Atomizeri

gajatz

Novajlija
Učlanjen(a)
2 Jul 2020
Poruka
60
Pre će biti da su grane iznutra rđave i da kad-kad upadne koje parčence...probao sam svašta...ispirao je svim i svačim...ali opet isto.
Probaj onda par puta napuniti atomizer do vrha, a skini dizne, nabij najveci pritisak i isprazni atomizer da ocisti cevi koliko moze. A mozes pokusati i sa sircetom da pustis malo da radi, pa da zaustavis, da sirce odradi svoje skidanje kamenca i ostalog sranja. Pa onda ponovo uzmes sve to dobro isperes cistom vodom. Vidi samo na netu u kom procentu ide sirce sa vodom za skidanje kamenca (mislim da sam negde video da pomaze i kod tih delova rdje koja se nisu jos otkinula).

horor

Novajlija
Učlanjen(a)
11 Mar 2017
Poruka
21
Када изађете на крај редова, а пре уласка у нови да ли заустављате прскање? Не знам колико утиче на регулатор или остале делове ако стално заустављам прскање, а опет, нити ми се баца, нити ми се купа у отрову.

Ranko250

Član
Učlanjen(a)
12 Jan 2011
Poruka
190
Када изађете на крај редова, а пре уласка у нови да ли заустављате прскање? Не знам колико утиче на регулатор или остале делове ако стално заустављам прскање, а опет, нити ми се баца, нити ми се купа у отрову.
Da, na kraju svakog reda gasimo

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

mealy

Član
Učlanjen(a)
8 Mar 2015
Poruka
632
Najbolja varijanta ti je regulator koji zatvori izlaze, i svu vodu vraca u bure, ne diras kardan nista, samo okrenes rucicu i staje... Dobra strana takvog regulatora je i sto mozes samo jednu stranu da ukljucis, kad prskas zadnje redove, i sve radis iz kabine... Nedostatak je sto creva moraju da dodju u kabinu, pa je malo nezgodno za instalaciju (ili nedaj boze pukne crevo u kabini), bolja varijanta je naravno elektronska kontrola, ali to mnogo vise kosta..
Ovako nesto recio... ima razlicitih naravno..

mali paor

Član
Učlanjen(a)
22 Jan 2012
Poruka
720
Na agronu te komande u kabini su dosta solidno odradjene, tako da bez problema palimo i gasimo na kraju redova, kad nije u poziciji da prska onda radi mešač samo tako da nema nikakvih tu problema, kao sto kaze kolega da su elektronske bilo bi sjajno ali agron to nije imao u ponudi.

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока

horor

Novajlija
Učlanjen(a)
11 Mar 2017
Poruka
21
Узео сам агромеханикин атомизер, имам контроле из кабине-м170 регулатор. нема више мењања опреме. Само ме интересовало да ли затварати сваки пут када изађеш на крај реда, а пре уласка у нови (пар секунди), односно да ли хаба регулатор или тако нешто. Видим затварате сви, па ћу тако и ја.

mealy

Član
Učlanjen(a)
8 Mar 2015
Poruka
632
Узео сам агромеханикин атомизер, имам контроле из кабине-м170 регулатор. нема више мењања опреме. Само ме интересовало да ли затварати сваки пут када изађеш на крај реда, а пре уласка у нови (пар секунди), односно да ли хаба регулатор или тако нешто. Видим затварате сви, па ћу тако и ја.
Regulator M-170 je za 50 bari pritiska napravljen tako da ce da izdrzi dovoljno dugo, i kad zatvoris dizne, ti ustvari otvoris povratno crevo u rezervoar, tako da voda samo kruzi iz rezervoara kroz pumpu pa kroz razvodnik nazad u rezervoar, tako da je pritisak tako mozda i manji, u svakom slucaju za to je regulator napravljen...

tikitak

Član
Učlanjen(a)
8 Feb 2016
Poruka
230
Ja zaista ne znam odakle vam ideja o 1000 lit/ha. Zamislite recimo sad tu preporuku da imate 5ha vocnjak. Treba da prvo napravite toliku miksturu iz vise puta, a onda opet ne znam kako bi 5000 lit potrosili i za koje vreme.
Ja trosim oko 1200l po hektaru ,tj. potrosim oko 5000l po prskanju.......bez problema.......a sto se tice vremena tu nema kalkulisanja.

mali paor

Član
Učlanjen(a)
22 Jan 2012
Poruka
720
Kolicina vode zavisi od preparata, vrste prskanja i uzrasta voćki, nema tu mudrovanja mi na hektar kruske idemo od 800lit a kod pranja od buve i po 1500l na ha. Ponesemo i vodu i pičiš samo.

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока

kalpak

Novajlija
Učlanjen(a)
13 Nov 2020
Poruka
6
Sta mislite o Dal Degan atomizerima , konkretno Volkan Extra 400l.Ima li po vama u njegovom cenovnom rangu nesto bolje.

Vrh