AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Na kraju uzet Partner. Auto je stvarno u perfektnom stanju. Prvi i glavni utisci su previše jeftine plastike unutra u odnosu na trenutne aute VW Boru 2005., Leona 2016. pa čak mi i Jetta 2 1989. ima lepšu i kvalitetniju plastiku unutra. Ali neka ga koju godinu, pa će i on dalje.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
I ja citam i nesto ne verujem. Ja imam Citroën Xantia 2.0hdi 90ks, dosla 2007 sa 110. 000km i dogurala do sad do 330.000km do sad je izmenjano par remenica radilice, jedan set kvacila (ona ima fiksni zamajac), pumpa iz rezervara, i delovi trapa i to najvise dok sam kupovao kopije delova, od kad kupujem orginalne gumene delove trapa to nije vise problem, kugle, spone, stabilizatore i ostalo metalno mi nije bitno. Hidrauliku ne dam bilo kom majstoru brckati vec samo jednom servisu u Mladenovcu, bombe sam punio samo dva puta i remontovao sam letvu. I evo za 10tak dana planiram put za Austriju sa njom...
A imam i Sharana 2001 on je prosao malo vise kod nas ali njegova lista poravki je prilicno velika.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Isto tako ja fiat u zvezde kujem
A ima puno ljudi sa drugačijim iskustvom
Isto YUGO 55 iz 2004g služi nam već 14g full
Ali TWINGO jebo mamu svoju živce je jeo dok mu nismo ušli u mozak da se vozi svaki dan, kakve to veze ima neznam,ali što ga više voziš bolje ide
Godište 2006 kupljen 2012 jebao nas do 2017 od tad ga njakamo i ide!!!!!!
A pre toga uvek njakao, a sve ispravno, on trza gasi se dodaje gas, štuca
Kaže drugar mehaničar više ne zna šta mu je, ja uzmem dam sestri fiata
Njakao sam ga ko budala valjda ta elektronika pobrljavi kad se ne vozi
I posle 10 dana kod mene i predjenih 3000km baš sam se vozio proradi!!!!
Proradi twingo, smanji potrošnju, ler postade normalan, nikad više štucanja i čuda, ali svaki dan ga voze

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Ako je PD motor, nisu problem podloške nego gumice.
Te gumice dihtuju između glave i dizni i onda gubi gorivo između tandem pumpe i dizni.
Problem je što obično užulja glavu na mestu gde gumica dodiruje i onda promena gumica samo kratkotrajno pomogne.
Mora da se sredi glava..
Na gumice sam misliio,e sad šta sam napisao.......
 
Nije ključ problem nego špulna oko ulaza za ključ koja čita kod ključa.
Obično nije do ključa, jer se manifestuje tako što nemože ni upaliti.
Iz mog iskustva, PD motori su uglavnom stariji od 10 god, i većina glava koje sam video su imale ris na glavi gde naleže gumica.
Gumice su za sve četiri dizne 40€ i za 3-4 sata se zamene.
Upravo ovo sto kazes. Imam pasata 2003, PD i imao sam problem sa prvim paljenjem. Prvo je verglao po par sekundi a onda sve gore i gore dok nije doslo do toga da izvuce aku i ne upali. Razni bosisti i strucnjaci, pazi kad bosista mi uradi tandem pumpu i opet nece, covek skine sa svog pasata i stavi tandem pumpu na moj i opet nece. LJuso sa bele zemlje inace mi je drug iz lova kaze doteraj mi ta kola da sredimo... Znaci 4 gumice 40e i pali ko mina. Ali (uvek ima ali) posto sam dugo vozio tako skoro bez gumica glava je dobila luft i posle par meseci ponovo gumice ali i druga glava, od tad kao mina, mada mi je rekao da ce brzo gumice otici jer glava nije dobra, ustvari lezista dizne. Tako je i bilo, e posle druga glava i nove gumice i to je to.Problem je u tome sto kod 1.9 tdi motora diznu drzi jedan sraf i ona uvek vibrira te gumice vremenom propadnu, i to mu je jedina mana. Kad bi se menjale gumice cim se pokazu simptomi glava ne bi imala problem nikad. Ali niko ne krene od toga vec se sredi sve drugo i na kraju se dodje do gumica ali tada je vec kasno. 2.0 tdi ima dva srafa koja drze diznu i nemaju taj problem ali zato imaju dosta drugih.
Kod PD motora ako ne pali lepo PRVO GUMICE DIZNI pa sve ostalo. Malo oduzih ali znam da dosta ljudi izvrne sve i plati dosta a na kraju budu gumice. Glava koja je prosla hidro test mislim da je bila oko 80e, polovna naravno.
 
Danas stigao bmw sa servisa,tj na 220k mu je popustila turbina,tj poceo je slabije da vuce. Sada posle remonta turbine,kao da sam seo u drugi auto,na auspuh izlazi samo 🔥 :osmeh:
 
Ко ти је радио ремонт турбине?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Upravo ovo sto kazes. Imam pasata 2003, PD i imao sam problem sa prvim paljenjem. Prvo je verglao po par sekundi a onda sve gore i gore dok nije doslo do toga da izvuce aku i ne upali. Razni bosisti i strucnjaci, pazi kad bosista mi uradi tandem pumpu i opet nece, covek skine sa svog pasata i stavi tandem pumpu na moj i opet nece. LJuso sa bele zemlje inace mi je drug iz lova kaze doteraj mi ta kola da sredimo... Znaci 4 gumice 40e i pali ko mina. Ali (uvek ima ali) posto sam dugo vozio tako skoro bez gumica glava je dobila luft i posle par meseci ponovo gumice ali i druga glava, od tad kao mina, mada mi je rekao da ce brzo gumice otici jer glava nije dobra, ustvari lezista dizne. Tako je i bilo, e posle druga glava i nove gumice i to je to.Problem je u tome sto kod 1.9 tdi motora diznu drzi jedan sraf i ona uvek vibrira te gumice vremenom propadnu, i to mu je jedina mana. Kad bi se menjale gumice cim se pokazu simptomi glava ne bi imala problem nikad. Ali niko ne krene od toga vec se sredi sve drugo i na kraju se dodje do gumica ali tada je vec kasno. 2.0 tdi ima dva srafa koja drze diznu i nemaju taj problem ali zato imaju dosta drugih.
Kod PD motora ako ne pali lepo PRVO GUMICE DIZNI pa sve ostalo. Malo oduzih ali znam da dosta ljudi izvrne sve i plati dosta a na kraju budu gumice. Glava koja je prosla hidro test mislim da je bila oko 80e, polovna naravno.
pa moje iskustvo je malo drukcije ja imam Boru 1,9 isto PD motor,,,meni kad su pustile gumice nikakav problem nisam imao sa paljenjem vec mije dizao nivo ulja u motoru po meni se to desava kad odu gumice prvo dize nivo ulja jer te gumice kolko sam ja video kod majstora sluze da nebi iso dizel u ulje e sad posle zamene tih gumica izdrzao je jos nekih 30000 km i mopet isto jer kad jednom se osteti glava tu gde idu gumice nema nekog trajnog resenja nego zamena glave ja sam to radio u N,Sadu kod CUBIJA,,odneo ovu i uzeo drugu obradenu i toje to za sad je sve ok po meni problem sa paljenjem pre je do grejaca da nerade kako treba nego do gumica
 
Imam problem na KIa Sorentu iz 2004. Iz nekog razloga ne radi prebacivanje u 4x4 LOW mod. Prosle godine je radilo normalno a sada jednostavno nece. Osigurac je ispravan a relej nisam pronasao na semi. Sta moze biti problem? Ne cuje se ni elektro motor na reduktoru koji regulise brzr7spore i 4x4 pogon. U pitanju je BorgWarnerov reduktor sa lancem.
 
Коначно после више од 3 године, јавила се прва очитана грешка (квар) на мотору 2.5тди....којег сви сочно псују, осим нас неколицине....00550 повремено.....чекам да буде трајна па код бошисте у Дорослово.

Послато са IQ1019N помоћу Тапатока
 
Коначно после више од 3 године, јавила се прва очитана грешка (квар) на мотору 2.5тди....којег сви сочно псују, осим нас неколицине....00550 повремено.....чекам да буде трајна па код бошисте у Дорослово.

Послато са IQ1019N помоћу Тапатока
U principu svi pljuju.
Majstor koji meni odrzava auto tvrdi da je nepoderiv motor, kune se u njega!!
Kaze sve na vreme kad se menja nema prob, i kad je hladan nikako gas!

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Kako misliš " sve na vrijeme kad se mijenja .,," ? Jel treba na vrijeme mijenjati bregaste,podizače,klackalice,boš pumpe , deklove razvoda , semeringe ....
 
Значи твој мајстор, ја и још пар њих имамо само речи хвале за тај мотор
Ко га не одржава тај га и пљује, као и сваки други.
@MOMOSARIC баш тако, ако чекаш да се поједе скроз или пукне онда се ваташ за главу и дубоко у џеп гураш руку

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Која је поента твог питања, дал да филозофирам или поштено одговорим.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Kako misliš " sve na vrijeme kad se mijenja .,," ? Jel treba na vrijeme mijenjati bregaste,podizače,klackalice,boš pumpe , deklove razvoda , semeringe ....
Da nisam promenio osovinicu uljne pumpe na 2.0tdi, za par hiljada bi sjebao motor.
A ne mozes videti da li je ok ili ne dok ne skines karter, tako i sve ostalo, zna se na koliko km se sta kontrolise.
Majstor kaze teraj 100.000 i dodji opet da menjamo, menja se po pravilu na nekih 150.000!!
A oni koji su navikli na "teraj dok ne stane" zato imaju takvo misljenje.
Jbg, neke je 1.9tdi, mnogo opustio, taj motor je ipak nesto drugo.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Kazes 2.5 tdi a ne kazes koji tacno. Imas redni 5 cilindara 2.5 tdi sa elektronskom pumpom (VP37) iz starijih audija, onda imas v6 2.5 sa VP44 pumpom, pa onda opet redni 5ak pumpa dizna.
Za stari redni petak samo reci hvale,isto i za onaj sa pumpa diznama.
V6 TDI 150 protiv 1.9 tdi 130
Bucniji rad na leru
Manje pouzdan (glupava VP44, najgora pumpa koja je ikad izasla iz Boscha)
U ranijim verzijama jede bregaste, kasnije je to reseno
Nista bolje ne vuce u srednjim obrtajima. Verzija od 180ks je vec dosta bolja.
Malo vise trosi (nije velika razlika tako da mu tu ne dajem veliki minus)
Registracija 200e skuplja

Da je komon rejl ili PD,da ne jede bregaste, i da dolazi samo u verziji 180ks bio bi dobar motor
Ne volim 1.9 tdi ali mislim da nema nijednog razumnog razloga za 2.5 V6
 
Nazad
Vrh