Atomizeri

Pre će biti da su grane iznutra rđave i da kad-kad upadne koje parčence...probao sam svašta...ispirao je svim i svačim...ali opet isto.
Probaj onda par puta napuniti atomizer do vrha, a skini dizne, nabij najveci pritisak i isprazni atomizer da ocisti cevi koliko moze. A mozes pokusati i sa sircetom da pustis malo da radi, pa da zaustavis, da sirce odradi svoje skidanje kamenca i ostalog sranja. Pa onda ponovo uzmes sve to dobro isperes cistom vodom. Vidi samo na netu u kom procentu ide sirce sa vodom za skidanje kamenca (mislim da sam negde video da pomaze i kod tih delova rdje koja se nisu jos otkinula).
 
Када изађете на крај редова, а пре уласка у нови да ли заустављате прскање? Не знам колико утиче на регулатор или остале делове ако стално заустављам прскање, а опет, нити ми се баца, нити ми се купа у отрову.
 
Када изађете на крај редова, а пре уласка у нови да ли заустављате прскање? Не знам колико утиче на регулатор или остале делове ако стално заустављам прскање, а опет, нити ми се баца, нити ми се купа у отрову.
Da, na kraju svakog reda gasimo

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Када изађете на крај редова, а пре уласка у нови да ли заустављате прскање? Не знам колико утиче на регулатор или остале делове ако стално заустављам прскање, а опет, нити ми се баца, нити ми се купа у отрову.
Najbolja varijanta ti je regulator koji zatvori izlaze, i svu vodu vraca u bure, ne diras kardan nista, samo okrenes rucicu i staje... Dobra strana takvog regulatora je i sto mozes samo jednu stranu da ukljucis, kad prskas zadnje redove, i sve radis iz kabine... Nedostatak je sto creva moraju da dodju u kabinu, pa je malo nezgodno za instalaciju (ili nedaj boze pukne crevo u kabini), bolja varijanta je naravno elektronska kontrola, ali to mnogo vise kosta..
Ovako nesto recio... ima razlicitih naravno..
 
Na agronu te komande u kabini su dosta solidno odradjene, tako da bez problema palimo i gasimo na kraju redova, kad nije u poziciji da prska onda radi mešač samo tako da nema nikakvih tu problema, kao sto kaze kolega da su elektronske bilo bi sjajno ali agron to nije imao u ponudi.

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
 
Узео сам агромеханикин атомизер, имам контроле из кабине-м170 регулатор. нема више мењања опреме. Само ме интересовало да ли затварати сваки пут када изађеш на крај реда, а пре уласка у нови (пар секунди), односно да ли хаба регулатор или тако нешто. Видим затварате сви, па ћу тако и ја.
 
Узео сам агромеханикин атомизер, имам контроле из кабине-м170 регулатор. нема више мењања опреме. Само ме интересовало да ли затварати сваки пут када изађеш на крај реда, а пре уласка у нови (пар секунди), односно да ли хаба регулатор или тако нешто. Видим затварате сви, па ћу тако и ја.
Regulator M-170 je za 50 bari pritiska napravljen tako da ce da izdrzi dovoljno dugo, i kad zatvoris dizne, ti ustvari otvoris povratno crevo u rezervoar, tako da voda samo kruzi iz rezervoara kroz pumpu pa kroz razvodnik nazad u rezervoar, tako da je pritisak tako mozda i manji, u svakom slucaju za to je regulator napravljen...
 
Ja zaista ne znam odakle vam ideja o 1000 lit/ha. Zamislite recimo sad tu preporuku da imate 5ha vocnjak. Treba da prvo napravite toliku miksturu iz vise puta, a onda opet ne znam kako bi 5000 lit potrosili i za koje vreme.
Ja trosim oko 1200l po hektaru ,tj. potrosim oko 5000l po prskanju.......bez problema.......a sto se tice vremena tu nema kalkulisanja.
 
Kolicina vode zavisi od preparata, vrste prskanja i uzrasta voćki, nema tu mudrovanja mi na hektar kruske idemo od 800lit a kod pranja od buve i po 1500l na ha. Ponesemo i vodu i pičiš samo.

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
 
Sta mislite o Dal Degan atomizerima , konkretno Volkan Extra 400l.Ima li po vama u njegovom cenovnom rangu nesto bolje.
 
Ja sam uzeo Sofia extra 600l, za prskanje zasada šipurka, drugi traktor koji je bio udaljen oko 5m je bio kompletno okupan prilikom tretmana 800l/ha. Ovo je prvi atomizer koji sam kupio, sa drugim nemam iskustva, ali još uvek nemam primedbi u dijapazonu pritisaka 10-20bar i količinama sredstva 300-1000l/ha

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
hvala. ja pravim od starog metalna maribor ventilator aluminijski 630mm velika remenica stavio 360mm a mala 80mm ima vise od 2000o/m probao i prilicno dobro duva kada zavrsim pumpu i dizne videcemo kako radi
 
Nazad
Vrh