Auspusi

sprejevi su nula,los kvalitet,obicna uljana boja drzi isto vreme kao i sprej navodno namenjen za temperaturu...i uljana kod mene moze svuda sem na velikom ursusu,on spali tu boju za dva sata kao da je nije ni bilo.ako uzimate bronzu,preporucujem Helios,duplo skuplja,ali je kvalitetna.
 
Slika asuspuha iznutra od Belarusa.Mozda nekom bude od koristi.
mtztractormufflerexhaust.jpg
 
Menjao sam novi auspuh posto mi je stari otpao. Sve je bilo u redu dok nisam poceo da orem. Nikad mi sa nije grejao u oranju a sad je digo temperaturu za skoro 10 stepeni, i primetio sam da se auspuh na jednom delu uzario. Kad sam ga skinuo video sam da stari i novi nemaju isti sistem komora. Onda sam sa donje strane sa produzenom burgijom od 14mm izbusio pet rupa na pregradi i sad jedan deo gasova prolazi direktno kroz auspuh. Sad ima malo ostriji zvuk ali u kabini se nista jace necuje. Sa temperaturom opet nema problema. Tu na slici se vidi kako je bio izgoreo.
-----------------
img2279.jpg
 
Ja pre neki dan zamenio auspuh posto je poceo da mi na spoju baca dim nenormalno i pokusao sam nesto da izmajstorisem ali na kraju sam morao uzeti novi..
p3170033.jpg
 
Kakvi su oni "Gocem" od prohromskog lima, budu u Rumi, kraca verzija za 539 1700 dinara, a duza 2000? Mislim buka i tako to...da li slucajno ne guse motor? Pretpostavljam da kvalitet i nije neki.
ps. Sta ovo forum brljavi sa slovima?
 
Nije prohromski nego aluminizirani. 10-ak godina sigurno traje. Buka..... Pa šta znam.... Šacometrijom bi rekao da nije bučan i da ne guši motor. Mi smo prezadovoljni al aj nek se još neko izjasni.
 
mene užasno nerviraju ti auspusi male privrede,uopšte traktor nema pravi zvuk
kad sam zamenuo na 577 i ne liči na zvuk fabričkog auspuha,al drugi nema da se kupi...
 
Ja za sad mislim da novi auspuh ima bolji zvuk nego stari, koji je bio u losem stanju kada smo ga unutra bolje pogledali.Tako da sam za sad zadovoljan, al videcemo ima vremena da se pokaze ..
 
Moj auspuh na torpedu je fabrički, a star je 35g i ima 7500rs, nikad ga nisam prefarbao i spolja je sav zarđao ali nigdje nije progorio.
 
pozz svima...imam na ursusu 355 fabricki nov nedavno kupljen...bas je tih s njim...ali sam primjetio da mi nema snage kao sa starim koji je bio bez bilo kakvih pregrada samo komora i cijev...e sad bi da skinem ovaj novi i stavio bi samo cijev prokromsku istog precnika ili za centimetar vecu od standarda...pa me zanima sta bi dobio time...buka snaga...
 
Nazad
Vrh