
 
Nema potrebe za fizičkim izbacivanjem,samo mu isključi vakume i gas.

Sent from my G630-U20 using Tapatalk
 
Kod tebe(pretpostavljam 1,9jtd) se to i radi sa pločicom, i to je poslednji kod koga može tako. 1,3mjt nemože, mora da se isključi softverski.
Kod VW trebaproveriti da nije od naslaga ostao zaglavljen u otvenom položaju, pa onda propušta/upušta i kada se raskine vakum..
 
Na jtd može, čak sam izbacio katalizator i protokomer i nije bilo problema

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Kod tebe(pretpostavljam 1,9jtd) se to i radi sa pločicom, i to je poslednji kod koga može tako. 1,3mjt nemože, mora da se isključi softverski.
Kod VW trebaproveriti da nije od naslaga ostao zaglavljen u otvenom položaju, pa onda propušta/upušta i kada se raskine vakum..

Baš tako, zaboravio sam da napišem. EGR treba biti u ispravnom stanju.
 
Pitam za izbacivanje EGR-a jer mislim da mi možda on pravi problem jer mi auto odjednom izgubi snagu i žestinu na gasu, i kad ga ugasim i opet upalim onda bude sve normalno a zamjenio sam turbo jer sam mislio da je on najveći problem.Motor je 1.9 TDI 81KW
 
Radio sam dijagnostiku ali ne izbacuje greške. Turbo je sa Passata 5 96kw i čovjek kaže da je išao kao nevrijeme, egr sam čistio ali ne sa odmašćivačem nego sa benzinom jer mi je to bilo pri ruci.
 
Ja sam imao problema sa EGR ventilom na STILU sa istim motorom samo sam ga zatvorio sa parčem lima i rešio problem a problem se manifestovao tako što u početku je teško primao gas i kad ga nekako primi izbaci crni dim i garež na auspuh kao da sam zapalio gumu i tako je išao jedno vreme dok na kraju uopšte nije primao gas jedva dovuče do 2000 obrtaja i čuri crn dim kao ciglana
 
To si ona spoljna krilca u kućištu turbine. Zna garež da ih blokira..
Ali tada vuče na nekom gasu a recimo na niskim obrtajima ne.
To ima na tom 95kw motoru.
Mada, meni to više liči na neki senzor ili protokomer..

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Kod tih simptoma moze biti od lamda sonde, protokomera, turbine. Kod drugara je napuklo crevo sto vodi vazduh sa turbine ako sam dobro zapamtio. Hteli da skidamo i da remontuje turbinu i slucajno prometimo. Zamenili crevo za 500din i auto se proporodio.
 
Ja sam takve simptome imao bas na tom 1.9 TDI od 81 kw b5. Krilca turbine blokiraju od gareži i kada ga potera žustro ona se blokiraju i auto ide tromo. Stane, ugasi i opet ide extra. Turbina se očisti od gareži ništa drugo na turbini ne mora ako je ispravna. Tako da sumnjam to i kod tebe.
 
Nazad
Vrh